Повеќе вести како оваа (25)

Во неделата на инаугурацијата на новиот македонски претседател Стево Пендаровски, во Собранието присуствуваа претседателите на четири соседни држави (Албанија, ...
сите 26 | | | веќе видена

Премиерот на Северна Македонија, Зоран Заев за „Телма“ изјави дека единствената причина што не присуствувал на инаугурацијата на новиот претседател, Стево ...
| | веќе видена | слични

Отсуството на премиерот, Зоран Заев, на вчерашната инаугурација на претседателот, Стево Пендаровски, падна во очи кај јавноста. На Заев му замерија што одлучил ...
| | веќе видена | слични

Отсуството на премиерот, Зоран Заев, на вчерашната инаугурација на претседателот, Стево Пендаровски, падна во очи кај јавноста. На свеченоста беа присутни ...
| | веќе видена | слични

Пред неколку дена премиерот Заев најави дека ќе користи одмор, а поради тоа и не беше дел од инаугурацијата на новоизбраниот претседател Стево Пендаровски. ...
| | веќе видена | слични

На сите правосолавни христијани, кои што денеска го празнуваат Христовото Воскресение – Велигден им го честитам празникот и им посакувам многу здравје, среќа, ...
| | веќе видена | слични

Александар Кирацовски, шеф на Изборниот штаб на СДСМ, на прес-конференција изјави дека на изброени повеќе од половина од избирачките места, Стево Пендаровски е ...
| | веќе видена | слични

Првата работа што ќе ја направам е да подадам рака за соработка кон опозицијата, рече во вчерашното обраќање Стево Пендаровски и не ја покани опозицијата на ...
| | веќе видена | слични

Со освоени над 55.000 гласови повеќе од противкандидатот, претседателскиот кандидат на СДСМ и Коалицијата Стево Пендаровски синоќа прогласи победа по ...
| | веќе видена | слични

Со освоени над 55.000 гласови повеќе од противкандидатот, претседателскиот кандидат на СДСМ и Коалицијата Стево Пендаровски синоќа прогласи победа по ...
| | веќе видена | слични

Со освоени над 55.000 гласови повеќе од противкандидатот, претседателскиот кандидат на СДСМ и Коалицијата Стево Пендаровски синоќа прогласи победа по ...
| | веќе видена | слични

Со освоени над 55.000 гласови повеќе од противкандидатот, претседателскиот кандидат на СДСМ и Коалицијата Стево Пендаровски синоќа прогласи победа по ...
| | веќе видена | слични

Зоран Заев во функција на лидер на СДСМ ги повикал на состанок лидерите на двете опозициска албански партиии Алијанската за Албанците и движењето БЕСА – ...
| | веќе видена | слични

Арсим Зеколи, политички аналитичар и коментатор, на својот Фејбук профил ги анализира последните изјави на Зоран Заев, Стево Пендаровски и Зијадин Села. -Заев ...
| | веќе видена | слични

Арсим Зеколи, политички аналитичар и коментатор, на својот Фејбук профил ги анализира последните изјави на Зоран Заев, Стево Пендаровски и Зијадин Села. -Заев ...
| | веќе видена | слични

Арсим Зеколи, политички аналитичар и коментатор, на својот Фејбук профил ги анализира последните изјави на Зоран Заев, Стево Пендаровски и Зијадин Села. -Заев ...
| | веќе видена | слични

Арсим Зеколи, политички аналитичар и коментатор, на својот Фејбук профил ги анализира последните изјави на Зоран Заев, Стево Пендаровски и Зијадин Села. ...
| | веќе видена | слични

Арсим Зеколи, политички аналитичар и коментатор, на својот Фејбук профил ги анализира последните изјави на Зоран Заев, Стево Пендаровски и Зијадин Села. -Заев ...
| | веќе видена | слични

Со освоени над 55.000 гласови повеќе од противкандидатот, претседателскиот кандидат на СДСМ и Коалицијата Стево Пендаровски синоќа прогласи победа по ...
| | веќе видена | слични

Виси ли на конец цензусот во вториот круг од претседателските избори? Една седмица пред изборниот ден, двете најголеми партии СДСМ и ВМРО ДПМНЕ повикуваат на ...
| | веќе видена | слични

Со освоени над 55.000 гласови повеќе од противкандидатот, претседателскиот кандидат на СДСМ и Коалицијата Стево Пендаровски синоќа прогласи победа по ...
| | веќе видена | слични

Професорот Блерим Река и официјално ја најави својата кандидатура во присуство на лидерите на БЕСА и Алијанса за Албанците како негови поддржувачи. Професорот ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...