Повеќе вести како оваа (25)


Рожер Федерер одлично си ја одработи својата задача на мечот против Ник Кирјос и му донесе поен на тимот од Европа на Лејвер купот во Чикаго, но дефинитивно, ...
| | веќе видена | слични

Завршен е Лејвер купот, со самото тоа завршено е дружењето на Новак Ѓоковиќ и Роџер Федерер во истиот тим.Новак и Федерер необично доста се согласувале ...
| | веќе видена | слични

Големите тениски ѕвезди Новак Ѓоковиќ и Роџер Федерер утринава се поразени во првиот нивни меч како двојка наречена Џокерер, но тоа не го намалил впечатокот на ...
| | веќе видена | слични

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер за помалку од два часа го победи австралискиот тенисер Ник Кирјос о 2-1 (6-7 7-5 и 10-7) на Лејвер купот. Федерер на Тимот ...
| | веќе видена | слични

Швајцарецот Федерер добри си ја заврши работа за тимот на Европа и донесе поен со победата против Ник Кирјос во Лајвер купот. На овој турнир за прв имавме ...
| | веќе видена | слични

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер за помалку од два часа го победи австралискиот тенисер Ник Кирјос о 2-1 (6-7 7-5 и 10-7) на Лејвер купот. Федерер на Тимот ...
| | веќе видена | слични

Швајцарецот Федерер добри си ја заврши работа за тимот на Европа и донесе поен со победата против Ник Кирјос во Лајвер купот. На овој турнир за прв имавме ...
| | веќе видена | слични

Новак Ѓоковиќ и Роџер Федерер го воделе тимот на Европа до титулата на Лејвер купот. Со години се лути ривали, големи противници на теренот, но сега ги ...
| | веќе видена | слични

Микаел Имер доживеа вистински дебакл во дуелот со Новак Ѓоковиќ, загуби со 0:6, 2:6 и 3:6 што не е неочекувано против најдобриот светски тенисер, а како утеха ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...