Повеќе вести како оваа (25)

Коалициониот партнер во грчката влада Панос Каменос денска изјави дека нема да ја поддржи Владата ако Преспанскиот договор за името биде ставен на гласање во ...
сите 154 | | | веќе видена

Лидерот на „Независни Грци“, помалиот партнер во владејачката коалиција во владата на Алексис Ципрас, одново изјави дека неговата националистичка партија нема ...
| | веќе видена | слични

Помалиот колициски партнер во грчката влада, Независни Грци, ќе гласа против владата ако има гласање недоверба во парламентот, изјави пратеникот Костас Кацикис ...
| | веќе видена | слични

Помалиот колициски партнер во грчката влада, Независни Грци, ќе гласа против владата ако има гласање недоверба во парламентот, изјави пратеникот Костас Кацикис ...
| | веќе видена | слични

Помалиот колициски партнер во грчката влада, Независни Грци, ќе гласа против владата ако има гласање недоверба во парламентот, изјави пратеникот Костас Кацикис ...
| | веќе видена | слични

Помалиот колициски партнер во грчката влада, Независни Грци, ќе гласа против владата ако има гласање недоверба во парламентот, изјави пратеникот Костас Кацикис ...
| | веќе видена | слични

Помалиот колициски партнер во грчката влада, Независни Грци, ќе гласа против владата ако има гласање недоверба во парламентот, изјави пратеникот Костас Кацикис ...
| | веќе видена | слични

Алексис Ципрас стави голем влог во решавањето на деценискиот спор за името со Македонија, но грчкиот премиер и натаму е во неизвесна ситуација, и покрај тоа ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...