Повеќе вести како оваа (25)


Првиот сопруг на Меган Маркл се ожени викендов, неколку денови по раѓањето на кралското бебе. Поранешната актерка, а сегашна војвотка од Сасекс и принцот Хари ...
| | веќе видена | слични

Само две недели по мажењето на Меган Маркл за принцот Хари, нејзиниот поранешен сопруг продуцентот Тревор Енгелсон објави дека ја запросил својата девојка Трејси Курланд. Како што пишува „ЈуЕс Викли“ венчавката ќе биде наесен. Според пишувањето на американскиот таблоид, 41-годишниот продуцент ја запросил по три години врска својата девојка. На колена паднал во калифорниската Напа, а тој сето тоа го објавил на својот профил на Инстаграм во петокот. „Најсреќниот тип којшто го знам. Подготвен за славење“, напишал покрај фотографијата на која се тие двајца, а на рацете на Трејси блеска дијамантски прстен. Тревор и Меган биле во врска шест години, а се венчале во 2011 година на Јамајка. Бракот не потрајал ниту две години, а како причина за разводот навеле непомирливи разлики. Според пишувањето на таблоидот Меган одлуката за развод ја донела додека ја снимала серијата „Костум“, а преку пошта му ја испратила бурмата.
| | веќе видена | слични

 Тревор Енгелсон се ожени со 11 години помладата Трејси, која е наследничка на мултимилионска империја. Свадбата беше комплетна спротивност од онаа со Меган. ...
| | веќе видена | слични

Новиот документарен филм за Меган Маркл открива бројни детали од животот на војвотката од Сасекс, пред да го запознае принцот Хари. Меган Маркл, во 2013-та ...
| | веќе видена | слични

Холивудскиот продуцент Тревор Енгелсон (42), поранешниот сопруг на Меган Mаркл (37) само две недели откако Меган стана војвотка ја запроси својата тогашна ...
| | веќе видена | слични

Војвотката од Сасекс Маеган Маркл пред бракот со поранешниот сопруг Тревор Енгелсон (42) потпишала бизарен „договор за бременост“ со кој бара дадилка, приватен ...
| | веќе видена | слични

И Тревор Енгелсон, бившиот сопруг на сегашната војвотка од Сасекс, Меган Маркл, си ја најде љубовната среќа и се ожени со наследничка на мултимилионерска ...
| | веќе видена | слични

По драмата која неодамна и ја приреди на својата поранешна сопруга Меган Маркл, продуцентот Тревор Енгелсон повторно го привече вниманието на медиумите. Имено по само две недели од кралската венчавка на неговата поранешна сопруга, денес принцеза и тој одлучи по втор пат да стапне на лудиот камен. По кратка љубовна врска, изминатиов викенд и стави прстен на својата девојка Трејси Курланд. Прстен на рака и веднаш внимание од медиумите.   Очигледно Енгелсон добро знае како да ја искористи популароста како поранешен сопруг на принцезата за споствени цели и профит. 
| | веќе видена | слични

Поранешната актерка , а сега војвотка од Сасекс и принцот хари минатата недела го добија својот прв син. Но , не е само Меган која по разводот тргна напред во ...
| | веќе видена | слични

 Тревор Енгелсон, бившиот сопруг на Меган Маркл, викендов ѝ приредил романтично запросување на својата девојка. Две недели по кралската свадба, 41-годишниот Тревор, решил дека е време да влезе во нов брак. Неговата 31-годишна девојка Трејси добила дијамантски веренички прстен, додека Тревор бил клекнат на коленици. Со оглед на фамата која се крена околу венчавката на Меган и Хари, нејзиниот поранешен сопруг ја напуштил земјата на неколку недели за да избегне било каква драма, додека работите не стивнат, тврдат странските медиуми. Бившиот сопруг на Меган и неговата нова девојка се заедно нешто повеќе од една година. Со Меган се венчал во 2011-та година, а набрзо потоа Меган ја доби улогата во ТВ серијата Suits. Поради работните обврски таа се преселила во Торонто, што придонело до заладување на љубовта и бракот, кој завршил неславно во 2013-та година. Наводно, Маркл прекинала секаков контакт со Тревор откако му ги вратила вереничкиот и свадбениот прстен по пошта.
| | веќе видена | слични

Во новиот документарец за војвотката од Сасекс под наслов „Меган Маркл: филмови, брак и мајчинство“ кралската дописничка Ешли Пирсон ја открива причината за ...
| | веќе видена | слични

Откако Меган Маркл се омажи за принцот Хари и стана кралска снаа, нејзиниот поранешен сопруг Гревор Енгелсон направи неочекува потег. Имено, продуцентот две недели по кралската венчавка на бившата сопруга, на социјалните мрежи соопшти дека се свршил со својата девојка, нутриционистката Трејси Курленд.
| | веќе видена | слични

Новиот документарен филм за Меган Маркл, војвотката од Сасекс, открива бројни детали за нејзиниот живот пред да го запознае принцот Хари. Филмот носи наслов ...
| | веќе видена | слични

Новиот документарен филм за Меган Маркл „Meghan Markle: Movies, Marriage & Motherhood“ открива бројни детали за нејзиниот живот пред да го запознае принцот ...
| | веќе видена | слични

 И додека на свадбената церемонија со принцот Хари во мај очекуваме елеганција и драматичен изглед, на нејзината прва свадба во 2011 години Меган била лежерна невеста. Меган Маркл доби неверојатен свршенички прстен од принцот Хари и нивната свадба е еден од најочекуваните настани на годината. Но, сигурно веќе знаете дека Меган има еден брак зад себе со продуцентот Тревор Енгелсон. Нејзиниот прв свршенички прстен бил со дијаманти и платина. Еве како изгледал: Меган Маркл по седум години врска со Тревор стапила во брак со него во 2011 година на плажа на Јамајка. Свадбената церемонија траела 4 дена и била исполнета со луда забава и игри со алкохол на плажа. Имало коктели, скара на отворено и танцување во бикини. Парот се развел во 2013 година и како причина навел „непомирливи разлики“. Како изгледала нивната свадбена забава:
| | веќе видена | слични

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл (37), од својот прв сопруг побарала да потпише т.н. договор за бременост, со кој ќе си осигури дека ќе ѝ плати личен тренер, ...
| | веќе видена | слични

Поранешната актерка, а сега најпопуларна идна невеста во кралското семејство Меган Маркл, го шокираше светот со тоа како одлучила да се разведе од својот поранешен сопруг. Толку многу и се брзало да го заврши бракот, што свршеничкиот прстен и бурмата ги испратила преку пошта до својот поранешен сопруг. Имено, Меган била во брак со своето долгогодишно момче, продуцентот Тревор Енгелсон. Сепак, бракот не траел долго, само две години поминале заедно, а во 2013 година актерката се развела – поради непомирливи причини. Ова се познати детали од нејзиниот поранешен живот, но сега се појавија деталите кои се запишани во мемоарите на идната сопруга на британскиот принц Хари. Имено, по потегот со поштенската испорака, нејзиниот сопруг бил многу вознемирен и бесен. Авторот на биографијата, Ендру Мортон изјави дека пријателите кои биле блиски до парот знаеле дека Меган и Тревор многу тешко го поднесуваат фактот што таа се преселила во Торонто за да може да работи на серијата „Suits”, која и ја прослави. Сепак, парот ...
| | веќе видена | слични

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл (37), од својот прв сопруг побарала да потпише т.н. договор за бременост, со кој ќе си осигури дека ќе ѝ плати личен тренер, ...
| | веќе видена | слични

Поранешната актерка, а сега најпопуларната идна невеста, Меган Маркл, ненадејно одлучила да се разведе од првиот брак. Толку многу и се брзало да го заврши бракот, што свршеничкиот прстен и бурмата ги испратила преку пошта до својот поранешен сопруг. Имено, Меган била во брак со своето долгогодишно момче, продуцентот Тревор Енгелсон. Сепак, бракот не траел долго, само две години поминале заедно, а во 2013 година актерката се развела – поради непомирливи причини. Ова се познати детали од нејзиниот поранешен живот, но сега се појавија деталите кои се запишани во мемоарите на идната сопруга на британскиот принц Хари. Имено, по потегот со поштенската испорака, нејзиниот сопруг бил многу вознемирен и бесен. Авторот на биографијата, Ендру Мортон изјави дека пријателите кои биле блиски до парот знаеле дека Меган и Тревор многу тешко го поднесуваат фактот што таа се преселила во Торонто за да може да работи на серијата „Suits”, која и ја прослави. Сепак, парот извесно време се трудел да го одржи бракот „на ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...