Повеќе вести како оваа (25)

Македонија вчера после голема борба доживеа пораз од Исланд и со тоа не успеа да се пласира помеѓу најдобрите 12 репрезентации на Светското првенство. Одново ...
сите 12 | | | веќе видена

ЕКИПА во Минхен, Стеван Цаневски Македонските ракометари по голема битка претрпеа пораз на дуелот со Исланд, не успевајќи да се пласираат меѓу 12-те најдобри ...
| | веќе видена | слични

Вчера репрезентацијата на Македонија претрпе пораз во натпреварот против Исланд и така не успеавме да обезбедиме пласман во втората фаза на Мундијалот. ...
| | веќе видена | слични

Репрезентацијата на Македонија денес беше поразен од селекцијата на Русија во разигрувањето за место од 13-тата до 16-тата позиција. После овој праз утре ќе ...
| | веќе видена | слични

Македонија е на пат да запише победа на првиот натпревар на Светското првенство против Јапонија. Во првото полувреме во полн сјај блеснаа Кире Лазаров и Борко ...
| | веќе видена | слични

Спортмедиа во Минхен, Марија Ковачева Македонската ракометна репрезентација шансата за пласман во главната рунда на Светското првенство ќе ја бара утре против ...
| | веќе видена | слични

Знаеме што не очекува против Чешка, но знаевме и против Шпанија, па видовме како испадна. Лошо влеговме во тој натпревар, моментот со Кире малку не пресече, а ...
| | веќе видена | слични

Натпреварот помеѓу Македонија и Чешка е на програмата вечерва со почеток од 20.30 часот. „Знаеме што не очекува против Чешка, но знаевме и против Шпанија па ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...