Повеќе вести како оваа (25)


Лионел Меси и Крстијано Роналдо ќе останат запаметени како едни од најдобрите фудбалери на сите времиња. Покрај играчките квалитети и податокот дека во ...
| | веќе видена | слични

Кристијано Роналдо и Лионел Меси повторно ја одбележаа изминатава 2014-та година со нивните фантастични партии во дресовите на Реал Мадрид, односно Барселона. ...
| | веќе видена | слични

Кристијано Роналдо очигледно не може да ги прифати споредбите со Лео Меси. Така беше и по коментарите на Чави кој истакна дека „Меси е најдобриот фудбалер на ...
| | веќе видена | слични

Лука Модриќ е сериозен кандидат за „Златната топка“, ако тоа сега беа само најави, денес стигна и доказ. Кон крајот на годината реномираниот „Франс Фудбал“ ќе ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на УЕФА, Мишел Платини изјави дека е разочаран поради тоа што Франк Рибери не ја освои Златната топка на вчерашната церемонија во Цирих. ...
| | веќе видена | слични

Дека Лионел Меси е голема мајстор на фудбалската игра и не треба да се трошат зборови тоа е добро познато. Во последно време Меси започна многу често да ...
| | веќе видена | слични

Напаѓачот на Ница, Марио Балотели верува дека може да ги победи Лионел Меси и Кристијано Роналдо во трката за престижната награда „Златната топка“. Меси и ...
| | веќе видена | слични

Младиот англиски фудбалер, Џејдон Сначо се смета за еден од најталентираните фудбалери во светот во овој момент. Играчот на Борусија Дортмунд речиси сигурно ќе ...
| | веќе видена | слични

Холандската фудбалска икона Роналд Куман изјави дека според него Меси е најдобар во светот, но оваа година Златната топка треба да ја освои Кристијано Роналдо. ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...