Повеќе вести како оваа (25)

Лавата којашто истекувала од вулканот Килауеа на Хавајскиот остров од почетокот на минатиот месец уништила околу 600 домови, што ја прави најдеструктивната ...
сите 3 | | | веќе видена

По ерупциите во четвртокот во хавајскиот остров Килауеа, лавата и отровните гасови се повеќе се шират и ги загрозуваат луѓето. До неделата најмалку 26 домови ...
| | веќе видена | слични

Поради најновата ерупција на вулканот потполно е уништена населената област во близина на хавајскиот Голем остров, а заливот кој се наоѓаше меѓу таа област и ...
| | веќе видена | слични

Лавата која што ја исфрли вулканот Килауеа од почетокот на минатиот месец проголта над 600 куќи на хавајскиот Голем остров, претворајќи се во најдеструктивната ...
| | веќе видена | слични

Властите велат дека ќе бидат потребни неколку месеци граѓаните да се вратат дома Локалните власти соопштија дека лавата од вулканот Килауеа во американската ...
| | веќе видена | слични

Поради најновата ерупција на вулканот потполно е уништена населената област во близина на хавајскиот Голем остров, а заливот кој се наоѓаше меѓу таа област и ...
| | веќе видена | слични

Серија силни земјотреси го погодија Хаваи по ерупцијата на вулканот Килауеа, вклучувајќи и земјотрес со јачина од 6,9 степени според Рихтеровата скала, ...
| | веќе видена | слични

На хавајскиот Голем остров е прогласен црвен аларм за авио-сообраќајот поради огромниот облак на пепел од вулканот Килауеа. Откако вулканот повторно се ...
| | веќе видена | слични

 Моќта на природата е застрашувачка и кога ќе се случат природни непогоди како оваа сфаќаме колку сме всушност ранливи. Постојано излегуваат нови видеа и ...
| | веќе видена | слични

Во ерупцијата на вулканот Килауеа на Хаваите уништени се 26 куќи, а околу 1.700 евакуирани жители се уште не знаат колку долго ќе бидат раселени. Официјален ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...