Повеќе вести како оваа (25)


Лидерот на СДСМ Зоран Заев и претседателскиот кандидат Стево Пендаровски вечерва се појавија пред влада, еве каква беше атмосферата. а
| | веќе видена | слични

На вечерашниот голем народен собир на плоштадот „Пела“ во Скопје беа преставени носителите на листите на шесте изборни единици за парламентарните избори кои ќе се одржат на 27 април. Под мотото „промени за нов почеток“, СДСМ ја најави кампањата за предвремените избори и порача дека претседателскиот кандидат Стево Пендаровски на 13 април ќе ја најави двојната победа на опозицијата и на Македонија, која ќе го има епилогот на 27 април. Барајќи ја поддршката од граѓаните, партискиот лидер Зоран Заев на присутните граѓани им вети дека тој ќе биде идниот премиер, а Пендаровски идниот шеф на државата. На вечерашниот митинг кој беше масовно посетен, беше промовирана и изборната химна. фото: Борче Поповски
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев на митинг за претседателскиот кандидат на СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски, изјави дека тој е најинформираниот човек, и по функција, и знае ...
| | веќе видена | слични

Кандидатите за претседатели на Македонија денеска ја продолжуваат изборната кампања. Претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ, Ѓорге Иванов, ќе одржи митинг во Куманово, а ќе има средби со граѓани во селата Брвеница, Јегуновце и Липково. Стево Пендаровски, претседателски кандидат на СДСМ, ќе одржи митинг во Охрид и средби со граѓани во Дебарца, Вевчани и Струга. Претседателскиот кандидат на ГРОМ, Зоран Поповски ќе има митинг во Кочани, а средби со граѓани во селата Црник, Робово и Ратево.
| | веќе видена | слични

Кандидатите за претседатели на Македонија денеска ја продолжуваат изборната кампања. Претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ, Ѓорге Иванов, ќе одржи митинг во Куманово, а ќе има средби со граѓани во селата Брвеница, Јегуновце и Липково. Стево Пендаровски, претседателски кандидат на СДСМ, ќе одржи митинг во Охрид и средби со граѓани во Дебарца, Вевчани и Струга. Претседателскиот кандидат на ГРОМ, Зоран Поповски ќе има митинг во Кочани, а средби со граѓани во селата Црник, Робово и Ратево.
| | веќе видена | слични

Слаб одзив на централниот митинг на СДСМ. Скопјани не излегоа за лидерот на партијата Зоран Заев, ниту за неговиот претседателски кандидат Стево Пендаровски. ...
| | веќе видена | слични

Ѓорѓе Иванов, претседателскиот кандидат на коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи митинзи во Македонски Брод и Кичево, а претходно и помал митинг во Пласница. СДСМ, со кандидатот Стево Пендаровски ќе има митинг во Гази Баба и средби со граѓани во Илинден, Петровец и Зелениково. Коалицијата ГРОМ,  со својот кандидат Зоран Поповски ќе одржи митинг во Охрид и средби со граѓани во Ресен, Дебарца и Струга. /МИА
| | веќе видена | слични

Ѓорѓе Иванов, претседателскиот кандидат на коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи митинг во Куманово, а средби со граѓаните ќе реализира во Брвеница, Јегуновце и Липково. СДСМ, со кандидатот Стево Пендаровски ќе има митинг во Охрид и средби со граѓани во Дебарца, Вевчани и Струга. Коалицијата ГРОМ, со својот кандидат Зоран Поповски ќе одржи митинг во Кочани и средби со граѓани во селата Црник, Робово и Ратево.
| | веќе видена | слични

Ѓорѓе Иванов, претседателскиот кандидат на коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи митинг во Куманово, а средби со граѓаните ќе реализира во Брвеница, Јегуновце и Липково. СДСМ, со кандидатот Стево Пендаровски ќе има митинг во Охрид и средби со граѓани во Дебарца, Вевчани и Струга. Коалицијата ГРОМ,  со својот кандидат Зоран Поповски ќе одржи митинг во Кочани  и средби со граѓани во селата Црник, Робово и Ратево.
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев не престанува да ја одушевува публиката со реториката на митинзите за поддршка на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски. -И немојте ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев синоќа на конвенцијата на Стево Пендаровски, изјави дека е подготвен да направи селфи и со Мицкоски ако се откаже од груевизмот. – Јас ...
| | веќе видена | слични

Слаб одзив на централниот митинг на СДСМ. Скопјани не излегоа за лидерот на партијата Зоран Заев, ниту за неговиот претседателски кандидат Стево Пендаровски. ...
| | веќе видена | слични

Медиумите блиски до власта, први ја соопштија веста дека наводно кандидат на опозициската СДСМ за претседател, ќе биде професорот Стево Пендаровски, кој е познат аналитичар и експерт, а воедно бил и советник на експретседателите Борис Трајковски и Бранко Црвенковски. Се покажал квалитетен во клучни периоди за Македонија. Новинската агенција 24, објави дека Стево Пендаровски ќе биде кандидатот за Претседател на СДСМ повикувајќи се на сигурни високи партиски извори од базата на Бихаќка. Според нивните информации, одлуката паднала денеска на Извршниот одбор на партијата, што значи дека Конгресот кој СДСМ го закажа за 4 март станувало само чиста формалност, вели 24 прес. Иако, опозициските медиуми се во молк и не знаат кој ќе биде кандидат на опозициската партија, новинската агенција која до сега беше прилично блиска до власта, наведува дека токму Стево Пендаровски како кандидат на Социјалдемократите ќе се трка со Ѓорге Иванов, кој ќе биде предложен од ВМРО ДПМНЕ. До сега единствено сигурен кандидат е ...
| | веќе видена | слични

Никогаш во животот досега срцето не ми било по полно, беа зборовите на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски на митингот на СДСМ во центарот на Скопје. Претходно, илјадниците присутни го наградија Пендаровски со неколкуминутен аплауз и громогласни овации, по што тој го почна своето обраќање, кое беше последен говор на централниот митинг на опозицијата на плоштадот „Пела“. фото: Борче Поповски видео: Бриф
| | веќе видена | слични

На вечерашниот централен настан на претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски, кој се одржа во Струмица, насобраниот народ му поставуваше прашања на претседателскиот кандидат.
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...