Повеќе вести како оваа (25)

Имам право на одмор. И ми треба малку да се одморам. Никаква друга причина нема, вели премиерот Зоран Заев, во изјава за Телма, а по реакциите во јавноста ...
сите 13 | | | веќе видена

Собранието не кани лидери на политички партии кои не се пратеници ниту пак противкандидати кои ги изгубиле изборите. Ова е објаснувањето од кабинетот на Талат ...
| | веќе видена | слични

Отсуството на премиерот, Зоран Заев, на вчерашната инаугурација на претседателот, Стево Пендаровски, падна во очи кај јавноста. На Заев му замерија што одлучил ...
| | веќе видена | слични

Отсуството на премиерот, Зоран Заев, на вчерашната инаугурација на претседателот, Стево Пендаровски, падна во очи кај јавноста. На свеченоста беа присутни ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на Северна Македонија, Зоран Заев за „Телма“ изјави дека единствената причина што не присуствувал на инаугурацијата на новиот претседател, Стево ...
| | веќе видена | слични

Пред неколку дена премиерот Заев најави дека ќе користи одмор, а поради тоа и не беше дел од инаугурацијата на новоизбраниот претседател Стево Пендаровски. ...
| | веќе видена | слични

Во неделата на инаугурацијата на новиот македонски претседател Стево Пендаровски, во Собранието присуствуваа претседателите на четири соседни држави (Албанија, ...
| | веќе видена | слични

По вчерашното неприсуство на премиерот Зоран Заев на инаугурацијата на новиот претседател Стево Пендаровски, јавноста со разни коментари. И опозицијата имаше ...
| | веќе видена | слични

Отсуството на премиерот, Зоран Заев, на вчерашната инаугурација на претседателот, Стево Пендаровски, падна во очи кај јавноста. На Заев му замерија што одлучил ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за претседател Гордана Силјановска Давкова со убедлива предност пред противкандидатите од страна на македонските испитаници во анкетата која ја ...
| | веќе видена | слични

На 15 февруари е закажна инаугурацијата на хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ, но уште нема потврда дека на неа ќе дојдат претставници од врвот на европската политика. Претседателката на Хрватска многу би сакала да ја види германската канцеларка Ангела Меркел, или пак министерот за финансии Волфганг Шојбле. Организаторите на инаугурацијата уште чекаат потврди од државниците кои се поканети на свеченоста, но, засега нема потврда дека некој од звучните имиња на европската политика ќе присустува.
| | веќе видена | слични

На 15 февруари е закажна инаугурацијата на хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ, но уште нема потврда дека на неа ќе дојдат претставници од врвот на европската политика. Претседателката на Хрватска многу би сакала да ја види германската канцеларка Ангела Меркел, или пак министерот за финансии Волфганг Шојбле. Организаторите на инаугурацијата уште чекаат потврди од државниците кои се поканети на свеченоста, но, засега нема потврда дека некој од звучните имиња на европската политика ќе присустува.
| | веќе видена | слични

Изборните каравани не престануваат да редат „бисери“. Професорката Гордана Силјановска на почетокот од своето обраќање во Неготино, ги поздрави присутните со ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Панчо Минов изјави дека треба да се промени протоколот за присуство и претседателот на најголемата опозициска партија Христијан Мицкоски требаше да ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Панчо Минов изјави дека треба да се промени протоколот за присуство и претседателот на најголемата опозициска партија Христијан Мицкоски требаше да ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Павле Богоески во тв емисија на 24 Телевизија се обрати во контекст на инаугурацијата на претседателот Стево Пендаровски и констатираше дека треба ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...