Повеќе вести како оваа (25)

Новак Ѓоковиќ и Роџер Федерер го воделе тимот на Европа до титулата на Лејвер купот. Со години се лути ривали, големи противници на теренот, но сега ги ...
сите 18 | | | веќе видена

Завршен е Лејвер купот, со самото тоа завршено е дружењето на Новак Ѓоковиќ и Роџер Федерер во истиот тим.Новак и Федерер необично доста се согласувале ...
| | веќе видена | слични

Швајцарецот Федерер добри си ја заврши работа за тимот на Европа и донесе поен со победата против Ник Кирјос во Лајвер купот. На овој турнир за прв имавме ...
| | веќе видена | слични

Швајцарецот Федерер добри си ја заврши работа за тимот на Европа и донесе поен со победата против Ник Кирјос во Лајвер купот. На овој турнир за прв имавме ...
| | веќе видена | слични

Големите тениски ѕвезди Новак Ѓоковиќ и Роџер Федерер утринава се поразени во првиот нивни меч како двојка наречена Џокерер, но тоа не го намалил впечатокот на ...
| | веќе видена | слични

Светскиот тениски рекет број 1, Новак Ѓоковиќ, откако уште еднаш го освои престижниот Вимблдон, после пеколниот натпреварувачки ритам во Англија и епското ...
| | веќе видена | слични

Изминативе денови меѓу тенисерите е посебно популарен предизвикот кој го смисли Енди Мареј. Британецот ги предизвика колегите со своите поубави половини да ...
| | веќе видена | слични

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ стана татко. Неговата сопруга Јелена синоќа на свет донесе здраво момче и веројатно иден тениски шампион. Според ...
| | веќе видена | слични

Рожер Федерер одлично си ја одработи својата задача на мечот против Ник Кирјос и му донесе поен на тимот од Европа на Лејвер купот во Чикаго, но дефинитивно, ...
| | веќе видена | слични

Новак Ѓоковиќ синоќа во Њујорк ја освои својата јубилејна десетта грен слем титула во кариерата, а инспирација, како што кажа и тој самиот, пронајде во филмот ...
| | веќе видена | слични

Легендарниот Швајцарец Роџер Федерер во решавачкиот меч а место во полуфиналето на Мастерсот во Лондон извојува убедлив триумф над големиот ривал Новак ...
| | веќе видена | слични

Mикрофонот кој Новак Ѓоковиќ го користеше после пласманот на Звезда во Лигата на шампионите, денес заврши во рацете на Маријан Вајда. После пласманот во ...
| | веќе видена | слични

Новак и Јелена Ѓоковиќ прославија 2 години откако се во брак, а најдобриот светски тенисер уште еднаш докажа дека е романтичар. Новак и Јелена пред 2 години се ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...