Повеќе вести како оваа (25)


Поради обилните врнежи од снег од Авто мото-сојузот на Македонија информираат дека од 11 часот на сила стапила забрната за движење на тешки товарни возила на ...
| | веќе видена | слични

Поради обилните врнежи од снег од Авто мото-сојузот на Македонија информираат дека од 11 часот на сила стапила забрната за движење на тешки товарни возила на ...
| | веќе видена | слични

Поради обилните врнежи од снег од Авто мото-сојузот на Македонија информираат дека од 11 часот на сила стапила забрната за движење на тешки товарни возила на ...
| | веќе видена | слични

 На Меѓународниот аеродорм Скопје се реализираат предвидените полетувања и слетувања. Снег врне во Тетово, Гостивар, Кичево, на Попово Шапка,  Маврово,  ...
| | веќе видена | слични

Утрово, на патиштата низ државава сообраќајот се одвива главно по влажни коловози, со присуство на кашаст снег на некои повисоки места во западните делови од ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 25. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози, а на некои повисоки места во западните делови од ...
| | веќе видена | слични

На патниот правец Кавадарци – Прилеп преку планинскиот превој Плетвар од 18:30 часот е воведена забрана за движење за тешки товарни возила, соопшти јавното ...
| | веќе видена | слични

На патниот правец Кавадарци – Прилеп преку планинскиот превој Плетвар од 18:30 часот е воведена забрана за движење за тешки товарни возила, соопшти јавното ...
| | веќе видена | слични

Снежните врнежи го отежнаа патниот сообраќајот, кој се одвива по претежно влажни коловози, во западните делови од државата со остатоци од кашест снег, а на ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...