Повеќе вести како оваа (25)


Како можете да направите идеална комбинација за јадење од авокадо и кромид? Пробајте го овој рецепт. Потребно се неколку авокада, сок од лимета, еден домат, малку коријандер, лук, сол, чили во прав и три кромиди. Подготовката е лесна, наполнете ги круговите кромид со смесата добиена од авокадото и зачините, замрзнете ги, а потоа од двете страни натопете ги во брашно, јајце и презла.
| | веќе видена | слични

Доколку ви е потребен нов рецепт со авокадо или барем нов начин на кој можете да го јадете ова прекрасно овошје, тогаш погледнете ги наредниве 14 предлози.Авокадото изобилува со хранливи материи и е одлично за вашето здравје. Тоа содржи и до 20 витамини и минерали кои го одржуваат имунитетот и помагаат при регулирање на крвниот притисок. Ова се само неколку од причините зошто би требало секојдневно да јадете авокадо! 1. Пресечете го на половина, додадете прстофат сол и земете лажица. 2. Прескокнете го вообичаеното (кечап, мајонез, сенф) и заменете го со посолено пире од авокадо. 3. Направете инстант гвакамоле. Згмечете го авокадото и додадете малку лут сос. Јадете со топли тротиљи, целер или чипс. 4. Направете инстант смуди. Комбинирајте бадемово млеко, авокадо, смрзната банана и мед (по вкус), ставете ги во блендер и измешајте. Зачинете со свеж ѓумбир, лимета, замрзнато шумско овошје или диња. 5. Ставете во блендер зрели авокада, стопено чоколадо, бадемово млеко, какао во прав, прстофат ванила и ...
| | веќе видена | слични

Состојки: 1 мало зрело авокадо 1 лимон 2 лажици павлака 1 гранче свежо нане црн пипер Приготвување: 1. Внимателно засечете го авокадото по должина и извадете ја семката. 2. Истиснете го авокадото од лушпата и ставете го во сад. Згмечете го со вилушка па додадете малку рендана кора од лимон, исцедете малку сок од лимон, нането исечете го на крупно и додадете го во садот и на крајот ставете ја павлаката и црниот пипер и се убаво измешајте.
| | веќе видена | слични

Се смета дека на прокељот затоа што е жилав зеленчук му треба долго време за варење, па најчесто луѓето знаат да ги преварат при што главичките го губат убавиот вкус и значителна количина хранливи материи. Прехранбените стручњаци сметаат дека на прокељот му се доволно 5 минути варење, најдобро на пареа. Токму 5 минути варење на пареа се покажале како оптимално време за главичките прокељ да бидат највкусни – однадвор меки, а однатре крцкави и лесно сварливи. Ако се готват подолго, зелената боја избледува, а почнува да се ослободува непријатен мирис кој влијае и на вкусот. Овој нискокалоричен зеленчук е вистинско чудо кога станува збор за хранливи материи. Прокељот е одличен извор на витамин А (во облик на бета каротен), Б, Ц, Е и К, а содржи и бројни минерали: калиум, манган, железо, магнезиум, бакар, калциум… Тука се и омега-3 масните киселини, белковините, влакна, триптофан, лутеин, зеаксантин… Прокељот, како и другите зелјести зеленчуци содржат значајни количини сулфурни материи, како глукозинолати и ...
| | веќе видена | слични

Доколку споите два прекрани производи, авокадо и банана ќе добиете кашичка со извонредна нутритивна вредност. Авокадото е полно со добри масти и влакна и бананата која изобилува со калиум и витамин Ц. Бананата дава и мала природна слаткост на кашичката. Потребно е: 2 зрели авокада 2 зрели банани 2 лажици сок од лимон или ананас кои ќе послужат кашичката да не потемни. Подготовка: Исечете го авокадото на половина, извадете ја коската и издлабете со лажица. Излупете ја бананата. Ставете ги сите состојки во сад и измешајте со блендер додека смесата не се изедначи. Во фрижидер можете да ја чувате четири дена.
| | веќе видена | слични

Авокадото, кое има најголем нутритивен статус, во последно време сè повеќе станува дел од исхраната. Доколку сте љубител на ова неодоливо тропско овошје или сè уште не сте го пробале, еве неколку начини како да приготвите вкусен оброк. Авокадо со сол или шеќер Ако сте љубител на слатка храна тогаш употребете шеќер, но ако повеќе сакате солена тогаш додадете сол. Пресечете го авокадото на два дела и извадете ја семката. Потоа пресечените делови исецкајте ги на мали парчиња, ставете ги во сад и додадете лажиче шеќер. Доколку се одлучивте за солената варијанта, тогаш покрај солта можете да додадете и бибер. Вашето јадење е спремно, земете лажица и уживајте! Авокадо со печено јајце Пресечете го авокадото на половина, извадете ја семката, а потоа со лажица извадете малку од внатрешниот дел на двете половини за да направите место за јајцето. Потоа, скршете две јајца и ставете ги во двете половини. Ставете ги во сад за печење и печете на 200 степени околу 20 минути. Откако ќе се испечат, зачинете со сол и бибер и ...
| | веќе видена | слични

Гвакамоле е додаток на јадење, мезе или салата, кое поради специфичниот вкус е популарно насекаде низ светот, а е карактеристично за мексиканската кујна. Основата на вкусното гвакамоле е авокадото. Се верува дека неговото потекло датира уште од времето на Ацтеките во Мексико. Денес гвакамоле е дел од секоја модерна мексиканска кујна, но одлично е прифатено и во американската кујна. Новите рецепти вклучуваат и домати, чили или црн пипер, јогурт, босилек и различни дополнителни зачини. Погрешно е мислењето дека гвакамоле е паста од авокадо, зашто во доброто гвакамоле мора да го почувствувате и лукот, пиперчињата и коријандерот но и парчиња од мекото авокадо. Состојки Половина врзоп млад кромид Половина врзоп аспарагус 1 лук (истолчен) 1 поголема лута пиперка (ситно исечкана) 5 лажици ситно исечкан коријандер 3 зрели авокада Сок од 1 лимон Половина зелен лимон Сол Подготовка Загрејте ја тавата со една лажица маслиново масло на силен оган. Во жешката тава ставете ги младиот кромид ситно исечкан, аспарагусот ...
| | веќе видена | слични

Гвакамоле е додаток на јадење, мезе или салата, кое поради специфичниот вкус е популарно насекаде низ светот, а е карактеристично за мексиканската кујна. ...
| | веќе видена | слични

Денешниот рецепт е инспириран од тополото време кое се обиде да се врати во македонските градови овие денови, па токму затоа одлучивме да Ви предложиме вкусно и освежително задоволство. Денеска во „НТВ Кујна“ ќе подготвуваме домашен авокадо сладолед. Со авокадото може да се направат повеќе одлични десерти, а сладоледот е еден од нив. Вкусен, здрав и освежувачки, а потребен ви е блендер (или рачен миксер) за да го подготвите. Потребно… 2 големи и зрели авокада 240 мл. млеко (може и 2%) 55 грама шеќер 2 лажици сок од лимон Малку сол Подготвување… Авокадата излупете ги и ставете ги во блендерот, па потоа постепено додавајте го млекото, шеќерот, солта и на крај сокот од лимон. Смесата ставете ја во калапи за сладолед и замрзнете ги најмалку 8 саати, а пожелно е преку ноќ. Сервирајте ги ладни. УЖИВАЈТЕ!
| | веќе видена | слични

Авокадото не е одлично само на тост или во салати. Со авокадото може да се направат повеќе одлични десерти, а сладоледот е еден од нив. Вкусен, здрав и освежувачки, а потребен ви е блендер (или рачен миксер) за да го подготвите. 2 големи и зрели авокада 240 мл. млеко (може и 2%) 2 лажици сок од лимон Авокадата излупете ги и ставете ги во блендерот, па потоа постепено додавајте го млекото, шеќерот, солта и на крај сокот од лимон. Смесата ставете ја во калапи за сладолед и замрзнете ги најмалку 8 саати, а пожелно е преку ноќ. Сервирајте ги ладни.
| | веќе видена | слични

За да намирниците ги задржат сите квалитети, и да можете да уживате во нивниот вкус и во зимата, потребно е да ги замрзнувате на правилен начин. Ако овошјето се набере или купи зрело и потоа се обработи и замрзне во рок од 48 часа од берењето, тогаш нема да ги изгуби нутритивните вредности и можете да го консумирате во текот на зимските месеци. Како правилно да го замрзнете свежото сезонско овошје? Измијте и исчистете го овошјето во ладна или млака вода, како кога го миете и чистите пред да го јадете. Ако замрзнувате јаболки, круши, диња и праски, потребно е да ги излупите, а сливите може, но и не мора. Од овошјето извадете ги семките, па исечете ги на мали парчиња. Помалите плодови, како шумското овошје, можете да ги оставите цели. Земете послужавник и наредете го секое парче внимавајќи да не се допираат многу едно со друго. Ставете го послужавникот така во замрзнувач и оставете да отстои неколку часа. Откако овојшето е смрзнато, ставете го во пластични кеси за замрзнување. Сами ...
| | веќе видена | слични

Често ви се случува салатата, спанаќот и блитвата да ви овенат пред да стасате да ги изедете, а морковите и компирите омекнале, авокадото и јаболката скапале. Ова најчесто се случува со зеленчукот и овошјето кои мора релативно брзо да се искористат. Со овие совети продолжете го векот на траење на свежите намирници. Овошје Јаболките секогаш чувајте ги посебно затоа што гнилите јаболка ќе го уништат останатото овошје. Овошјето и зеленчукот не ги мијте пред да го ставите во фрижидер. Исклучок од ова правило е зрнестото овошје кое ќе трае подолго ако накратко се потопи во вода со малку оцет (во размер 3/1). Потоа овошјето измијте го и добро исушете го пред да го ставите повторно во фрижидер. Лимон Ако го оставите лимонот на собна температура, ќе издржи околу една недела. Ако се стави во кесичка и добро се затвори и се стави во фрижидер. Ќе издржи еден месец. Компир Компирите често се случува да подникнат иако ги чувате на ладно, суво и темно место. Тој проблем ќе го решите такашто ќе ставите едно јаболко помеѓу ...
| | веќе видена | слични

Откако минатата седмица студентскиот весник на Универзитетот на Оклахома го објави рајдерот на Џек Вајт, и поради тоа самиот универзитет се најде на црната листа на промотерската агенција на Џек Вајт, многумина решија да го пробаат рецептот за гвакаломе кој доби многу внимание. Па еве го славниот рецепт, кој бара многу специфични парчиња авокадо. Состојки 8 големи авокада (исечени по должина на половина, со извадени семки - зачувајте ги семките, и исечени на големи коцки со нож за путер. Направете 3 или 4 линии надолу и 3 или 4 линии напречно. Парчињата треба да се извадат внимателно со лажица, така што ќе авокадото ќе остане во прилично големи парчиња.) 4 лупени домати (исечкани) 1/2 кромид (ситно исечкан) 4 лути пиперчиња (исечкани) 1 грст кориандер (исечкан) 1 лимета сол и бибер по вкус Начин на подготовка Измешајте ги сите состојки во голем сад, внимателно за авокадото да не биде премногу згмечено. Кога се ќе биде убаво измешано и зачинето, додадете ги семките во гвакамолето и израмнете го со лажица ...
| | веќе видена | слични

Подгответе му на вашето бебе вкусна домашна кашичка, со помош на овие рецепти кои нема да ви одземат многу време, а ќе му ги овозможат потребните витамини и минерали. Бело пире Богато со влакна, протеин и железо. Од овие состојки може да приготвите една чаша. Состојки: Зрна грав, исплакнати и исцедени 1 лажица вода Зрната ставете ги во блендер и полијте ги со вода. Блендајте ги зрната додека не омекнат, околу 1 минута. Ако е потребно додадете уште вода. Виолетово пире Содржи витамини А, Ц и Е, калциум. Состојки: Замрзнат спанаќ 1 и половина чаши боровинки Половина лажица сок од лимон 2 лажици вода Ставете го спанаќот во тенџере и полијте го со вода. Сварете го, покријте го и оставете го да вари 6 до 7 минути. Потоа исцедете го. Спанаќот, боровинките, сокот од лимон и водата ставете ги во блендер и блендајте околу 1 минута. Ако е потребно додадете една лажица вода. Пире од јаболка Потребно време за подготовка: 20 минути. Состојките се за 1 ½ чаша. Откако вашето бебе ќе проба пире од јаболка неколку пати, ...
| | веќе видена | слични

Ова е сос за риба и за месо, но можете да го јадете како додаток или како салата Состојки: 2-3 зрели авокада, 2 лимети (зелен лимон), 2 чешниња лук, 2 домата, 2 исечкани црвени феферонки, лажица сечкан коријандер, сол, свежо сомелен црн пипер. Приготвување: преполовете го авокадото по должина и извадете ја семката. Излупете го и крупно исечкајте го. Измијте ги лимоните во топла вода и изрендајте ја кората само од едниот лимон, а двата исцедете ги во авокадото. Изгмечете го лукот и додајте го во претходно приготвеното авокадо. Добро измешајте и испасирајте, но не за да стане еднолична маса. Излупете го доматот, исчистете го и исечкајте го ситно, па додајте го заедно со феферонките и со коријандерот во смесата. На крајот додајте сол и црн пипер.
| | веќе видена | слични

Состојки: 3 големи домати, сушени домати или сос од домати 400 g тестенини 100 грама грав 2 зрели авокада неколку листови свеж спанаќ 6-8 листови свеж босилек 2 чешниња лук сок од 1 лимон 25 g пињоли Приготвување: 1. Вклучете ја ринглата и во тавче со малку маслиново масло ставете ги доматите. Додадете сол и бибер. Откако ќе ги пропржите доматите/сосот од домати неколку минути, додадете ги пињолите. Промешајте убаво и оставете да се пржи уште 5 минути. 2. Во тенџере на топла рингла ставете вода. Штом зоврие водата, ставете ги тестенините и гравот. 3. Додека тестенините и гравот се варат, во блендер ставете ги авокадото, босилекот, лукот, спанаќот и сокот од лимон. Зависно од густината на добиената смеса, може да одлучите да додадете малку вода. 4. Штом се сварат тестенините и гравот, исцедете ги убаво. 5. Во фин сад, над тестенините ставете го зелениот сос, а потоа додадете го сосот од домати и пињоли.
| | веќе видена | слични

За време на новогодишните и божиќните празници обично се претерува со јадењето и пиењето, па така натолажуваме и по некој килограм плус, оптоварувајќи го и организмот. Но, постпразничниот период е вистинско време да се ослободиме од токсините и да направиме здраво прочистување на организмот при тоа ослободувајќи се и од наталожените масти „собрани“ во изминатиот месец. Најдобар начин за детоксикација е неколку-дневно мени составено од лесна исхрана која се темели на житарки, супи, зеленчук, овошје, риба и нискомасни млечни производи. Предност имаат немасните супи и варива кои се подготвуваат од брокула, карфиол и коренастиот зеленчук. Авокадото вклучете го во исхраната како одличен чистач на црниот дроб. Во менито за детоксикација секако вклучете и доволен внес на вода и билни чаеви кои се познати чистачи на организмот. Од овошјето, дајте им предност на јаболката, а салатите секогаш зачинувајте ги со квалитетно маслиново масло. сок од цвекло-здрав чистач на организмот Седмодневен план за детоксикација Веднаш ...
| | веќе видена | слични

Овој крем од авокадо не само што е вкусен, туку е и богат со хранливи состојки. Можете да го додадете на кришка леб или двопек наутро или пак да го користите ...
| | веќе видена | слични

Овој крем од авокадо не само што е вкусен, туку е и богат со хранливи состојки. Можете да го додадете на кришка леб или двопек наутро или пак да го користите ...
| | веќе видена | слични

За денеска ви предлагаме тестенина приготвена со авокадо, песто и риба. Интересна комбинација, која можете да ја сервирате и како главно јадење и како предјадење. СОСТОЈКИ (за 2 лица) 250 гр тестенини 1 тегличе песто 2 филети од лосос неколку листови зелена салата 1 авокадо една рака семки од сончоглед една рака семки од тиква малку маслиново масло и сок од лимон ПОДГОТОВКА Подгответе ги филетите од лосос така што ќе ги поставите на алуминиумска фолија со малку путер. Ставете ги во рерна и печете на умерен оган. Во меѓувреме, сварете ги тестенините. Излупете го авокадото и отстранете ја семката. Исечете го на мали парчиња или коцки. Во сад за салата ставете зелена салата како основа, потоа додадете го авокадото и попрскајте со семки од сончоглед и тиква. Додадете и малку маслиново масло и сок од лимон. На крај, сервирајте го лососот во салатата. Кога тестенините ќе бидат сварени, исцедете ги и ставете ги во чинија за сервирање. Ставете песто и нежно измешајте. Вкусниот ручек е готов. Bon ...
| | веќе видена | слични

Алое вера е билка чии позитивни својстава за човечкиот организам се познати од памтивек.Освен што ја зацелува кожата и е совршен сојузник во борбата против изгорениците, таа делува и како чистач на телото.Ако сакате на телото да му пружите квалитетна детоксикација направете напиток од Алое vера и „исплакнете“ го телото одвнатре.Состојки:- Вода- Лимон- Алое вераПодготовка:1. Листот алое вера исечете го што е можно поблиску до стеблото2. Со помош на нож или лажица со притисок на листот истиснете го целиот проѕирен гел.3.Добиениот гел ставете го во стаклено шише.4. Исцедете го лимонот и додајте го во шишето, па прелијте со вода.5. Добро протресете за состојките да се поврзат.Совет:- Односот на алое вера, лимон и вода можете да го направите по желба, а препораката е лажица алое гел и лажица лимонов сок на чаша вода.- Ако мислете дека со сечењето на листот ќе ја оштетите билката, не се грижите затоа што алое вера се регенерира.
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...