Повеќе вести како оваа (25)


Вељко Ражнатовиќ го нокаутираше Унгарцот, Андрас Шомор во втората рунда од мечот, а во првите редови го бодреше неговата сопруга Богдана. Меѓутоа поддршка ...
| | веќе видена | слични

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ му ја честиташе „Златната топка“ на Лука Модриќ. Ова воопшто не е никакво изненадување со оглед на тоа дека Новак и ...
| | веќе видена | слични

„Коцкестите“ победија во мечот во двојки Хрватска е на чекор до втората „салатара“ во својата историја, откако по вториот ден на финалето поведе со 2:1 против ...
| | веќе видена | слични

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ предизвика различни коментари со изјавата пред неколку дена дека навива за Хрватска на СП во Русија. Ѓоковиќ тогаш изјави дека ...
| | веќе видена | слични

Најдобриот српски спортист на сите времиња во изјава за РТС го честиташе големиот успех на Хрватите на изминатото Светско првенство во Русија каде завршија ...
| | веќе видена | слични

Кошаркарските репрезентативци на Србија имаа огромна поддршка за време на вечерашниот натпревар против Франција во кој остварија голема победа и пласман во ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...