Повеќе вести како оваа (25)


До крајот на денот , времето во Македонија ќе биде сончево и малку потопло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб, а долж Повардарието умерен ветер од северен правец.Дневната температура ќе се движи од 18 до 24 степени. УВ-индексот ќе изнесува 7. Во Скопје до крајот на денот , времето ќе биде сончево и малку потопло со мала облачност и со умерен северен ветер. Дневната температура ќе се искачи до 21 степен. За време на продолжениот празничен викенд ќе преовладува сончево време со мала до умерена локална облачност.Утрата ќе бидат свежи, а температурите ќе се движат од 2 до 14 степени. Максималните температури ќе движат од 19 до 32 степени.
| | веќе видена | слични

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 10 до 17, а дневната од 26 до 32 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Температурата до 29 степени. Сончево, топло и ветровито ќе биде и во недела. Ќе дува умерен јужен и југоисточен ветер, а во западните предели ќе дува умерен југозападен и западен ветер. Утринските температури ќе се движат од 10 C до 20 C, а максималните дневни температури ќе достигнат до 24 C односно до 34 C. УВ индекс 8.
| | веќе видена | слични

Времето денеска ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе се движи од -1 до 7 а максималната дневна од 15 до 22 степени. Во Скопје времето ќе биде слично, сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе биде 3 степени, а дневната до 19 степени. Следува период на стабилно и суво време со студени утра, а преку денот ќе биде сончево и потопло. Утринските температури утре изутрина во некои од повисоките места ќе се спуштат под нула, додека дневните ќе бидат во пораст.
| | веќе видена | слични

Времето утре ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе се движи од -1 до 7 а максималната дневна од 15 до 22 степени. Во Скопје времето ќе биде слично, сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе биде 3степени, а дневната до 19 степени. Следува период на стабилно и суво време со студени утра, а преку денот ќе биде сончево и потопло. Утринските температури утре изутрина во некои од повисоките места ќе се спуштат под нула, додека дневните ќе бидат во пораст.
| | веќе видена | слични

Времето утре ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе се движи од -1 до 7 степени, а максималната од 15 до 22 степени. Во Скопје слично време, сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата ќе биде од 3 до 19 степени. Во наредните денови следува период на стабилно и суво време со студени утра, а преку денот ќе биде сончево и потопло. Утринските температури утре изутрина во некои од повисоките места ќе се спуштат под нула, додека дневните ќе бидат во пораст.
| | веќе видена | слични

Времето утре ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе се движи од -1 до 7 степени, а максималната од 15 до 22 степени. Во Скопје слично време, сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата ќе биде од 3 до 19 степени. Во наредните денови следува период на стабилно и суво време со студени утра, а преку денот ќе биде сончево и потопло. Утринските температури утре изутрина во некои од повисоките места ќе се спуштат под нула, додека дневните ќе бидат во пораст.
| | веќе видена | слични

Времето утре ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Минималните температури ќе се движат од 1 до 6 степени, а максималните од 17 до 23 степени целзиусови.
| | веќе видена | слични

Времето утре ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Минималните температури ќе се движат од 1 до 6 степени, а максималните од 17 до 23 степени целзиусови. Времето утре ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Минималните температури ќе се движат од 1 до 6 степени, а максималните од 17 до 23 степени целзиусови.Утре во Скопје ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и слаб јужен ветер. Утринска температура околу 4, дневната до 21 степен.Наредните денови следува период на стабилно, суво и топло време. Утринските температури насекаде ќе бидат позитивни, а дневните на повеќе места ќе надминуваат 20 степени. Најтопло се очекува во петок и сабота, кога максималната температура ќе се движи од 20 до 26 степени.
| | веќе видена | слични

Времето денеска ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Дневната температура ќе се движи од 15 до 22 степени. Во Скопје слично време, сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од 3 во утринските часови 19 степени преку ден. УХМР најавува дека следува период на стабилно и суво време со студени утра, а преку денот ќе биде сончево и потопло. Утринските температури утре изутрина во некои од повисоките места ќе се спуштат под нула, додека дневните ќе бидат во пораст.
| | веќе видена | слични

Времето денеска ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Дневната температура ќе се движи од 15 до 22 степени. Во Скопје слично време, сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од 3 во утринските часови 19 степени преку ден. УХМР најавува дека следува период на стабилно и суво време со студени утра, а преку денот ќе биде сончево и потопло. Утринските температури утре изутрина во некои од повисоките места ќе се спуштат под нула, додека дневните ќе бидат во пораст.
| | веќе видена | слични

Времето денеска ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Дневната температура ќе се движи од 15 до 22 степени. Во Скопје слично време, сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од 3 во утринските часови 19 степени преку ден. УХМР најавува дека следува период на стабилно и суво време со студени утра, а преку денот ќе биде сончево и потопло. Утринските температури утре изутрина во некои од повисоките места ќе се спуштат под нула, додека дневните ќе бидат во пораст.
| | веќе видена | слични

Времето денеска ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Дневната температура ќе се движи од 15 до 22 степени. Во Скопје слично време, сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од 3 во утринските часови 19 степени преку ден. УХМР најавува дека следува период на стабилно и суво време со студени утра, а преку денот ќе биде сончево и потопло. Утринските температури утре изутрина во некои од повисоките места ќе се спуштат под нула, додека дневните ќе бидат во пораст.
| | веќе видена | слични

Времето денеска ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Дневната температура ќе се движи од 15 до 22 степени. Во Скопје слично време, сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од 3 во утринските часови 19 степени преку ден. УХМР најавува дека следува период на стабилно и суво време со студени утра, а преку денот ќе биде сончево и потопло. Утринските температури утре изутрина во некои од повисоките места ќе се спуштат под нула, додека дневните ќе бидат во пораст.
| | веќе видена | слични

Времето денеска ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Дневната температура ќе се движи од 15 до 22 степени. Во Скопје слично време, сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од 3 во утринските часови 19 степени преку ден. УХМР најавува дека следува период на стабилно и суво време со студени утра, а преку денот ќе биде сончево и потопло. Утринските температури утре изутрина во некои од повисоките места ќе се спуштат под нула, додека дневните ќе бидат во пораст.
| | веќе видена | слични

Во најголем дел од земјава утрово е сончево со мала до умерена облачност. За денеска прогнозата е сончево и релативно топло со мала до умерена облачност.Во западните и јужните делови ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, попладне со слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен умерен јужен ветер, особено вдолж Повардарието. Максималната температура ќе биде во интревал од 11 до 20 степени.Во Скопје денеска времето ќе биде Сончево и релативно топло со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Максималната дневна температура во Скопје ќе достигне до 15 Целизусови степени.Утре ќе преовладува променливо облачно и потопло време со сончеви периоди. Во западните делови ќе има услови за слаб локален дожд. Ќе дува умерен до засилен јужен ветер, кој на моменти ќе достигнува брзината до 80км/час. До среда времето ќе биде стабилно, суво и доста топло за овој период од годината. Дневните температури во понеделник ќе достигнат до 22 степени, во вторник до 23, а среда 22 степени.
| | веќе видена | слични

Времето утре ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе се движи од -1 до 7 степени, а максималната од 15 до 22 степени. Во Скопје слично време, сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен веттер од северен правец. Температурата ќе биде од 3 до 19 степени. Во наредните денови следува период на стабилно и суво време со студени утра, а преку денот ќе биде сончево и потопло. Утринските температури утре изутрина во некои од повисоките места ќе се спуштат под нула, додека дневните ќе бидат во пораст.
| | веќе видена | слични

Времето утре ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе се движи од -1 до 7 степени, а максималната од 15 до 22 степени. Во Скопје слично време, сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен веттер од северен правец. Температурата ќе биде од 3 до 19 степени. Во наредните денови следува период на стабилно и суво време со студени утра, а преку денот ќе биде сончево и потопло. Утринските температури утре изутрина во некои од повисоките места ќе се спуштат под нула, додека дневните ќе бидат во пораст.
| | веќе видена | слични

Времето утре ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе се движи од -1 до 7 степени, а максималната од 15 до 22 степени. Во Скопје слично време, сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен веттер од северен правец. Температурата ќе биде од 3 до 19 степени. Во наредните денови следува период на стабилно и суво време со студени утра, а преку денот ќе биде сончево и потопло. Утринските температури утре изутрина во некои од повисоките места ќе се спуштат под нула, додека дневните ќе бидат во пораст.
| | веќе видена | слични

Времето во вторник ќе биде сончево со умерена облачност и студено. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Максималните температури ќе достигнат до 4 степени, а минималните до - 5. во Скопје се очекува температура од 0 степени Целзиусови.
| | веќе видена | слични

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 16 до 24 степени. Во Битола до 21 степен. Следува период на сончево време со умерена облачност. Утрата ќе бидат свежи, а во текот на денот ќе биде потопло со температури кои ќе бидат околу просекот за овој период од годината. Услови за слаб локален дожд ќе има во среда, кога ќе дува и умерен северен ветер.
| | веќе видена | слични

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до седум, а дневната од 15 до 22 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен веттер од северен правец. Температурата ќе се движи од три до 19 степени. Следува период на стабилно и суво време со студени утра, а преку денот ќе биде сончево и потопло. Утринските температури утре изутрина во некои од повисоките места ќе се спуштат под нула, додека дневните ќе бидат во пораст.
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...