Повеќе вести како оваа (25)


Кандидатката за претседател, Гордана Силјановска, преку својот профил на „Твитер“ му го честита роденденот на противкандидатот Стево Пендаровски. „Упатувам ...
| | веќе видена | слични

-Време е да ги залечиме отворените рани од нашето скорешно минато и реално да го започнеме граѓанското помирување, затоа што немаме резервна татковина која ...
| | веќе видена | слични

Претседателoт, Стево Пендаровски, на својот прв работен ден упати порака за помирување на Фејсбук. „Време е да ги залечиме отворените рани од нашето скорешно ...
| | веќе видена | слични

Откако КУРИР претходно објави вест во која го цитираше ЛИДЕР кој објави дека кандидатот од редовите на СДСМ по завршувањето на дебатата на телевизија Сител се ...
| | веќе видена | слични

Стево Пендаровски пред изборите, вети дека доколку неговата партија победи на изборите, тој ќе ја искине кошулата пред целиот народ и ќе облече маичка со знакот на Супермен ! И покрај поразот, тој сепак го исполни ветувањето. Ја искина кошулата, а под неа се гледаше маичка со знакот на Супермен !       @Ristovska_b @thePolitician19 Еве pic.twitter.com/z0wZuxegYp — Stevo Pendarovski (@SPendarovski) December 11, 2016
| | веќе видена | слични

Првиот работен ден новиот претседател Стево Пендаровски го почна со пораки за граѓанско помирување и залекување на отворените рани од скорешното минато.-Време ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за претседател поддржан од СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски реагираше на пораката на неговата противкандидатка од ВМРО-ДПМНЕ, Гордана ...
| | веќе видена | слични

Носителот во изборната единица 1 на СДСМ, Стево Пендаровски, на синоќешната прослава на опозицијата пред влада ја раскопча кошулата и под неа го покажа знакот „С“ на акциониот суперхерој Супермен. @Ristovska_b @thePolitician19 Еве pic.twitter.com/z0wZuxegYp — Stevo Pendarovski (@SPendarovski) December 11, 2016 Ова е негово ветување кое го даде во случај на победа. Тој фотографијата ја објави на Твитер и напиша дека е човек од збор. СДСМ и коалицијата убедливо победи во ИЕ1 каде Пендаровски беше носител на листа.
| | веќе видена | слични

-Професорке, повторно се служите со невистини. Но сега барам од @televizijatelma да ве демантира. Дебата не била закажана. Ваквите невистини нема да ве искупат ...
| | веќе видена | слични

-Професорке, повторно се служите со невистини. Но сега барам од @televizijatelma да ве демантира. Дебата не била закажана. Ваквите невистини нема да ве искупат ...
| | веќе видена | слични

Ќе бидам претседател на сите граѓани, и на оние кои гласаа за мене, и на оние кои гласаа за моите противкандидати, како и на оние кои не излегоа на гласање, ...
| | веќе видена | слични

Сакаме да ја информираме јавноста дека вечерва, во вестите на Телма телевизија, новинарката Снежана Лупевска не ја кажа вистината, велат од штабот на Стево ...
| | веќе видена | слични

Првиот работен ден новиот претседател Стево Пендаровски го почна со пораки за граѓанско помирување и залекување на отворените рани од скорешното минато. -Време ...
| | веќе видена | слични

Првиот работен ден новиот претседател Стево Пендаровски го почна со пораки за граѓанско помирување и залекување на отворените рани од скорешното минато. ...
| | веќе видена | слични

Првиот работен ден новиот претседател Стево Пендаровски го почна со пораки за граѓанско помирување и залекување на отворените рани од скорешното минато. -Време ...
| | веќе видена | слични

Првиот работен ден новиот претседател Стево Пендаровски го почна со пораки за граѓанско помирување и залекување на отворените рани од скорешното минато. -Време ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...