Повеќе вести како оваа (25)


Времето денеска преку денот ќе преовладува стабилно и потопло време со мала до умерена облачност. Попладне ќе започне да дува слаб јужен ветер поизразен на ...
| | веќе видена | слични

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од јужен правец. Минималната температура од минус два до шест степени, а максималната во интервал од 16 до 23 степени. Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од јужен правец. Минималната температура од минус два до шест степени, а максималната во интервал од 16 до 23 степени.Во Скопје слично време и температура до 20 степени.Според Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), во наредните денови ќе преовладува променливо облачно време. Во вторник во планинските подрачја ќе има услови за локален дожд, а во среда на повеќе места се очекуваат повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен северен ветер, а дневната температура ќе опадне за два до три степени. Услови за слаб дожд ќе има и во следните два дена, кога и дневните температури повторно ќе бидат во пораст.
| | веќе видена | слични

Во најголем дел од земјава утрово е сончево со мала до умерена облачност. За денеска прогнозата е сончево и релативно топло со мала до умерена облачност.Во западните и јужните делови ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, попладне со слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен умерен јужен ветер, особено вдолж Повардарието. Максималната температура ќе биде во интревал од 11 до 20 степени.Во Скопје денеска времето ќе биде Сончево и релативно топло со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Максималната дневна температура во Скопје ќе достигне до 15 Целизусови степени.Утре ќе преовладува променливо облачно и потопло време со сончеви периоди. Во западните делови ќе има услови за слаб локален дожд. Ќе дува умерен до засилен јужен ветер, кој на моменти ќе достигнува брзината до 80км/час. До среда времето ќе биде стабилно, суво и доста топло за овој период од годината. Дневните температури во понеделник ќе достигнат до 22 степени, во вторник до 23, а среда 22 степени.
| | веќе видена | слични

Времето утре ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Минималните температури ќе се движат од 1 до 6 степени, а максималните од 17 до 23 степени целзиусови. Времето утре ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Минималните температури ќе се движат од 1 до 6 степени, а максималните од 17 до 23 степени целзиусови.Утре во Скопје ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и слаб јужен ветер. Утринска температура околу 4, дневната до 21 степен.Наредните денови следува период на стабилно, суво и топло време. Утринските температури насекаде ќе бидат позитивни, а дневните на повеќе места ќе надминуваат 20 степени. Најтопло се очекува во петок и сабота, кога максималната температура ќе се движи од 20 до 26 степени.
| | веќе видена | слични

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена облачност. На планинските подрачја локално поради зголемена облачност ќе има врнежи од дожд. Претпладне ќе дува слаб јужен и југоисточен, а попладне северен ветер.Дневната температура ќе се движи од 18 до 25 Целзиусови степени.Во Скопје слично време, сончево и потопло. Претпладне ќе дува ветер од југоисточен, а попладне од северен правец. Дневната температура ќе достигне до 22 степени.Во наредните денови ќе преовладува умерено облачно време со сончеви периоди, но во попладневните часови облачноста ќе се зголемува. Ќе дува умерен северен ветер. Во среда утринската температура ќе се движи од еден до девет, а дневната од 15 до 22 степена.
| | веќе видена | слични

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена облачност. На планинските подрачја локално поради зголемена облачност ќе има врнежи од дожд. Претпладне ќе дува слаб јужен и југоисточен, а попладне северен ветер. Времето утре во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена облачност. На планинските подрачја локално поради зголемена облачност ќе има врнежи од дожд. Претпладне ќе дува слаб јужен и југоисточен, а попладне северен ветер.Утринската температура ќе се движи од минус еден до седум, а дневната од 18 до 25 степени.Во Скопје слично време, сончево и потопло. Претпладне ќе дува ветер од југоисточен, а попладне од северен правец. Утринската температура ќе се спушти до четири, а дневната ќе достигне до 22 степени.Во наредните денови ќе преовладува умерено облачно време со сончеви периоди, но во попладневните часови облачноста ќе се зголемува. Ќе дува умерен северен ветер. Во среда утринската температура ќе се движи од еден до девет, а дневната од 15 до 22 степена.
| | веќе видена | слични

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието засилен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од минус ...
| | веќе видена | слични

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието засилен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од минус ...
| | веќе видена | слични

Според синоптичарите денес времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и потопло. Во утринските часови ќе има магла по котлините и по речните долини. Ќе дува слаб јужен ветер. Температурата ќе се движи од девет до 14 Целзиусови степени. Во главниот град температурата ќе достигне до максимални 12 степени. До среда ќе преовладува стабилно, суво и релативно топло време со утринска магла по котлините. Во четврток попладне се очекуваат врнежи од дожд, особено во вечерните часови. Поради продор на многу студена воздушна маса од север во петок ќе има значителен пад на температурата, проследен со силен северен ветер и врнежи од снег и во пониските места.
| | веќе видена | слични

Утре во Македонија ќе преовладува сончево и топло време со мала локална облачност особено на планините и со слаб до умерен ветер од јужен правец поизразен долж Повардарието. Во Скопје температурата се очекува да достигне до 20, а максималната на југоисток до 22 степена. Стабилно време се очекува и во среда, а нови врнежи од дожд ќе има во четврток кон крајот на денот. Гледајте МЕТЕО со Наташа Алексоска
| | веќе видена | слични

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од јужен правец. Минималната температура од минус два до шест степени, а максималната во интервал од 16 до 23 степени. Според Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), во наредните денови ќе преовладува променливо облачно време. Во вторник во планинските подрачја ќе има услови за локален дожд, а во среда на повеќе места се очекуваат повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен северен ветер, а дневната температура ќе опадне за два до три степени. Услови за слаб дожд ќе има и во следните два дена, кога и дневните температури повторно ќе бидат во пораст.
| | веќе видена | слични

Сончево со мала до умерена облачност. Вдолж Повардарието ќе дува умерен повремено засилен северен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 15 до ...
| | веќе видена | слични

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, во западните делови претежно облачно. Во вечерните часови облачноста ќе се намалува. Утре се очекува сончево и потопло време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Минималната температура ќе се движи од 1 до 6 степени, а максималната од 17 до 23 Целзиусови степени. Во Скопје утре се очекува мала до умерена облачност и слаб јужен ветер. Утринската температура ќе се движи околу четвртиот степен, а дневната до 21 Целзиусов степен. Во наредните денови следува период на стабилно, суво и на топло време. Утринската температура насекаде ќе бидат позитивна, а дневната на повеќе места ќе надминува 20 Целзиусови степени. Се очекува најтопло да биде во петок и во сабота, кога максималната температура ќе се движи од 20 до 26 Целзиусови степени.
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...