Повеќе вести како оваа (25)

Мексиканка Ванеса Понче де Леон (26) е Мис на светот. Таа вчера беше избрана во туристичкото место Саниа, на југот на Кина, кога се одржа 68. меѓународен натпревар за престижната титула Мис на светот. За прва придружничка избрана е претставничката на Тајланд, а втора убавицата од Уганда. Ванеса е манекенка, работи како волонтер во организација на поддршка на мигранти, има диплома по Меѓународен бизнис и е во Управниот одбор на директори на Центар за рехабилитација за девојки кои претрпеле насилство. Меѓународниот конкурс Мис на светот се одржал за првпат во 1951 година по иницијатива на Британецот Ерик Морли и неговата сопруга Џулија Морли. На овогодинашниот натпревар присуствуваа претставници од 118 земји и региони на возраст од 18 до 26 години. Македонија, неколку години по ред нема своја преставничка. Текстот Мексиканката Ванеса Понче е најубавта жена на светот е превземен од Reporter.mk .
сите 18 | | | веќе видена

26-годишната мексиканка Ванеса Понсе де Леон ја освои титулата "Мис на светот 2018" на 68-тото издание на меѓународниот натпревар за убавина кој се одржа во кинескиот туристички град Сања, објавија светските агенции. Ванеса е модел, работи како волонтер во организација на поддршка на мигранти, има диплома по Меѓународен бизнис и е во бордот на директори на Центар за рехабилитација за девојки, кои претрпеле насилство. Меѓународниот конкурс "Мис на светот" се одржал за прв пат во 1951 година по иницијатива на Британецот Ерик Морли и неговата сопруга Џулија Морли. На овогодинешниот натпревар присуствуваа претставници од 118 земји и региони на возраст од 18 до 26 години.
| | веќе видена | слични

Мексиканката Ванеса Понсе де Леон (26) е избрана за Мис на светот за 2018 година. На новата Мис на светот круната и ја предаде минатогодишната победничка, Индијката Мануши Чилар. За прва придружничка е избрана претставничката на Тајланд, а за втора убавицата од Уганда. На изборот за Мис на светот, одржан во градот Санја во Кина, учествуваа 118 кандидатки.
| | веќе видена | слични

Мексиканката Ванеса Понсе де Леон (26) е избрана за Мис на светот за 2018 година. На новата Мис на светот круната и ја предаде минатогодишната победничка, Индијката Мануши Чилар. За прва придружничка е избрана претставничката на Тајланд, а за втора убавицата од Уганда. На изборот за Мис на светот, одржан во градот Санја во Кина, учествуваа 118 кандидатки.
| | веќе видена | слични

Мексиканката Ванеса Понсе де Леон (26) е избрана за Мис на светот за 2018 година. На новата Мис на светот круната и ја предаде минатогодишната победничка, Индијката Мануши Чилар. За прва придружничка е избрана претставничката на Тајланд, а за втора убавицата од Уганда. На изборот за Мис на светот, одржан во градот Санја во Кина, учествуваа 118 кандидатки.
| | веќе видена | слични

Не ми се еврува, навистина не ми се верува… сметам дека сите девојки го заслужија ова. Горда сум што ќе ги застапувам. Ќе направам најмногу што можам во периодот што е пред мене. Многу ви благодарам на сите, рече Мексиканката Ванеса де Леон, која е избрана за победничка на изборот за убавина Мис свет 2018 што се одржа во Санја, Кина. Ванеса победи во конкуренција од 117 учеснички од целиот свет. По едногодишното „владеење“ на Индијката Мануши Чилара, од денеска за најубава жена на светот е крунисана Мис Мексико, а прва придружничка е претставничката на Тајланд. По влезот во првите пет, убавицата од Мексико ги освои срцата со нејзините одговори на клучните прашања, како и со нејзината прекрасна насмевка и фустанот во црвена боја со сребрени детали. Таа е првата Мексиканка која ја освоила оваа престижна титула. За најубава жена од Европа е прогласена претставничката на Белорусија, Мис Африка е претставничката на Уганда, а Мис Азија и Океанија е од Тајланд.
| | веќе видена | слични

Ивиан Саркос, Мис Венецуела, е избрана за Мис на светот за 2011 година. За прва придружничка била избрана Финола Гуинане, Мис Филипини, додека за втора придружничка била избрана Аманда Перез од Порторико. Меѓу првите седум уште се пласирале и најубавите жени од Кореја, Англија, Јужна Африка и Шкотска. Изборот за Мис на светот е најстариот меѓународен избор за убавина кој се одржува и ден денес. Почнал да се одржува на иницијатаива на Ерик Морли во 1951 година во Велика Британија.
| | веќе видена | слични

Дваесетишест годишната Ванеса Понсе де Леон од Мексико е избрана за мис на свет за 2018 година. Круната ѝ ја предаде минатогодишната победничка, Индијката Мануши Чилар. За прва придружничка избрана е претставничката на Тајланд, а за втора убавицата од Уганда. На натпреварот, кој се одржа во градот Сања во Кина, учествуваа 118 кандидатки. Текстот Мексиканката Ванеса Понсе де Леон избрана за најубава во светот е превземен од МАКФАКС .
| | веќе видена | слични

Мексиканката Ванеса де Леон е избрана за победничка на изборот за убавина Мис свет 2018 што се одржа во Санја, Кина. Ванеса победи во конкуренција од 117 учеснички од целиот свет. По едногодишното „владеење“ на Индијката Мануши Чилара, од денеска за најубава жена на светот е крунисана Мис Мексико, а прва придружничка е претставничката на Тајланд. По влезот во првите пет, убавицата од Мексико ги освои срцата со нејзините одговори на клучните прашања, како и со нејзината прекрасна насмевка и фустанот во црвена боја со сребрени детали. „Не ми се еврува, навистина не ми се верува... сметам дека сите девојки го заслужија ова. Горда сум што ќе ги застапувам. Ќе направам најмногу што можам во периодот што е пред мене. Многу ви благодарам на сите“, рече Ванеса откако беше прогласена за Мис свет 2018. Таа е првата Мексиканка која ја освоила оваа престижна титула. За најубава жена од Европа е прогласена претставничката на Белорусија, Мис Африка е претставничката на Уганда, а Мис Азија и Океанија е од Тајланд.
| | веќе видена | слични

26-годишната Мис Мексико, Ванеса Понсе де Леон, е новокрунисаната Мис на светот за 2018 година. Новата Мис на светот круната доби од минатогодишната победничка, Индијката Мануши Чилар . За прва придружничка е избрана претставничката на Тајланд, а за втора убавицата од Уганда.  На изборот за Мис на светот, одржан во градот Санја во Кина, учествуваа 118 кандидатки.
| | веќе видена | слични

Мексиканката Ванеса Понс де Леон е избрана за Мис на светот за 2018 година, објавија во саботата органзиаторите на изборит на убавина,. „Титулата на 68-от избор на Мис на светот е Ванеса Понс де Леон од Мексико“, се наведува во кусата порака на официјалниот профил на изборот на Twitter на кој годинава се натпреваруваа 118 победнички на националните избори ширум светот, на возраст од 18 до 26 години. Годинешното издание на изборот Мис на светот, беше одржан во Сања на островот Хајнан. Изборот се одвива во ова место во јужната кинеска островска покраина од 2011 година. Понс де Леон ја крунисаше минатогодишната победничка, Индијката Мануши Чилар. Второто место го зазема претставничката на Тајланд, Николин Пичапа Лиммснукан, а во финалето влегоа и претставничките на Белорусија, Јамајка и Уганда. Последната фаза од изборот траеше три часа и се состоеше од неколку дела. Девојките танцуваа во нациналните носии, на јавноста и’ беа прикажани и видеа снимени на еден месец пред финалето, од спортски натпревари, ...
| | веќе видена | слични

Мис Мексико, 26годишната Ванеса Понсе де Леон, е избрана за Мис на свет за 2018 година. На новата мисица круната и ја предаде минатогодишната победничка, Индијката Мануши Чилар. Прва придружничка е мис Тајланд, а втора, убавицата од Уганда. Русинката Наталија Стројева влезе меѓу топ 30. На престижниот натпревар за убавина кој се одржа на југот на Кина учествуваа 118 девојки од исто толку држави. Македонија и годинава немаше своја претставничка.
| | веќе видена | слични

 Овогодинешната церемонија за избор на Мис на светот се одржа во Кина, а титулата и круната отидоа кај Мексиканката Ванеса Понсе де Леон. 26-годишната Ванеса ги победи останатите 117 натпреварувачки, а она што најмногу остави впечаток е што таа е првата Мексиканка која ја добила титулата Мис на светот. Таа беше крунисана од и блескаше од среќа. „Не ми се верува, мислам дека сите девојки ја заслужија. Сакам да ја направам мојата земја горда и се надевам дека ќе допрам до колку што можам повеќе срца и ќе им помогнам на најмногу луѓе што можам“ – дел од изјавата на Ванеса во првото интервју по освојувањето на титулата. A post shared by (@missworld) on Dec 8, 2018 at 6:38am PST Инаку новата победничка на Мис на светот е дел од бордот на директори на центар за рехабилитација на девојчиња, има работено како модел и ТВ презентер, а вклучена е и како волонтер во многу хуманитарни организации. Погледнете фотки од крунисувањето, плус фотки од нејзиниот Инстаграм профил - што мислите, ја заслужува ли титулата?
| | веќе видена | слични

Венецуелката Ивиан Саркос е новата мис на светот за 2011 гоидна. На 61- издание на избор на најубава жена на светот, за прва придружничка на 21- годишната Саркос беше избрана претставничката на Филипини , а третото место го освои мис Порторико. На изборот за мис на светот учествуваа 122 натпреварувачки, а Македонија ја претставуваше Весна Јакимовска. Изборот на најубава жена на светот за прв пат се одржа во 1951 година.
| | веќе видена | слични

Дваесетишест годишната Ванеса Понсе де Леон од Мексико е избрана за мис на свет за 2018 година. Круната ѝ ја предаде минатогодишната победничка, Индијката Мануши Чилар. За прва придружничка избрана е претставничката на Тајланд, а за втора убавицата од Уганда. На натпреварот, кој се одржа во градот Сања во Кина, учествуваа 118 кандидатки.
| | веќе видена | слични

Убавата Лејла Лопез од Ангола синоќа е крунисана за најубава жена на 60-от по ред избор за Мис универзум, оддржан во Сао Паоло, најголемиот град во Бразил. На јубилејниот натпревар учествуваа убавици од 89 земји од светот. За прва придружничка е избрана претставничката на Украина 23-годишната Олесиа Стефанко, а за втора 25-годишната Присила Мачадо од Бразил. Дијадемата на главата на 25-годишната Лопез и ја стави минатогодишната победничка Мексиканката Химена Наварете, пренесоа агенциите. Межу топ 5 се најдоа и филипинската претставничка 25-годипната Шамси Супсуп и 24-годишната Луо Зилин од Кина. Преносот од изборот, како што се проценува, го следеа милијарда лица ширум светот.
| | веќе видена | слични

Мануши Чилар, 20-годишна индиска убавица, е новата Мис на светот, а избрана е во конкуренција на 108 убави девојки. Чилар е шестта Индија која е прогласена за Мис на светот, но прва после 2000 година, кога најубава била Пријанка Чопра, денес позната актерка и пејачка. Првата придружничка е Мексиканката Андреа Меза, а втората Англичанката Стефани Хил.
| | веќе видена | слични

(Проширено)Осуманесетгодишната Мис на САД, Александриа Мајлс е избрана во сабота за Мис на светот на натреварувањето на најубавите девојки на планетата во Кина. Изборот за Мис на светот за 2010 г.се одржа во градот Санји на кинескиот тропскиот остров Хаинан Како што пренесува агенцијата Ксинхуа , директниот избор на најубавата девојка на планетава го следеле околу милијарда гледачи. Покрај Алекснадра Мајлс , како прва придружничка е избрана Мис на Боцвана, Ема Вареус , додека втора придружничка стана една од најголемите фаворитки, Мис на Венецуела, Адриана Васини . Мис „Убавина со цел“, стана Кенијката Наташа Мето , кој има работено во кампањи и како волонтер во борбата против епидемијата на паразитски болви во нејзината земја, којашто успеа да влезе во финалната група од 25 убавици., по што беше елиминирана. „Мис талент“ стана виолинистката од Ирска Ема Волдрон на која и успеа да се квалификува во првите пет убавици, додека високо се пласираше и кинеската претставничка Танг Ксиао која зборуваше ...
| | веќе видена | слични

Ласкавата титула Мис на светот за 2017 година на натпреварот за избор на убавица кој се одржа во кинескиот град Санја, ѝ припадна на Индијката Мануши Чхилар, според одлуката на жирито на ова престижно глобално натпреварување донесена во саботата. Дијадемата на победничката ѝ ја предаде победничката на изборот „Мис на светот 2016“, Порториканката Стефани Дел Вале. Второто место ѝ пропадна на Мексиканката Андреа Мезе, а третото на Британката Стефани Хил. Финалниот дел од шоуто „Мис на светот 2017“ се состоеше од 15 делови. На почетокот во групен перформанс настапија претставничките на Азија, Африка, двете Америки и на крајот од Европа. Главната точка беше музичко-танцувачката точка „I Am A Woman“, на кој настапија голем број музичари од светот. Десеттата етапа започна со објавувањето на десетте кандидатки кои влегоа во најтесниот избор, од Велика Британија, Индонезија, Индија, Кенија, Мексико, Русија, Франција, Јамајка, Јужна Африка и Јужна Кореја, од кои во 13-та етапа останаа само пет: од Велика Британија, ...
| | веќе видена | слични

Ванеса Понсе де Леон од Мексико е прогласена за новата Мис на светот, во натпреварот кој се одржа во Кина. Местото на прва придружничка, во конкуренција од 118 девојки од сите страни на светот, го освои претставничката на Тајланд, а ласкавата титула ѝ ја предаде Мис на светот 2017 година, Индијката Мануши Чилар. 26-годишната убавица, прва Мексиканка која се закитила со оваа титула, дипломирала на универзитетот во Гуанајуато, а медиумите пишуваат и дека поседува диплома по човекови права. Освен тоа, таа е член на управниот одбор на рехабилитациониот центар за девојки, а се занимава и со други хуманитарни работи. Ванеса работи и во училиштето Ненеми, каде им пружа интеркултурна едукација на децата од автохтоните племиња. "Јас сум жена која секогаш ја бара смислата", изјавила Понсе. "Верувам во љубов, уметност и во грижата за другите. Работам, но и сонувам и секогаш пробувам да ги насмеам луѓето кои ги запознавам". Неколку години, Ванеса работела и како модел, но се откажала од таа професија пред две години. ...
| | веќе видена | слични

Ванеса Понсе де Леон од Мексико е прогласена за новата Мис на светот, во натпреварот кој се одржа во Кина. Местото на прва придружничка, во конкуренција од 118 девојки од сите страни на светот, го освои претставничката на Тајланд, а ласкавата титула ѝ ја предаде Мис на светот 2017 година, Индијката Мануши Чилар. 26-годишната убавица, прва Мексиканка која се закитила со оваа титула, дипломирала на универзитетот во Гуанајуато, а медиумите пишуваат и дека поседува диплома по човекови права. Освен тоа, таа е член на управниот одбор на рехабилитациониот центар за девојки, а се занимава и со други хуманитарни работи. Ванеса работи и во училиштето Ненеми, каде им пружа интеркултурна едукација на децата од автохтоните племиња. "Јас сум жена која секогаш ја бара смислата", изјавила Понсе. "Верувам во љубов, уметност и во грижата за другите. Работам, но и сонувам и секогаш пробувам да ги насмеам луѓето кои ги запознавам". Неколку години, Ванеса работела и како модел, но се откажала од таа професија пред две години. ...
| | веќе видена | слични

Ванеса Аријас е мексикански модел, Плејбој-зајачица и актерка. Таа беше избрана за најубава жена на светот за 2012 година од страна на порталот The Roosevelt. Ванеса е голем фан на Чичарито Хернандез и е многу тажна бидејќи напаѓачот не игра повеќе. (Фото: egotastic.com) Погледнете ја преубавата Мексиканка. (Фото: futbol.as.com) (Фото: futbol.as.com) (Фото: swooptheworld.com)
| | веќе видена | слични

На новата Мис на светот круната и ја предаде минатогодишната победничка, Индијката Мануши Чилар. За прва придружничка е избрана претставничката на Тајланд, а за втора убавицата од Уганда. На изборот за Мис на светот, одржан во градот Санја во Кина, учествуваа 118 кандидатки.
| | веќе видена | слични

Во Сао Паоло вчера се одржа 60-от избор за Мис Универзум, на кој учествуваа 89 убавици од целиот свет, а титулата Мис Универзум ја освои Лејла Лопез Мис Ангола. Круната и ја стави минатогодишната победничка Мексиканката Химена Наварети. Запрашана што би сменила на себе кога би можела, таа гордо одговори: „Не би менувала ништо на себе, задоволна сум каква бог ме направил. На себе гледам како на жена благословена со внатрешна убавина“. Прва придружничка на овогодинешниот избор е Мис Украина, односно 23 годишната Олесја Стефанко, а втората придружничка е 25-годишната Бразилка Присила Мачадо. Во топ 5 девојки влегоа и 25-годишната Филипинка Шемси Сапсап, и 24-годишната Луо Зилин од Кина. Оваа година се вршеше избор на топ 16 девојки, меѓу кои за најфотогенична девојка беше избрана Мис Шведска Рониа Форнстед, за Мис симпатичност беше избрана Црногорка Николина Лончар. Свое место си најдоа и претставничките од Колумбија, Порторико, Холандија, САД, Венецуела и Косово.
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...