Повеќе вести како оваа (25)

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.Утринската температура ќе се движи од нула до седум, а дневната ...
сите 225 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од нула до седум, а дневната ...
| | веќе видена | слични

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од нула до седум, а дневната ...
| | веќе видена | слични

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од нула до седум, а дневната ...
| | веќе видена | слични

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од нула до седум, а дневната ...
| | веќе видена | слични

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево, потопло со умерена облачност, ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Времето денеска во Македонија ќе биде сончево, потопло со умерена облачност, ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.Утринската температура ќе се движи од два до осум, а дневната од 15 до 21 степен.Во Скопје слично време, со утринска температура до пет и со дневна до 18 степени.До сабота времето ќе биде стабилно и топло, додека во недела се очекува позначителна промена на времето која ќе се задржи во почетокот на наредната недела. Ќе преовладува променливо облачно и нестабилно време со врнежи од дожд, појава на грмежи и ќе дува засилен ветер од северен правец.
| | веќе видена | слични

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб ветер од северен правец.Утринската температура ќе се движи од 10 до 16, а дневната од 15 до 21 степен.Во Скопје слично време, променливо облачно со сончеви периоди и со умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 13, а дневната ќе се искачи до 18 степени.Потоа следува период на сончево и потопло време со умерена облачност. Дневната температура ќе биде во постепен пораст.
| | веќе видена | слични

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од 10 до 16, а дневната од 15 до 21 степен. Во Скопје слично време, променливо облачно со сончеви периоди и со умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 13, а дневната ќе се искачи до 18 степени. Потоа следува период на сончево и потопло време со умерена облачност. Дневната температура ќе биде во постепен пораст.
| | веќе видена | слични

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со умерен северен ветер.Утринската температура ќе се движи од 10 до 18, а дневната од 24 до 31 степен.Во Скопје сончево со умерена облачност и со умерен ветер од северен правец.Утринската температура ќе се спушти до 16, а дневната ќе се искачи до 29 степени.До крајот на неделата ќе се задржи стабилно време со пораст на дневната температура.
| | веќе видена | слични

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, на повеќе места значително облачно, особено на југот. Кон крајот на денот облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб ветер од западен и северозападен правец.Утринската температура ќе се движи од минус еден до шест, а дневната од 11 до 16 степени.Во Скопје времето ќе биде облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб ветер од западен и северозападен правец.Утринската температура ќе се спушти до еден, а дневната ќе достигне до 15 степени.До недела времето ќе биде стабилно и суво. За време на викендот времето ќе биде претежно сончево и значително потопло. Од понеделник ќе преовладува променливо облачно време со локален дожд и појава на грмежи.
| | веќе видена | слични

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, на повеќе места значително облачно, особено на југот. Кон крајот на денот облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб ветер од западен и северозападен правец.Утринската температура ќе се движи од минус еден до шест, а дневната од 11 до 16 степени.Во Скопје времето ќе биде облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб ветер од западен и северозападен правец.Утринската температура ќе се спушти до еден, а дневната ќе достигне до 15 степени.До недела времето ќе биде стабилно и суво. За време на викендот времето ќе биде претежно сончево и значително потопло. Од понеделник ќе преовладува променливо облачно време со локален дожд и појава на грмежи.
| | веќе видена | слични

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб ветер од северен правец. Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб ветер од северен правец.Утринската температура ќе се движи од 10 до 16, а дневната од 15 до 21 степен.Во Скопје слично време, променливо облачно со сончеви периоди и со умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 13, а дневната ќе се искачи до 18 степени.Потоа следува период на сончево и потопло време со умерена облачност. Дневната температура ќе биде во постепен пораст.
| | веќе видена | слични

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, во северните делови со услови за слаб дожд. Ќе дува умерен северен ветер, кој долж Повардарјето повремено ќе засилува.Утринската температура ќе се движи од девет до 14, а дневната од 14 до 21 степен.Во Скопје слично време, променливо облачно со сончеви периоди и со умерен северен ветер кој повремено ќе засилува. Утринската температура ќе се спушти до 13, а дневната ќе се искачи до 18 степени.До среда ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди и релативно свежо. Ќе дува и слаб до умерен северен ветер.Потоа ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а дневните температури полека ќе се покачуваат.
| | веќе видена | слични

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, во северните делови со услови за слаб дожд. Ќе дува умерен северен ветер, кој долж Повардарјето повремено ќе засилува.Утринската температура ќе се движи од девет до 14, а дневната од 14 до 21 степен. Во Скопје слично време, променливо облачно со сончеви периоди и со умерен северен ветер кој повремено ќе засилува. Утринската температура ќе се спушти до 13, а дневната ќе се искачи до 18 степени.До среда ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди и релативно свежо. Ќе дува и слаб до умерен северен ветер.Потоа ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а дневните температури полека ќе се покачуваат.
| | веќе видена | слични

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно, во текот на денот локално ќе има зголемување на облачноста со повремен дожд со слаб интензитет. Ќе дува умерен ветер од југозападен правец, особено во западните делови.Утринската температура ќе се движи од три до девет, а дневната највисока температура на воздухот ќе се движи во интервалот од 18 до 25 степени.Во Скопје ќе биде умерено облачно со услови за слаб локален дожд и со умерен ветер од јужен правец.Утринската температура ќе достигне до пет, а дневната температура до 22 степени.До вторник ќе преовладува променливо облачно време со повремени локални врнежи од дожд и ретки грмежи, особено во недела. Ќе дува умерен до засилен ветер, претежно од западен правец. Во вторник ќе биде посвежо со засилен ветер од северен правец, а врнежите на планините ќе преминуваат во снег. Од среда ќе биде стабилно и потопло.
| | веќе видена | слични

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно, во текот на денот локално ќе има зголемување на облачноста со повремен дожд со слаб интензитет. Ќе дува умерен ветер од југозападен правец, особено во западните деловиУтринската температура ќе се движи од три до девет, а дневната највисока температура на воздухот ќе се движи во интервалот од 18 до 25 степени.Во Скопје ќе биде умерено облачно со услови за слаб локален дожд и со умерен ветер од јужен правец.Утринската температура ќе достигне до пет, а дневната температура до 22 степени.До вторник ќе преовладува променливо облачно време со повремени локални врнежи од дожд и ретки грмежи, особено во недела. Ќе дува умерен до засилен ветер, претежно од западен правец. Во вторник ќе биде посвежо со засилен ветер од северен правец, а врнежите на планините ќе преминуваат во снег. Од среда ќе биде стабилно и потопло.
| | веќе видена | слични

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.Утринската температура ќе се движи од два до осум, а дневната од 15 до 21 степен.Во Скопје слично време, со утринска температура до пет и со дневна до 18 степени.Со сабота времето ќе биде стабилно и топло. Во недела се очекува позначителна промена на времето која ќе се задржи во почетокот на наредната недела. Ќе преовладува променливо облачно и нестабилно време со врнежи од дожд, појава на грмежи и ќе дува засилен ветер од северен правец.
| | веќе видена | слични

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и потопло со умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.Утринската температура ќе се движи од нула до осум, а дневната од 16 до 24 степени. Во Скопје времето ќе биде претежно сончево со слаб северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до три, а дневната ќе се искачи до 20 степени.
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...