Повеќе вести како оваа (25)


Охрид, 4. септември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. УВ индексот ќе биде 7, а максималната температура во Охрид ќе се искачи до 27. степени. – Во текот на следните денови ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и слаб до умерен северозападен ветер, што ќе предизвика опаѓање на температурата за неколку степени. Повремено облачноста ќе се зголемува и ќе има локален краткотраен дожд, особено во среда, информираат од УХМР Македонија.
| | веќе видена | слични

Охрид, 11. јули 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. УВ индексот ќе биде 9, а максималната температура во Охрид ќе се искачи до 27. степени. – До крајот на работната недела ќе се задржи претежно стабилно и се потопло време. Во петок ќе има услови за краткотрајна нестабилност на северот и ќе започне да дува поинтензивен северен ветер. За време на викендот се очекува појава на локален дожд и ретки грмежи и ќе дува повремено засилен северен ветер, информираат од УХМР Македонија.
| | веќе видена | слични

Скопје, 28. февруари 2015 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне облачноста ќе се зголеми и во текот на ноќта можен е слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен и североисточен правец. Максималната температура ќе се искачи до 15. степени, во Скопје до 13. степени. – За време на викендот времето ќе биде умерено до значително облачно со услови за слаб локален дожд особено на југот. Во понеделник ќе има преодно стабилизирање, а во вторник ќе има брз продор од север со засилен северозападен ветер, повремен локален дожд и опаѓање на темпераурата, информираат од УХМР Македонија. (Крај) извор: Метео фото: Метео
| | веќе видена | слични

Охрид, 19. јули 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. УВ ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 4. јули 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне ќе има локален пороен дожд и грмежи, особено во источните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. УВ индексот ќе биде 8, а максималната температура во Охрид ќе се искачи до 30. степени. – До петок ќе преовладува сончево и топло време. Денес и утре во попладневните часови ќе има локален пороен дожд и грмежи, особено на исток и во планинските предели. За време на викендот на повеќе места ќе има пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен до засилен северен ветер кој ќе предизвика опаѓање на температурите за неколку степени, информираат од УХМР Македонија.
| | веќе видена | слични

Охрид, 28. септември 2018 (ИНПРЕС) – Утрото денес ќе биде ведро и студено, а преку денот се очекува сончево време со мала до умерена облачност. УВ индексот ќе биде 5, а максималната температура во Охрид ќе се искачи до 20. степени. – Попладне облачноста ќе се зголеми, особено во јужните делови, каде ќе има услови за краткотраен локален дожд. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Од сабота ќе има повремено зголемена облачност со услови за локален дожд, информираат од УХМР Македонија.
| | веќе видена | слични

Охрид, 16. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од источен правец. Максималната температура во Охрид ќе се искачи до 22. степени. – Продолжува периодот на претежно сончево и релативно топло време со дневни температури малку над просекот за овој период од годината. Од четврток ќе има повремено зголемување на облачноста , информираат од УХМР Македонија.
| | веќе видена | слични

Охрид, 23. август 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец, ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 19. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со умерена облачност и слаб до умерен северозападен ветер. Максималната температура во Охрид ќе се искачи до 22. степени. – Од утре следува период на променливо облачно и постудено време со повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини со услови за снег. Повремено ќе дува засилен северен ветер, а дневните температури позначително ќе опаднат, информираат од УХМР Македонија.
| | веќе видена | слични

Охрид, 6. септември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. УВ индексот ќе биде 7, а максималната температура во Охрид ќе се искачи до 27. степени. – Денес и утре ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северозападен ветер. Во попладневните часови во планинските региони не е исклучена можноста за краткотраен дожд. Во сабота кон крајот на денот и во недела ќе има зголемување на облачноста со локален пороен дожд и грмежи, информираат од УХМР Македонија.
| | веќе видена | слични

Охрид, 14. јули 2018 (ИНПРЕС) – Денес ќе се задржи сончево време со мала облачност и со умерен повремено засилен северозападен ветер. Индексот на УВ зрачење има вредност 9. Максималната температура во Охрид до 29. степени. – Продолжува периодот на претежно стабилно и топло време. За време на викендот ќе дува умерен, вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец. Во вторник и среда ќе има делумно зголемување на облачноста и појава на локална нестабилност со пороен дожд и грмежи, информираат од УХМР.
| | веќе видена | слични

Охрид, 7. септември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Попладне во источните делови ќе има услови за краткотраен дожд. УВ индексот ќе биде 7, а максималната температура во Охрид ќе се искачи до 28. степени. – Во следните денови ќе преовладува претежно стабилно време со умерен, а од недела повремено засилен северен ветер. Во попладневните часови не е исклучено да има локален краткотраен дожд, повеќе во планинските региони. Во сабота попладне ќе има повеќе услови за локален пороен дожд со грмежи, информираат од УХМР Македонија.
| | веќе видена | слични

Охрид, 23. август 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен и југоисточен правец. УВ индексот ќе биде 8, а максималната температура во Охрид ќе се искачи до 29. степени. – Денес и утре ќе се задржи сончево и топло време со мала до умерена облачност. За време на викендот во попладневните часови времето ќе биде нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Позначителна промена се очекува во понеделник кога во поголем дел од земјава ќе има поројни врнежи од дожд со грмежи и засилен северен ветер, а дневната температура ќе се намали за десетина степени, информираат од УХМР Македонија.
| | веќе видена | слични

Охрид, 26. декември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде променливо облачно и студено со умерен северозападен ветер. Попладне облачноста ќе се намалува. ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 21. септември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. УВ индексот ќе биде 6, а максималната температура во Охрид ќе се искачи до 27. степени. – До понеделник продолжува периодот на стабилно, суво и топло време за овој период од годината. Од вторник поради продор на студена воздушна маса ќе има зголемување на облачноста проследена со врнежи од дожд и повремено засилен северен ветер. Дневните температури значително ќе опаднат, во поголем дел од земјава за повеќе од 10 степени, информираат од УХМР Македонија.
| | веќе видена | слични

Охрид, 15. март 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а повремено засилен ветер од западен ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 18. јули 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. УВ ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...