Повеќе вести како оваа (25)


 Каков подарок доби Меган Маркл по повод раѓањето на синот и како изгледаше по прекинот на породилното отсуство? Меган Маркл брзо им се врати на кралските ...
| | веќе видена | слични

Од Кенсингтонската палата, на својот официјален твитер профил ги објавија најубавите моменти на кралското семејство од изминатата 2018 година. На видеото, кое ...
| | веќе видена | слични

Како што пренесува е – оналјн, Кејт Мидлтон и принцот Вилијам го запознале новиот член на кралското семејство, синот на Меган Маркл и принцот Хари. Извор тврди ...
| | веќе видена | слични

Принцот Хари и Меган Маркл трпеливо и со голема радост го очекуваат раѓањето на синот, пишуваат странските медиуми. Војвотката од Сасекс своевремено мечтаела ...
| | веќе видена | слични

Меган Маркл и принцот Хари на јавноста ѝ го покажаа новородениот син кога парот со бебето кратко позирал во дворецот Виндсор, поразговарале со новинарите и ...
| | веќе видена | слични

Се шушка дека Меган Маркл веќе живее со принцот Хари во неговиот дел од Кенсингтонската палата, но ајде да ѕирнеме во домот на актерката.35-годишната Меган на своите фановите преку Инстаграм им овозможи тура низ нејзиниот дом во Торонто.Фотографиите покажуваат минимализан, многу светло, нејзините кучиња, цвеќе, модерна масичка за кафе, книги и многу други работи.Ова е домот на Меган Маркл.
| | веќе видена | слични

Кралското бебе ја виде светлината на денот, кога гордата мајка Меган Маркл и принцот Хари го покажаа синот. Војвотката од Сасекс, и принцот Хари за прв пат ...
| | веќе видена | слични

Новородениот син на принцот Хари и Меган Маркл ќе се вика Арчи Харисон Маунтбатен-Виндзор, соопшти денеска Бакингемската палата. Британскиот принц Хари и ...
| | веќе видена | слични

Новородениот син на принцот Хари и Меган Маркл ќе се вика Арчи Харисон Маунтбатен-Виндзор, соопшти денеска Бакингемската палата. Британскиот принц Хари и ...
| | веќе видена | слични

Сè погласни се шушкањата дека е само прашање на денот кога принцот Хари ќе ја запроси својата девојка, актерката Меган Маркл. Сепак, пред да дојде до тоа, според кралската традиција, тој мора да бара дозвола од својата баба кралицата Елизабета Пред воопшто да започне да размислува за венчавка, принцот Хари и Меган Маркл, мораат да добијат дозвола од неговата баба. Според пишувањето на магазинот „Пипл“ тоа не е само знак на почитување на 90. годишната кралица Елизабета Втора, туку како петти престолонаследник по ред, Хари мора да го добие нејзиниот благослов. Имено, според законот кој е донесен во 1772 година, кралот или кралицата морале да му дадат дозвола на секој член на семејството кој сака да ја озакони својата врска. Низ годините, малку „омекнале“ па сега тоа се однесува само на првите шест престолонаследници, што ги вклучува принцевите Чарлс, Вилијам, Џорџ,Хари, Ендрју и принцезата Шарлот. Бидејќи веќе наголемо се шушка дека е во прашање денот кога принцот Хари ќе клекне и ќе ја запроси својата ...
| | веќе видена | слични

Сè погласни се шушкањата дека е само прашање на денот кога принцот Хари ќе ја запроси својата девојка, актерката Меган Маркл. Сепак, пред да дојде до тоа, според кралската традиција, тој мора да бара дозвола од својата баба кралицата Елизабета Пред воопшто да започне да размислува за венчавка, принцот Хари и Меган Маркл, мораат да добијат дозвола од неговата баба. Според пишувањето на магазинот „Пипл“ тоа не е само знак на почитување на 90. годишната кралица Елизабета Втора, туку како петти престолонаследник по ред, Хари мора да го добие нејзиниот благослов. Имено, според законот кој е донесен во 1772 година, кралот или кралицата морале да му дадат дозвола на секој член на семејството кој сака да ја озакони својата врска. Низ годините, малку „омекнале“ па сега тоа се однесува само на првите шест престолонаследници, што ги вклучува принцевите Чарлс, Вилијам, Џорџ,Хари, Ендрју и принцезата Шарлот. Бидејќи веќе наголемо се шушка дека е во прашање денот кога принцот Хари ќе клекне и ќе ја запроси својата ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...