Повеќе вести како оваа (25)


Кание Вест и Ким Кардашијан очекуваат второ девојче. Третото бебе на Ким Кардашијан и Кание Вест зачнато благодарение на сурогат мајка ќе се роди во јануари идната година, потврдија блиски до ѕвездената двојка. “Целото семејство е исклучително среќно. Ким го испитуваше прашањето за сурогатството месеци додека конечно не откри и не го најде совршениот кандидат за целта”, изјави извор за списанието. “Пипл”. Подоцна таблоидот “Ти Ем Зи” откри пак дека новото засилување во семејство на Вест најверојатно ќе биде девојче. Тоа ќе биде второ девојче за среќните родители по нивната ќерка Норт, која во моментов е на 4 годинки. Локално.мк потсетува дека во јуни реалити ѕвездата Ким Кардашијан и раперот Кание Вест склучија договор со околу 20-годишна сурогат мајка за колосални 113 000 долари за да им го роди третото дете. Таблоид сајт “Ти Ем Зи” дури издаде дека ако таа роди здрави близнаци ќе добие дополнителни 5 на сметката. За примамливиот чек сепак сурогат мајката ќе треба да се усогласи со не едно или две ...
| | веќе видена | слични

Третото бебе на Ким Кардашијан и Кание Вест зачнато благодарение на сурогат мајка ќе се роди во јануари идната година, потврдија блиски до ѕвездената двојка. “Целото семејство е исклучително среќно. Ким го испитуваше прашањето за сурогатството со месеци додека конечно не го откри и совршениот кандидат за целта”, изјави извор за списанието “Пипл”. Подоцна таблоидот “Ти Ем Зи” откри пак дека новото засилување во семејство Вест најверојатно ќе биде девојче. Тоа ќе биде второ девојче за среќните родители по нивната ќерка Норт, која во моментов е на 4 годинки. Локално потсетува дека во јуни риалити ѕвездата Ким Кардашијан и раперот Кание Вест склучија договор со околу 20-годишна сурогат мајка за неверојатни 113 000 долари за да го износи третото дете. Таблоидниот сајт “Ти Ем Зи” дури издаде дека ако таа роди здрави близнаци ќе се облажи со дополнителни 5 нули. Во замена за примамливиот чек сепак сурогат мајката ќе треба да се усогласи со не едно или две ограничувања. Според одредбите во договорот помеѓу неа и ...
| | веќе видена | слични

Риалити ѕвездата Ким Кардашијан (38) и раперот Канје Вест (41) го чекаат своето четврто дете откако поминаа само 11 месеци од добиванјето на ќерката Чикаго. ...
| | веќе видена | слични

Лекарите не ѝ препорачуваат на Ким Кардашијан да има повеќе деца, но пак риалити хероината сака да го зголеми семејството. Таа сака му подари на пејачот Кание Вест трет наследник. “Ќе се обидам да имам уште едно бебе. Сакам моите деца да имаат повеќе роднини, но лекарите мислат дека не е безбедно за мене “, изјави ѕвездата во трејлер за следната епизода на шоуто Keeping Up With the Kardashians. 36-годишната Ким, која ја наметна модата на раскошните задни форми и голи селфиња, роди две деца од Кание. Ќерката Норт Вест се појави на виделина во 2013 година, а најмалиот Сент Вест – во 2015 година. И кај двете бремености сепак таа имаше компликации поради кои лекарите ѝ препорачуваат да се разгледа варијанта со сурогат мајка. Или пак семејството да посвои дете.
| | веќе видена | слични

Неколку дена откако Ким Кардашијан ја роди ќерката North, нејзиното момче Кание Вест планира да ја запроси.Парот ќе се венча овој септември во Париз иако реалити ѕвездата сеуште нема добиено веренички прстен.Сепак раперот за раѓањето на нивното прво дете на Ким и подари прстен вреден 500.000 евра.„Кание и Ким се вљубени повеќе од било кога и едвај чекаат да се венчаат“, открива извор близок на двојката.За Ким ова ќе биде трет брак, за Кание само прв.Во меѓувреме реалити ѕвездата Ким Кардашијан го шокираше целиот свет откако побара 11 милиони долари, за првата фотографија од нејзиното бебе.Па сега останува да видиме кој ќе се согласи да ја плати огромната сума за новороденчето на Ким и Кание.
| | веќе видена | слични

Ким Кардашијан очајно сака да роди уште едно дете. Ѕвездата е опсесивна на темата и смета дека тоа ќе ја зближи со нејзиниот сопруг Кание Вест, со кого од неодамна имаат сериозни противречности, пишува RadarOnline. “Ким е во тешка депресија од фактот дека не забременува повторно. Единствено што сака е да го зголеми своето семејство и да им подари на Норт и Сент брат “, откри извор за медиумот. Претходните бремености на бринетата беа ризични и дури и лекарите ја предупредија по првото дете, дека може да нема второ. Сите драми со плодноста на Ким и забременувањето беа документирани во семејното риалити шоу KUWTK. Овој пат гледачите стануваат сведоци на дежаву, но според запознаени причината Кардашијан да не забремени не е здравјето, туку е вкоренета во неподготвеноста на нејзиниот сопруг да ја оплоди. “И покрај скорешниот егзотичен одмор, меѓу нив работите не се сосема во ред. Кание речиси не се прибира во текот на денот и двајцата поминуваат многу малку време заедно. Ким мисли само за бебе, а тој се повлекува ...
| | веќе видена | слични

Сурогат мајка, која беше избрана од ѕвездената двојка Ким Кардашијан и Кание Вест, веќе го носи нивното трето чедо. Денес “Ју ЕУ викли” и други таблоидни изданија дури ја раширија веста дека жената е во третиот месец од бременоста. Локално потсетува дека во јуни Ким Кардашијан и раперот Кание Вест склучија договор со околу 20-годишна сурогат мајка за неверојатни 113 000 долари за да им го износи третото дете. Таблоидниот сајт “Ти Ем Зи” дури издаде дека ако таа роди здрави близнаци ќе се облажи со дополнителни 5 на сметката. Во замена за примамливиот чек сепак сурогат мајката ќе треба да се усогласи со не едно или две ограничувања. Според одредбите во договорот помеѓу неа и ѕвездената двојка, таа ќе биде лишена од секаква сексуална активност пред раѓањето, како и три недели по ембрионалната имплантација. Освен тоа по оплодувањето ќе ѝ биде забрането да се капе во када со топла вода и да посетува сауни. Нема да може да си ја премачкува косата, да јаде сурова риба и ќе има право на еден пијалак со кофеин за ...
| | веќе видена | слични

Реалити ѕвездата Ким Кардашијан го смени тотално изгледот и веќе е во тимот на блондинки. Ким беше уловена за прв пат од папараците со новиот имиџ на излегување од ресторан во Њујорк, а потоа позираше пред фотографите на настан на Tom Ford, што е дел од Неделата на модата во градот. Русата боја на косата е засилена и од изборот на нејзината тоалета – долг фустан од црн латекс. Во меѓувреме стана јасно дека Ким и Кание Вест очекуваат трето дете од сурогат мајка, која најверојатно ќе им подари девојче. Американските медиуми истакнуваат дека семејството им е на седмо небо. Според сајтот TMZ новата рожба која ќе им прави друштво на децата Норт и Сент ќе се роди во јануари. Сурогат мајката, која по договор нема право да си ја фарба косата и да влезе во џакузи, добила 45 илјади долари од ѕвездената двојка.
| | веќе видена | слични

Ким Кардашијан повторно е бремена . 34-годишната госпоѓа Вест го даде признанието на крајот на последната епизода сезонава на нејзиното семејно реиалити шоус Keeping Up With The Kardashians. Ова ќе биде второ дете за Ким и нејзиниот сопруг Кание Вест Кои во јуни 2013 година станаа родители за прв пат . Двајцата веќе имаат речиси 2-годишна ќерка на име Норт Вест, а риалити ѕвездата долго време обидуваше да забремени повторно. “Штотуку ги добив резултатите од крвта тест и сум бремена” , споделува Кардашијан. Се вели дека 37-годишниот Кание исто така е многу ентузијаст за веста дека повторно ќе станува татко. Пред некое време риалити ѕвездата изјави дека се чувствува “уморна”, откако се подложила на постапка инвитро. “Се жалев толку многу за тоа колку мразам да бидам бремена и никогаш не сум мислела дека ќе се молам повторно да забремените” , откри Ким во април.
| | веќе видена | слични

Неколку дена откако се појавија вестите дека Кајли Џенер – најмладата ѕвезда од реалити шоу семејството Кардашијан/Џенер, го очекува своето прво дете, неколку изданија откриваат дека со прва рожба е на пат да се здобие и поголемата нејзина полусестра Клои Кардашијан, Објави Ројтерс. Според неименувани извори, цитирани од TMZ, 33-годишната Клои, која е во врска со кошаркарот Тристан Томпсон, е бремена во третиот месец со своето прво дете. Кардашијан и Томпсон не навестија за претстојниот среќен настан во нивните неодамнешни објави на социјалните мрежи. Претставниците на семејството Кардашијан не одговорија на барањата за коментар. Пред неколку дена, беше објавено дека 20-годишната Кајли Џенер го очекува нејзиното прво дете од раперот Тревис Скот, со кого таа се состанува веќе шест месеци. Пораката за нејзината бременост, исто така, не е потврдена од претставник на семејството. Претходно во текот на месецот списанието “People” соопшти дека Ким Кардашијан Вест и нејзиниот сопруг, раперот Кание Вест, ќе имаат ...
| | веќе видена | слични

Ќерката на риалити ѕвездата Ким Кардашијан ќе се вика Норт (Север) и ќе го носи презимето на таткото Кани Вест (Запад). Ќерката на риалити ѕвездата Ким Кардашијан ќе се вика Норт (Север) и ќе го носи презимето на таткото Кани Вест (Запад). Ким Кардашијан и Кани Вест избраа ексцентрично име за своето прво дете. Сајтот ТМЗ наведува дека ќерката на двојката ќе се вика Норт, а презмето Вест, што во буквален превод значи Север Запад. Познатата старлета се породи на 15 јуни. Изминатите неколку дена имаше голем број шпекулации околу името на детето на Кани и Ким. Некои обложувалници дури примаа и уплати на конкретни имиња како Миа и Лара.
| | веќе видена | слични

Ким Кардашијан и Кание Вест имаат склучено договор со сурогат мајка, која ќе им го износи третото дете, соопштуваат од TMZ. Реалити ѕвездата страда од нарушување на плацентата што ја прави евентуалната бременост многу опасна и закана за нејзиниот живот. Славното семејство открило друг начин да се здобие со наследник и е подготвено да плати солидна сума за тоа. Според изданието, Ким и Кание ќе ѝ исплаќаат по 4 500 долари секој месец на сурогат мајката и по 5 000 долари на дете, ако се близнаци или тројки. Двојката оставила депозит во износ од над 68 000 долари на агенцијата. Според условот сурогат мајката нема право да пуши, да пие и да зема дрога за време на бременоста. Забрането ѝ е да има полови односи во неделите пред раѓањето, вклучувајќи и недели по постапката за оплодување.
| | веќе видена | слични

Сè повеќе и повеќе познати личности плаќаат илјадници долари за сурогат мајките да ги носат нивните деца. Причините се различни, најчесто здравствени. Само пред неколку дена Ким Кардашијан призна дека со нејзиниот сопруг Кание Вест ќе имаат трето дете кое ќе го носи сурогат мајка. Се разбира, нејзиниот идентитет е скриен, како и нејзиниот надомест. Сепак, се шпекулираат меѓу 150 и 300 илјади долари. Еве 8 други ѕвезди кои претпочитаат други жени да ги носат нивните наследници. Кристијано Роналдо Поранешниот дечко на Ирина Шејк двапати ги користел услугите на сурогатната мајка. Во 2010 година тој стана татко на Кристијано Џуниор, а минатата година ги доби браќата Матео и Ева. Статусот на мултидисциплинарниот татко ќе биде потврден од актуелната жена на Роналдо – моделот Георгина Родригез кој ќе му ја подари нејзината ќерка. Тајра Банкс Минатиот јануари, Тајра Банкс и нејзиниот сопруг Ерик (шведски фотограф) станаа родители со помош на сурогат мајка. Тие одамна се обидуваат да добијат дете, но тие не успеаја. ...
| | веќе видена | слични

Риалити ѕвездата облекла креација која привлече големо внимание кај фотографите на Мет Гала вечерта, но наводно на Кание Вест тоа не му се допаднало.Вчеравечер во Метрополитен музејот во Њујорк беше одржана Мет Гача вечерта.Бројни славни личности се прошетаа по црениот тепих, а тема за сите била „Punk: Chaos to Couture“.Меѓу бројните познати, на црвениот тепих се прошетала и Ким Кардашијан, а со неа бил и Кание Вест.Бремената Ким привлече многу внимание на себе кога пред фотографите се појавила во долг фустан со цветни мотиви и сандали во истиот принт, но и шлиц долж целата нога.Според пишувањата на странските медиуми, се работи за фустан на модната куќа Живанши кој го направил Рикардо Тисци.Наводно Ким во последен момент се одлучила да ја облече оваа крезација, затоа што првата која имала намера да ја облече повеќе не и била точна.„Нејзиниот нов стилист и рече дека доста се здебелила и дека е подобро да не ги покажува своите раце. Затоа на фустанот се додадени ракави кои оргинално не биле таму. На Кание тоа ...
| | веќе видена | слични

Риалити ѕвездата Ким Кардашијан наводно сака второто дете да и го роди сурогат мајка, затоа што не сака повторно да поминува низ бременоста која и донесе килограми вишок.Ким неодамна рекла дека нејзината ќерка Норт Вест наскоро ќе добие брат или сестра, но пријателите на Ким велат дека таа не планира повторно да забремени затоа што тешко ја поднела претходната бременост и промената на физичкиот изглед кој и го донесе.- Нема шанси наскоро да забремени повторно. Долго и требаше да се врати во форма, тврдат пријателите на Ким.Како причина го наведуваат и тоа што сега има помала телесна тежина после породувањето отколку пред да забремени. Помислата на втора бременост тешко и паѓа затоа што оваа првата не и беше лесна.- Поголемиот дел од времето мораше да го помине во кревет, рекол извор за Radar online.
| | веќе видена | слични

Неколку дена откако Ким Кардашијан ја роди ќерката Норт Вест,нејзиното момче Кание Вест ја побара за жена. Парот ќе се венча овој септември во Париз, иако реалити ѕвездата сеуште нема добиено веренички прстен. Сепак раперот за раѓањето на нивната ќерка на Ким и подари прстен вреден 500 000 евра. Кание и Ким се вљубени повеќе од било кога и едвај чекаат да се венчат,открива извор близок на двојката. За Ким ова ќе биде трет брак, а за Кание прв. Во меѓувреме реалири ѕвездата КИм Кардашијан го шокираше целиот свет откако побара 11 милиони долари за првата фотографија на нејзиното бебе. Па сега останува да видиме кој ќе се согласи да ја плати огромната сума за новороденчето на Ким Кардашија и Кание Вест.
| | веќе видена | слични

Иако никој не очекуваше дека ќе добие трето дете, радосните вести ги изненадија сите. Ким Кардашијан во јануари ќе стане горда мајка на уште едно бебе, но овој пат нема да го роди таа. Како што пренесува Ти-ем-зи, таа и Кание Вест ќе ќе станат родители на уште едно дете кое ќе го добијат преку сурогат мајка. Ријалити ѕвездата и раперот со помош на сурогат мајка ќе го прошират семејството бидејќи лекарите и кажаа дека третата бременост може да биде доста ризична. Сурогат мајката на свет треба да го донесе бебето во јануари 2018 година. Ким и Кание го имаа синот Сеинт и ќерката Норт.
| | веќе видена | слични

Ким Кардашијан и раперот Кание Вест имаат склучено договор со сурогат мајка за колосални 113 000 долари за да им го износи третото дете. Според таблоидот сајт “Ти Ем Зи” родители веќе платиле депозит, во вредност од 68 илјади долари, а остатокот од сумата ќе биде исплатен на жената во следните 10 месеци. Ако таа роди здрави близнаци ќе се облажи со дополнителни 5 сметката. За примамливиот чек сепак сурогат мајката ќе треба да се усогласи со не едно или две ограничувања. Според одредбите во договорот помеѓу неа и ѕвездената двојка, таа ќе биде лишена од секаква сексуална активност пред раѓањето, како и три недели по ембрионалната имплантација. Освен тоа по оплодувањето ќе ѝ биде е забрането да се капе во када со топла вода и да посетува сауни. Нема да може да си ја фарба косата, да јаде сурова риба и ќе има право на една пијалак со кофеин за целиот ден. За желбата да му подари на својот сопруг трето дете преку сурогат мајка, Кардашијан зборува одамна во риалити шоуто Keeping Up With The Kardashians. Причината ...
| | веќе видена | слични

Многу медиуми во последниве неколку дена на тапет ја ставија реалити ѕвездата Ким Кардашијан и нејзиниот сопруг Кание Вест кој го нарекоа како сопруг од пеколот, со приказна дека Ким повеќе не може со него, и дека се подготвува за развод од милијарда долари. Наводно, риалити кралицата конечно е подготвена да ги преземе работите во свои раце и да се разведе. Покрај три деца, и досадило и за сопругот да се грижи како да е дете. „Најблаго кажано, животот со Кание е тежок. Ким ја стигна границата. Тој околу децата не и помага, има изливи на бес, стана таблетоман….од кога се роди Чикаго нападите се сѐ почести и сериозни. Често таа се прашува дали животот би и бил полесен без него“, наводно изјавил близок пријател на Ким. Од друга страна, Ким во текот на посетата на Јапонија уредно ја промовираше новата модна линија Кание Вест и не давала никакви коментари за тоа што се шушка-дека токму таа барала развод. Таа и понатаму стои до единствената изјава која неодамна ја даде-дека се е во ред и дека парот има среќен ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...