Повеќе вести како оваа (25)

Вчера во 12:30 часот на регионалниот пат Кичево – Македонски Брод на раскрсницата со улица „Рудничка“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно ...
сите 131 | | | веќе видена

Две лица се повредени во сообраќајна несреќа која вчера околу 12.30 часот се случила на регионалниот пат Кичево – Македонски Брод на раскрсницата со улица ...
| | веќе видена | слични

Тешка сообраќајна несреќа се случила вчера на регионалниот пат Куманово-Скопје во село Љубодраг се случила сообраќајна незгода. Несреќата се случила помеѓу ...
| | веќе видена | слични

Вчера во 18:00 часот на патот Прилеп-Македонски Брод се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Фиат Браво“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од С.А. (28) од с.Црнилиште, општина Долнени, а сопственост на А.Џ. од истото село и патничко моторно возило „Ауди А4“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од Н.Ш. (42) од с.Лажани, општина Долнени. Незгодата се случила во моментот кога патничко моторно возило „Фиат Браво“ вршело престигнување по сообраќајната лента наменета за сообраќај во спротивен правец. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле возачот на патничкото моторно возило „Ауди А4“ и С.М. (28), сопатник во возилото „Фиат Браво“, додека со телесни повреди се здобиле возачот на „Фиат Бравото“, како и двајцата малолетни сопатници во „Аудито А4“. Увид на местото на настанот извршиле јавен обвинител и увидна екипа на ПС ОН Прилеп.
| | веќе видена | слични

Тешка сообраќајна незгода во која се повредни две лица се случи синоќа во 19:35 часот на магистралниот пат Охрид-Кичево, помеѓу селата Мешеишта и Требеништа. – Во незгодата учествувале патничко возило „Ауди“ со охридски регистарски ознаки, управувано од страна на 36-годишниот И.Б. од селото Мешеишта и патничко возило „Опел Мерива“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 41-годишниот Г.М. од Скопје. Од судирот со тешки телесни повреди се здобиле сопатниците во возилото „Опел Мерива“, С.М.(61) и А.М. (66). Тие биле пренесени и задржани во болницата „Св. Еразмо“ во Охрид. Со телесни повреди се здобиле сопатникот во возилото „Опел Мерива“ А.Г.Г. (36) од Скопје, како и возачите на двете возила. По укажаната помош тие биле пуштени на домашно лекување. Увид на местото на настанот изврши екипа од СВР Охрид, информираат од МВР. (Крај) извор: OhridPress
| | веќе видена | слични

Вчера утрината околу 09:30 часот во Битола, на улица „Гоце Делчев“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Шкода“ управувано од 41-годишниот Н.К. од село Кравари, битолско и патничко моторно возило „Хјундаи“, управувано од 46-годишниот А.Д. од село Оптичари, битолско. Во незгодата двајцата возачи се здобиле со повреди, по што им е укажана лекарска помош во Клиничка болница Битола. Извршен е увид на местото на настанот.
| | веќе видена | слични

Во текот на вчерашниот ден околу 11 часот уште една голема трагедија ја потресе Македнонија. Според податоците од полицијата, на регионалниот пат Кичево –Македонски Брод со улицата„Маршал Тито“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Цитроен берлинго“ со кичевски регистерски ознаки управувано од 44-годишниот И.Н. и велосипед управуван од 74-годишниот Насуф Н. од Кичево. Во незгодата со тешки телесни повредни се здобил велосипедистот кој со возило на Брза помош бил пренесен во Медицинскиот Центар Кичево, каде им подлегнал на повредите. Полицијата извршила увид.
| | веќе видена | слични

Синоќа околу околу 22.40 часот на крстосницата од улиците „11-ти Октомври“, со „Даме Груев“ и ул. „Филип Втори Македонски“ се случила сообраќајната незгода помеѓу патничко возило „Ауди А-6“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Х.Ш.(21) од Скопје и патничко возило „Цитроен Ц3“ со скопски регистарски ознаки, управувано од И.П. (35) од Скопје. Во незгодата со повреди се здобиле двајцата возачи, како и сопатникот од возилото „Цитроен Ц3“ Д.Р. (35). Во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“ им била укажана лекарска помош. Кај Х.Ш. и И.П. биле констатирани телесни повреди, а на Д.Р. му биле констатирани тешки телесни повреди. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје
| | веќе видена | слични

На регионалниот пат Струга – Дебар, кај крстосницата за село Ложани, се случила сообраќајна незгода во која учествувале патничко моторно возило „Рено" со ...
| | веќе видена | слични

Во 04 часот и 30 минути во селото Кадино се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Фолксваген Голф“ со скопски регистарски ознаки, управувано од М.М. од селото и патничко возило „Мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 47-годишниот Т.Г. Во незгодата со повреди се здобиле двајцата возачи кои со возило на Итна медицинска помош биле прнесени во Градска општа болница „8-ми Септември“. На двајцата им била укажана лекарска помош. Кај М.М. биле констатирани тешки телесни повреди, а кај Т.Г. биле констатирани телесни повреди. По укажаната лекарска помош биле пуштени на домашно лекување. Увид на местото на настанот извршила екипа на СВР Скопје.
| | веќе видена | слични

Во скопското село Сопиште вчера во 20 часот се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „пасат“ со скопски регистерски таблици управувано од 38-годишниот Д.Б. и патничко возило „ауди“ со скопски регистерски таблици управувано од 20-годишниот С.Т. и двајцата од Скопје. Во незгодата со телесни повреди се здобил учесникот Д.Б. на кој во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ му биле констатирани телесни повреди и по укажаната лекарска помош бил пуштен на домашно лекување. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Скопје. Се работи на целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...