Повеќе вести како оваа (25)


ЕКИПА во Минхен, Стеван Цаневски Македонските ракометари по голема битка претрпеа пораз на дуелот со Исланд, не успевајќи да се пласираат меѓу 12-те најдобри ...
| | веќе видена | слични

Македонија вчера после голема борба доживеа пораз од Исланд и со тоа не успеа да се пласира помеѓу најдобрите 12 репрезентации на Светското првенство. Одново ...
| | веќе видена | слични

Од Вараждин, Марија Ковачева Големиот борец Стојанче Стоилов беше разочаран од поразот, но останува оптимист дека може да се случи чудо и со две победи до ...
| | веќе видена | слични

Вчера репрезентацијата на Македонија претрпе пораз во натпреварот против Исланд и така не успеавме да обезбедиме пласман во втората фаза на Мундијалот. ...
| | веќе видена | слични

Хрватска ја победи Македонија со 31:22, но и покрај убедливиот пораз на нашата селекција, пикерот Стојанче Стоилов вели дека „коцкестите“ не биле толку добри ...
| | веќе видена | слични

Стојанче Стоилов во изјава за клупскиот веб-стајт на РК Вардар вели дека дуелите меѓу „црвено-црните“ и лутиот ривал Металург се вистински ракометен хит и од ...
| | веќе видена | слични

Ракометарите во Групата Б го освоија третото место, а во последниот натпревар кој ни решаваше дали ќе одиме во втората фаза игравме против домаќинот Австрија и ...
| | веќе видена | слични

Македонската „фаланга“ е редовен учесник на сите големи натпреварувања на нашата ракометна селекција, а неизоставен дел од неа секогаш е Климе Стоилов, татко ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...