Повеќе вести како оваа (25)


Вчера, Ф.М. (65) од с.Врапчиште, гостиварско, пријавил измама од две непознати лица. Околу 11.30 часот во паркот на ул. „Мајор Чеде Филиповски“ во Гостивар му ...
| | веќе видена | слични

На 22.03.2019 година во 13:00 часот во СВР-Скопје В.М.(78) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 10:00 часот во неговиот дом дошло непознато лице кое се ...
| | веќе видена | слични

Внимавајте измамници чекаат плен пред клиничкиот центар, олеснат дебарчанец Вчера во 16,55 часот во Полициската станица Центар Љ.С.(28) од Дебар пријавил дека ...
| | веќе видена | слични

Вчера во 16,55 часот во Полициската станица Центар Љ.С.(28) од Дебар пријавил дека истиот ден околу 15,30 часот на улицата “Тодор Александров“ од страна на ...
| | веќе видена | слични

Ѓ.К.(60) од Гостивар вчера пријавил дека околу 9:30 часот на улицата „Илинденска“ во Гостивар бил измамен од две непознати лица. Тој бил пресретнат од едно ...
| | веќе видена | слични

Шеесетгодишен гостиварец бил измамен од две непознати лица вчера во 09:30 часот на улица „Илинденска“ во Гостивар, информираат од МВР. Тој бил пресретнат од ...
| | веќе видена | слични

МВР соопшти дека на 13 март во Полициската станица Ресен, 65-годишен жител на Ресен пријави дека на 06 март бил измамен од непознато лице. Според пријавеното, ...
| | веќе видена | слични

На 09.02.2019 година во 11,45 часот во СВР-Охрид Д.Д.(65) од Охрид пријавил дека истиот ден околу 10,30 часот на булеварот „Туристичка“ му пристапило едно лице ...
| | веќе видена | слични

Во Скопје на ул.„Љубљанска“ поточно на последната автобуска постојка на бр.19, две лица измамиле скопјанец и го ограбиле за 180 евра. Измамениот Т.Ј. од Скопје додека стоел на автобуската му се доближиле две лица. Едното се претставило дека е од Сирија и му рекол дека имал сообраќајна незгода, по што му побарал да му даде банкноти во евра за да ги покажел на неговата мајка, која била на лице место кај што се случила наводната сообраќајка, а другото лице останало со него. По кратко време, второто лице му кажало на Т.Ј. дека ќе оди да види што прави Сириецот, по што се качило во такси и заминало во непознат правец. Кога скопјанецот сфатил дека е измамен пријавил во полициската станица „Карпош“ и по измамниците.се трага.
| | веќе видена | слични

Во Ресен и Радовиш две пријави за измама, на ресенчанец му земале пари за инвалидска количка, се претсавиле лажно дека се од Фондот ПИОМ. На 13 март во ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...