Повеќе вести како оваа (25)

Пратеникот Панчо Минов изјави дека треба да се промени протоколот за присуство и претседателот на најголемата опозициска партија Христијан Мицкоски требаше да ...
сите 19 | | | веќе видена

Пратеникот Панчо Минов изјави дека треба да се промени протоколот за присуство и претседателот на најголемата опозициска партија Христијан Мицкоски требаше да ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Павле Богоески во тв емисија на 24 Телевизија се обрати во контекст на инаугурацијата на претседателот Стево Пендаровски и констатираше дека треба ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Павле Богоески во тв емисија на 24 Телевизија се обрати во контекст на инаугурацијата на претседателот Стево Пендаровски и констатираше дека треба ...
| | веќе видена | слични

Пендаровски се сретна со европратеникот Жбиогар и најави реформи во Агенцијата за разунавање. На инаугурацијата на Пендаровски не присуствуваа претседателите ...
| | веќе видена | слични

Различни реакции предизвика отсусвото на премиерот Зоран Заев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на инаугурацијата на претседателот Стево ...
| | веќе видена | слични

Различни реакции предизвика отсусвото на премиерот Зоран Заев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на инаугурацијата на претседателот Стево ...
| | веќе видена | слични

Во емисијата „анализа“ на Телевизија 24, пратеникот од ГРОМ и дел од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, Панчо Минов истакна дека поради разрешувањето на ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ не добил покана да присуствува на инаугурацијата на претседателот Стево Пендаровски, соопштуваат од најголемата опозициска партија. ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот на ГРОМ, Панчо Минов, на денешната собраниска седница предложи уставниот амандман кој предвидува внатрешна употреба на името Република Северна ...
| | веќе видена | слични

 Спикерот на собранието го придружва и пратеникот Панчо Минов. Џафери во собранијата на двете земји членки на ЕУ и НАТО ќе присуствува на чинот на ратификација ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ не добил покана да присуствува на инаугурацијата на претседателот Стево Пендаровски. „Досега до претседателот Мицкоски нема упатено ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ не добил покана да присуствува на инаугурацијата на претседателот Стево Пендаровски. Досега до претседателот Мицкоски нема упатено покана ...
| | веќе видена | слични

Ако е условен влезот во ЕУ и НАТО, ние да условиме прифаќање на името Северна Македонија да биде по нашето зачленување во ЕУ и НАТО, изјави денеска од ...
| | веќе видена | слични

Отсуството на Заев на инаугурацијата на новиот претседател Пендаровски, како и на Мицкоски, предизвика лавина реакции, а реагираше и пратеникот од редовите на ...
| | веќе видена | слични

Ако е условен влезот во ЕУ и НАТО, ние да условиме прифаќање на името Северна Македонија да биде по нашето зачленување во ЕУ и НАТО, изјави денеска од ...
| | веќе видена | слични

Ако е условен влезот во ЕУ и НАТО, ние да условиме прифаќање на името Северна Македонија да биде по нашето зачленување во ЕУ и НАТО, изјави денеска од ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...