Повеќе вести како оваа (25)

Таткото на Меган Маркл, Томас Маркл, рекол дека денеска е пресреќен поради раѓањето на својот прв внук и дека е горд што детето ќе му служи на британското ...
сите 199 | | | веќе видена

Таткото на Меган Маркл, Томас Маркл, рекол дека е пресреќен поради раѓањето на својот прв внук и дека е горд што детето ќе му служи на британското кралско ...
| | веќе видена | слични

Таткото на Меган Маркл, Томас Маркл, рекол дека денеска е пресреќен поради раѓањето на својот прв внук и дека е горд што детето ќе му служи на британското ...
| | веќе видена | слични

Таткото на Меган Маркл, Томас Маркл, рекол дека денеска е пресреќен поради раѓањето на својот прв внук и дека е горд што детето ќе му служи на британското ...
| | веќе видена | слични

Таткото на Меган Маркл, Томас Маркл, рекол дека денеска е пресреќен поради раѓањето на својот прв внук и дека е горд што детето ќе му служи на британското ...
| | веќе видена | слични

За проблематичниот однос на Меган Маркл со татко ѝ Томас, нашироко се пишуваше и зборуваше, а тој на нејзината венчавка со принцот Хари лани во мај не се ...
| | веќе видена | слични

За проблематичниот однос на Меган Маркл со татко и Томас, нашироко се пишувало и зборувало, а тој на нејзината венчавка во мај минатата година не се појави ...
| | веќе видена | слични

Принцезата од Сесекс Меган Маркл и нејзиниот сопруг Хари вчера станаа родители за првпат, а Меган роди син. По тој повод, се огласи и таткото на Меган со кого ...
| | веќе видена | слични

Таткото на Меган Маркл даде интервју во најгледаната ТВ емисија во Велика Британија и откри многу тајни за својата ќерка. Во Велика Британија излезе скандал, бидејќи Томас земал пари за интервју и така повторно ја посрамоти својата ќерка. Покрај тоа што изјави дека Меган очајнички сака да биде мајка, до тоа дека никогаш не го запознал зетот Хари, Маркл откри многу работи што не смеел да ги каже. "Со Хари имам разговарано за политика. Му реков дека ми се допаѓа Доналд Трамп, а тој ми рече дека ќе му даде уште една можност. Разговаравме за Брегзит, Хари беше отворен за тоа", рекол Томас. На членовите на британското кралско семејство им е забрането да ги изјаснуваат своите политички ставови. Досега не беше можно да се дознае ставот на било кој член на кралското семејство за Брегзит, но Маркл им помогна на сите и кажа дека принцот Хари го поддржува Брегзит. "Ја побара раката на мојата ќерка по телефон. Му реков дека мора да ми вети дека нема никогаш да крене рака на неа и потоа му дадов дозвола", рекол Маркл. ...
| | веќе видена | слични

Таа кажала дека целото семејство е воодушевено со раѓањето на детето. Саманта Маркл (54), полусестрата на Меган Маркл, изјавила дека е воодушевена што станала ...
| | веќе видена | слични

Меган Маркл официјално ќе стане дел од британското кралско семејство. Церемонијата ќе се одржи напладне во Сент Џорџ капелата и ќе се пренесува во живо. Принцот Чарлс, таткото на Хари, ќе му ја предаде Меган Маркл пред олтарот, во отсуство на нејзиниот татко Томас Маркл. По венчавката, парот ќе ги добие титулите војводата и војвотката од Сасекс.
| | веќе видена | слични

Меган Маркл официјално ќе стане дел од британското кралско семејство. Церемонијата ќе се одржи напладне во Сент Џорџ капелата и ќе се пренесува во живо. Принцот Чарлс, таткото на Хари, ќе му ја предаде Меган Маркл пред олтарот, во отсуство на нејзиниот татко Томас Маркл. По венчавката, парот ќе ги добие титулите војводата и војвотката од Сасекс.
| | веќе видена | слични

Томас Маркл , таткото на војвотката од Сасекс , контактирал со надбискупот од Кентербери за да се смири со Меган откако разбрал дека ќе стане дедо. Таткото на Меган Маркл најавил дека судски ќе бара да си го види внучето , доколку британското кралско семејство го игнорираат , откако направи низа скандали пред и по венчавкаја на неговата ќерка Меган со принцот Хари. Томас ипратил молба во Кенсингтонската палата за да му овозможат да допатува во Лондон , каде сака да се сретне со ќерка му , откако таа ќес е врати од турнејата по Јужен Пацифик. 74- годишниот Томас , откако разбрал дека ќе стане дедо , се предомислил и решил да се смири со Меган ,зашто како што изјавил , без оглед на сината кралска крв, детето ќе има и крв на Маркл. Таткото и ќерката не контактирале од мај годинава , кога се појави скандалот со продажба на фотографии на папараци , за потоа да не дојде на свадбата на ќерката поради срцеви проблеми.
| | веќе видена | слични

Томас Маркл со ќерката не зборува од мај 2018. година… Таткото на војвотката од Сасекс, Меган Маркл, Томас Маркл, раскажал повеќе детали од приватниот живот на ...
| | веќе видена | слични

Меган Маркл официјално ќе стане дел од британското кралско семејство. Церемонијата ќе се одржи напладне во Сент Џорџ капелата и ќе се пренесува во живо. Принцот Чарлс, таткото на Хари, ќе му ја предаде Меган Маркл пред олтарот, во отсуство на нејзиниот татко Томас Маркл.По венчавката, парот ќе ги добие титулите војводата и војвотката од Сасекс.извор: Makfax
| | веќе видена | слични

 Дојде денот кога Меган Маркл официјално ќе стане дел од Британското кралско семејство. Церемонијата ќе се одржи во Сент Џорџ капелата, а принцот Чарлс, таткото на Хари, ќе му ја предаде Меган Маркл пред олтарот, во отсуство на нејзиниот татко Томас Маркл. По венчавката, парот ќе ги добие титулите Војводата и Војвотката од Сасекс. Пристигнувањето на гостите, Хари и Меган, како и целата свеченост може во живо да ги следите во продолжение:
| | веќе видена | слични

Таткото на Меган Маркл најавил дека судски ќе бара да си го види внучето , доколку британското кралско семејство го игнорираат , откако направи низа скандали пред и по венчавкаја на неговата ќерка Меган со принцот Хари. Томас ипратил молба во Кенсингтонската палата за да му овозможат да допатува во Лондон , каде сака да се сретне со ќерка му , откако таа ќес е врати од турнејата по Јужен Пацифик. 74- годишниот Томас  , откако разбрал дека ќе стане дедо , се предомислил и решил да се смири со Меган ,зашто како што изјавил , без оглед на сината кралска крв, детето ќе има и крв на Маркл. Таткото и ќерката не контактирале од мај годинава , кога се појави скандалот со продажба на фотографии на папараци , за потоа да не дојде на свадбата на ќерката поради срцеви проблеми.
| | веќе видена | слични

Таткото на Меган Маркл, Томас, во последниот разговор со новинарите откри зошто не го послушал советот на принцот Хари. Томас призна во разговор за „Дејли Мејл“ како драматично ја спуштил слушалката во телефонскиот разговор со сопругот на неговата ќерка, откако го обвинил и критизирал за наместените фотографии на папараците. Изјавил дека бил вознемирен поради тиранијата на Хари и дека се опоравувал од срцевиот удар по излегувањето од болница. Иако сега тврди дека Хари во тој момент апсолутно бил во право, сепак Томас смета дека принцот го побарал во погрешен момент. Во досегашното најголемо интервју, Томас Маркл меѓу останатото признал и дека го лажел принцот Хари кога му рекол дека не соработувал со папараците. Исто така му рекол дека тоа е негово последно интервју и открил уште неколку досега непознати факти. Така наводно Меган му рекла дека на венчавката нема да има време за неговиот говор. Ваквиот потег на Меган, го повредило Томас. Тој тврди дека наводите за зближувањата со кралската двојка се ...
| | веќе видена | слични

Томас Маркл, таткото на војвотката Меган Маркл, всушност е главен актер на еден од најголемите скандали кои во последните неколку години се однесуваат за британското кралско семејство. Откако им продаде монтирани фотографии на новинарите пред венчавката, Томас Маркл одлучи да не се појави на свадбата на својата ќерка, а после церемонијата не прекинува да дава детали од нејзиниот приватен живот. Го привлече и гневот на кралското семејство, откако на новинарите им откри детали од приватни разговори со принцот Хари, кој му рекол дека на американскиот претседател Доналд Трамп ќе му даде уште една шанса. Томас рече дека ќе престане да комуницира со новинарите дури кога ќе му се јави Меган Маркл, па многумина се прашуваат зошто таа едноставно не го направи тоа. Од друга страна, причината за тоа всушност е многу тажна, пишува британскиот таблоид „The Sun“. Војвотката, имено, повеќе не верува во својот татко и стравува дека евентуален разговор со него ќе донесе уште поголема штета, односно дека Томас и тој ...
| | веќе видена | слични

Изгледа Томас Маркл не сака да ги чува тајните од неговата ќерка Меган. Во документарецот кој го снимил, ги открил сите детали за односот со ќерката и зетот ...
| | веќе видена | слични

Меган Маркл стана принцеза на Хари и ја доби Кралската титула на војвотката од Сакекс, но за нејзината мајка, Дориа Рагланд, Маркл секогаш ќе биде нејзиниот „Цвет”. Дориа и го даде прекарот „Цвет” на нејзината ќерка како мало девојче – и од она што го знаеме за Маркл, се чини дека е сосема соодветен. Меган е горда феминистка и сето тоа го наследила од нејзината мајка. Еве девет работи што треба да ги знаете за „бабата“ на принцот Хари и мајка на Маркл: 1. Таа е најдобра пријателка на својата ќерка Меган е благодарна за „слободниот дух“ што го наследила од мајка си, и секогаш изјавува дека таа е личноста која ја разбира за се. 2. Таа е потомок на робови Меган е првата личност во британското кралско семејство, која е потомок на робови. Претходник на семејството на Раглнд бил роден во ропство во Грузија во 1830-та година, а по еманципацијата, семејството Рагланд се преселило во Тенеси и потоа во Калифорнија. Дориа Рагланд е родена во 1956-та година во Лос Анџелес, каде што е исто така родена и израсната Меган. ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...