Повеќе вести како оваа (25)

Пратеникот Павле Богоески во тв емисија на 24 Телевизија се обрати во контекст на инаугурацијата на претседателот Стево Пендаровски и констатираше дека треба ...
сите 7 | | | веќе видена

Пратеникот Панчо Минов изјави дека треба да се промени протоколот за присуство и претседателот на најголемата опозициска партија Христијан Мицкоски требаше да ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Панчо Минов изјави дека треба да се промени протоколот за присуство и претседателот на најголемата опозициска партија Христијан Мицкоски требаше да ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Павле Богоески во тв емисија на 24 Телевизија се обрати во контекст на инаугурацијата на претседателот Стево Пендаровски и констатираше дека треба ...
| | веќе видена | слични

Во емисијата „анализа“ на Телевизија 24, пратеникот од ГРОМ и дел од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, Панчо Минов истакна дека поради разрешувањето на ...
| | веќе видена | слични

Ако е условен влезот во ЕУ и НАТО, ние да условиме прифаќање на името Северна Македонија да биде по нашето зачленување во ЕУ и НАТО, изјави денеска од ...
| | веќе видена | слични

Ако е условен влезот во ЕУ и НАТО, ние да условиме прифаќање на името Северна Македонија да биде по нашето зачленување во ЕУ и НАТО, изјави денеска од ...
| | веќе видена | слични

Ако е условен влезот во ЕУ и НАТО, ние да условиме прифаќање на името Северна Македонија да биде по нашето зачленување во ЕУ и НАТО, изјави денеска од ...
| | веќе видена | слични

Ако е условен влезот во ЕУ и НАТО, ние да условиме прифаќање на името Северна Македонија да биде по нашето зачленување во ЕУ и НАТО, изјави денеска од ...
| | веќе видена | слични

Пендаровски се сретна со европратеникот Жбиогар и најави реформи во Агенцијата за разунавање. На инаугурацијата на Пендаровски не присуствуваа претседателите ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот на ГРОМ, Панчо Минов, на денешната собраниска седница предложи уставниот амандман кој предвидува внатрешна употреба на името Република Северна ...
| | веќе видена | слични

Ако е условен влезот во ЕУ и НАТО, ние да условиме прифаќање на името Северна Македонија да биде по нашето зачленување во ЕУ и НАТО, изјави денеска од ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ не добил покана да присуствува на инаугурацијата на претседателот Стево Пендаровски, соопштуваат од најголемата опозициска партија. ...
| | веќе видена | слични

Во емисијата „анализа" на Телевизија 24, пратеникот од ГРОМ и дел од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, Панчо Минов истакна дека поради разрешувањето на ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Панчо Минов од ГРОМ предага новото име според преспанскиот договор, Северна Македонија да го прифатиме откако државата ќе стане членка во ЕУ и ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...