Повеќе вести како оваа (25)

Вчера во 12:30 часот на регионалниот пат Кичево – Македонски Брод на раскрсницата со улица „Рудничка“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „БМВ“ со охридски регистарски ознаки, управувано од А.Н. 37-годишниот од Кичево, и патничко моторно возило „Ауди“, управувано од 37-годишниот И.Р. од Македонски Брод. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле двајцата возачи, а по укажаната лекарска помош во Медицински центар Кичево, А.Н. е препратена во болницата "Св. Еразмо" во Охрид. Извршен е увид на местото на настанот.
сите 131 | | | веќе видена

Две лица се повредени во сообраќајна несреќа која вчера околу 12.30 часот се случила на регионалниот пат Кичево – Македонски Брод на раскрсницата со улица „Рудничка“. Од полицијата информираат дека сообраќајната незгода се случила помеѓу патничко моторно возило „БМВ“ со охридски регистарски ознаки, управувано од А.Н.(37) од Кичево, и патничко моторно возило „Ауди“, управувано од И.Р.(37) од Македонски Брод. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле двајцата возачи, а по укажаната лекарска помош во Медицински центар Кичево, А.Н. е препратена во болницата "Св. Еразмо" во Охрид. Извршен е увид на местото на настанот.
| | веќе видена | слични

Двајца возачи се повредени при судир на ,,бмв” и ,,ауди”. Според полицијата, несреќата се случила вчера околу 12.30 часот на регионалниот пат Кичево – Македонски Брод на раскрсницата со улица „Рудничка“. Се судриле возило „бмв“ со охридски регистарски ознаки, управувано од А.Н.(37) од Кичево и „ауди“, управувано од И.Р.(37) од Македонски Брод. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле двајцата возачи, а по укажаната лекарска помош во Медицински центар Кичево, А.Н. е препратена во болницата “Св. Еразмо” во Охрид. Извршен е увид на местото на настанот.
 Текстот Се судрија ,,бмв” и ,,ауди” – повредени двајцата возачи е превземен од МАКФАКС .
| | веќе видена | слични

Двајца возачи се повредени при судир на ,,бмв” и ,,ауди”. Според полицијата, несреќата се случила вчера околу 12.30 часот на регионалниот пат Кичево – Македонски Брод на раскрсницата со улица „Рудничка“.Се судриле возило „бмв“ со охридски регистарски ознаки, управувано од А.Н.(37) од Кичево и „ауди“, управувано од И.Р.(37) од Македонски Брод. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле двајцата возачи, а по укажаната лекарска помош во Медицински центар Кичево, А.Н. е препратена во болницата “Св. Еразмо” во Охрид. Извршен е увид на местото на настанот.
извор: Makfax
| | веќе видена | слични

Двајца возачи се повредени при судир на ,,бмв” и ,,ауди”. Според полицијата, несреќата се случила вчера околу 12.30 часот на регионалниот пат Кичево – Македонски Брод на раскрсницата со улица „Рудничка“. Се судриле возило „бмв“ со охридски регистарски ознаки, управувано од А.Н.(37) од Кичево и „ауди“, управувано од И.Р.(37) од Македонски Брод. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле двајцата возачи, а по укажаната лекарска помош во Медицински центар Кичево, А.Н. е препратена во болницата “Св. Еразмо” во Охрид. Извршен е увид на местото на настанот. (Фото илустрација)
| | веќе видена | слични

Тешка сообраќајна несреќа се случила вчера на регионалниот пат Куманово-Скопје во село Љубодраг се случила сообраќајна незгода. Несреќата се случила помеѓу патничко моторно возило „Шевролет спарк“ со кумановски регистерски таблици, управувано од 46-годишниот Б.Ј. од Куманово, и патничко моторно возило „Фиат Браво“ со кумановски регистерски таблици, управувано од 27-годишниот А.Н. од Куманово. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот во патничкото моторно возило „Шевролет спарк“ Д.Н. (49) од Куманово, а двајцата возачи се здобиле со телесни повреди констатирани од лекар од Општата болница во Куманово. Извршен бил увид на местото на настанот од страна на увидна екипа од СВР-Куманово и се работи на целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Вчера во 18:00 часот на патот Прилеп-Македонски Брод се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Фиат Браво“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од С.А. (28) од с.Црнилиште, општина Долнени, а сопственост на А.Џ. од истото село и патничко моторно возило „Ауди А4“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од Н.Ш. (42) од с.Лажани, општина Долнени. Незгодата се случила во моментот кога патничко моторно возило „Фиат Браво“ вршело престигнување по сообраќајната лента наменета за сообраќај во спротивен правец. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле возачот на патничкото моторно возило „Ауди А4“ и С.М. (28), сопатник во возилото „Фиат Браво“, додека со телесни повреди се здобиле возачот на „Фиат Бравото“, како и двајцата малолетни сопатници во „Аудито А4“. Увид на местото на настанот извршиле јавен обвинител и увидна екипа на ПС ОН Прилеп.
| | веќе видена | слични

Тешка сообраќајна незгода во која се повредни две лица се случи синоќа во 19:35 часот на магистралниот пат Охрид-Кичево, помеѓу селата Мешеишта и Требеништа. – Во незгодата учествувале патничко возило „Ауди“ со охридски регистарски ознаки, управувано од страна на 36-годишниот И.Б. од селото Мешеишта и патничко возило „Опел Мерива“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 41-годишниот Г.М. од Скопје. Од судирот со тешки телесни повреди се здобиле сопатниците во возилото „Опел Мерива“, С.М.(61) и А.М. (66). Тие биле пренесени и задржани во болницата „Св. Еразмо“ во Охрид. Со телесни повреди се здобиле сопатникот во возилото „Опел Мерива“ А.Г.Г. (36) од Скопје, како и возачите на двете возила. По укажаната помош тие биле пуштени на домашно лекување. Увид на местото на настанот изврши екипа од СВР Охрид, информираат од МВР. (Крај) извор: OhridPress
| | веќе видена | слични

На 08.12.2018 година околу 05:45 часот било пријавено дека на регионалниот пат Куманово-Скопје во с.Љубодраг се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Шевролет спарк“ со кумановски регистерски таблици, управувано од Б.Ј.(46) од Куманово, и патничко моторно возило „Фиат Браво“ со кумановски регистерски таблици, управувано од А.Н.(27) од Куманово. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот во патничкото моторно возило „Шевролет спарк“ Д.Н. (49) од Куманово, а двајцата возачи се здобиле со телесни повреди констатирани од лекар од Општата болница во Куманово. Извршен бил увид на местото на настанот од страна на увидна екипа од СВР-Куманово и се работи на целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

На 08.12.2018 година околу 05:45 часот било пријавено дека на регионалниот пат Куманово-Скопје во с.Љубодраг се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Шевролет спарк“ со кумановски регистерски таблици, управувано од Б.Ј.(46) од Куманово, и патничко моторно возило „Фиат Браво“ со кумановски регистерски таблици, управувано од А.Н.(27) од Куманово. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот во патничкото моторно возило „Шевролет спарк“ Д.Н. (49) од Куманово, а двајцата возачи се здобиле со телесни повреди констатирани од лекар од Општата болница во Куманово. Извршен бил увид на местото на настанот од страна на увидна екипа од СВР-Куманово и се работи на целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

На 08.12.2018 година околу 05:45 часот било пријавено дека на регионалниот пат Куманово-Скопје во с.Љубодраг се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Шевролет спарк“ со кумановски регистерски таблици, управувано од Б.Ј.(46) од Куманово, и патничко моторно возило „Фиат Браво“ со кумановски регистерски таблици, управувано од А.Н.(27) од Куманово. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот во патничкото моторно возило „Шевролет спарк“ Д.Н. (49) од Куманово, а двајцата возачи се здобиле со телесни повреди констатирани од лекар од Општата болница во Куманово. Извршен бил увид на местото на настанот од страна на увидна екипа од СВР-Куманово и се работи на целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Вчера утрината околу 09:30 часот во Битола, на улица „Гоце Делчев“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Шкода“ управувано од 41-годишниот Н.К. од село Кравари, битолско и патничко моторно возило „Хјундаи“, управувано од 46-годишниот А.Д. од село Оптичари, битолско. Во незгодата двајцата возачи се здобиле со повреди, по што им е укажана лекарска помош во Клиничка болница Битола. Извршен е увид на местото на настанот.
| | веќе видена | слични

На 17.09.2018 година во 12,00 часот во Секторот за внатрешни Скопје било пријавено дека на регионалниот пат Скопје – Тетово се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно моторно возило “Рено Мастер“ со скопски регистерски ознаки управувано од М.С.(53) од село Копаница, скопско и патничко моторно возило “Ауди А3“ со скопски регистерски ознаки управувано од А.И.(20) од Р.Германија. Во незгодата со телесни повреди се здобиле двајцата возачи, додека сопатникот од патничкото моторно возило “Ауди А3“ Ш.Е.(19) од Скопје се здобил со тешки телесни повреди и со возило на Итна медицинска помош биле пренесени во Градската општа болница “8-ми Септември“ за укажување на лекарска помош. Извршен е увид на местото на настанот.
| | веќе видена | слични

На 17.09.2018 година во 12,00 часот во Секторот за внатрешни Скопје било пријавено дека на регионалниот пат Скопје – Тетово се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно моторно возило “Рено Мастер“ со скопски регистерски ознаки управувано од М.С.(53) од село Копаница, скопско и патничко моторно возило “Ауди А3“ со скопски регистерски ознаки управувано од А.И.(20) од Р.Германија. Во незгодата со телесни повреди се здобиле двајцата возачи, додека сопатникот од патничкото моторно возило “Ауди А3“ Ш.Е.(19) од Скопје се здобил со тешки телесни повреди и со возило на Итна медицинска помош биле пренесени во Градската општа болница “8-ми Септември“ за укажување на лекарска помош. Извршен е увид на местото на настанот.
| | веќе видена | слични

На 17.09.2018 година во 12,00 часот во Секторот за внатрешни Скопје било пријавено дека на регионалниот пат Скопје – Тетово се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно моторно возило “Рено Мастер“ со скопски регистерски ознаки управувано од М.С.(53) од село Копаница, скопско и патничко моторно возило “Ауди А3“ со скопски регистерски ознаки управувано од А.И.(20) од Р.Германија. Во незгодата со телесни повреди се здобиле двајцата возачи, додека сопатникот од патничкото моторно возило “Ауди А3“ Ш.Е.(19) од Скопје се здобил со тешки телесни повреди и со возило на Итна медицинска помош биле пренесени во Градската општа болница “8-ми Септември“ за укажување на лекарска помош. Извршен е увид на местото на настанот.
| | веќе видена | слични

Во Секторот за внатрешни Скопје било вчера во 12 часот било пријавено дека на регионалниот пат Скопје – Тетово се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно моторно возило „Рено Мастер“ со скопски регистерски ознаки управувано од 53-годишниот М.С. од село Копаница, скопско и патничко моторно возило „Ауди А3“ со скопски регистерски ознаки управувано од 20-годишниот А.И. од Р.Германија. Во незгодата со телесни повреди се здобиле двајцата возачи, додека сопатникот од патничкото моторно возило “Ауди А3“ 19-годишниот Ш.Е.(од Скопје се здобил со тешки телесни повреди и со возило на Итна медицинска помош биле пренесени во Градската општа болница “8-ми Септември“ за укажување на лекарска помош. Извршен е увид на местото на настанот.
| | веќе видена | слични

Четворица се повредени во сообраќајка во Кочани, синоќа во 20.15 часот, информираа МВР. На улица Гоце Делчев во населба Оризари во Кочани се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „ровер“ со кочански регистарски ознаки, управувано од 18-годишниот И.С. од Кочани и „сеат“ со кочански регистарски ознаки, управувано од 43-годишниот С.Н. од Кочани. Во незгодата со тешки телсни повреди се здобиле двајцата возачи и сопатникот во возилото „сеат“, М.Н.(32) од Кочани. По укажаната помош во Јавната здравствена установа, С.Н. и М.Н. биле препратени во Медицински центар Штип, додека И.С. бил препратен во комплексот клиники „Мајка Тереза“-Скопје. Сопатникот во возилото „ровер“, А.Н.(27) од Кочани се здобил со телесни повреди и му била укажана помош во ЈЗУ-Кочани.
| | веќе видена | слични

Во 20.15 часот на улица „Гоце Делчев“ во населба Оризари во Кочани се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Ровер“ со кочански регистарски ознаки, управувано од 18-годишниот И.С. од Кочани и патничко возило „Сеат“ со кочански регистарски ознаки, управувано од 43-годишниот С.Н. од Кочани. Во незгодата со тешки телсни повреди се здобиле двајцата возачи и сопатникот во возилото „Сеат“, М.Н.(32) од Кочани. По укажаната помош во Јавната здравствена установа, С.Н. и М.Н. биле препратени во Медицински центар Штип, додека И.С. бил препратен во комплексот клиники „Мајка Тереза“-Скопје. Сопатникот во возилото „Ровер“, А.Н.(27) од Кочани се здобил со телесни повреди и му била укажана помош во ЈЗУ-Кочани. Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Кочани.
| | веќе видена | слични

Во текот на вчерашниот ден околу 11 часот уште една голема трагедија ја потресе Македнонија. Според податоците од полицијата, на регионалниот пат Кичево –Македонски Брод со улицата„Маршал Тито“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Цитроен берлинго“ со кичевски регистерски ознаки управувано од 44-годишниот И.Н. и велосипед управуван од 74-годишниот Насуф Н. од Кичево. Во незгодата со тешки телесни повредни се здобил велосипедистот кој со возило на Брза помош бил пренесен во Медицинскиот Центар Кичево, каде им подлегнал на повредите. Полицијата извршила увид.
| | веќе видена | слични

Синоќа околу околу 22.40 часот на крстосницата од улиците „11-ти Октомври“, со „Даме Груев“ и ул. „Филип Втори Македонски“ се случила сообраќајната незгода помеѓу патничко возило „Ауди А-6“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Х.Ш.(21) од Скопје и патничко возило „Цитроен Ц3“ со скопски регистарски ознаки, управувано од И.П. (35) од Скопје. Во незгодата со повреди се здобиле двајцата возачи, како и сопатникот од возилото „Цитроен Ц3“ Д.Р. (35). Во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“ им била укажана лекарска помош. Кај Х.Ш. и И.П. биле констатирани телесни повреди, а на Д.Р. му биле констатирани тешки телесни повреди. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје
| | веќе видена | слични

Двајца возачи и нивните сопатници се повредени во сообраќајна несреќа која што се случила во Кочани. Според полицијата, синоќа во 20.15 часот на улица „Гоце Делчев“ во населба Оризари во Кочани се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „ровер“ со кочански регистарски ознаки, управувано од И.С.(18) од Кочани и патничко возило „сеат“ со кочански регистарски ознаки, управувано од С.Н.(43) од Кочани.Во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле двајцата возачи и сопатникот во возилото „Сеат“, М.Н.(32) од Кочани. По укажаната помош во Јавната здравствена установа, С.Н. и М.Н. биле препратени во Медицински центар Штип, додека И.С. бил препратен во комплексот клиники „Мајка Тереза“-Скопје. Сопатникот во возилото „Ровер“, А.Н.(27) од Кочани се здобил со телесни повреди и му била укажана помош во ЈЗУ-Кочани. Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Кочани.Текстот Четири лица повредени во сообраќајка во Кочани е превземен од А1он.
| | веќе видена | слични

На регионалниот пат Струга – Дебар, кај крстосницата за село Ложани, се случила сообраќајна незгода во која учествувале патничко моторно возило „Рено" со струшки регистарски ознаки, управувано од Ш.И.(37) од село Ново село, струшко, и патничко моторно возило „Рено" со струшки регистарски ознаки, управувано од А.Б.(24) од село Велешта.Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил Ш.И. на кој му е укажана лекарска помош во болницата „Св. Еразмо“ во Охрид.Извршен е увид на местото на настанот.
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...