Повеќе вести како оваа (25)

Венчавката на актерката Меган Маркл и принцот Хари дефинитивно е еден од најзначајните настани оваа година. Тие двајца беа главна тема меѓу луѓето и пред венчавката. За нивната врска се разговараше уште пред официјалнo да ја објават веридбата. Меѓутоа, новата принцеза во кралското семејство влегува како „бунтовник“, кој во повеќе ситуации ја прекрши кралската традиција. Во прилог прочитајте кои 5 строги кралски правила досега ги прекрши Меган Маркл. 1. Зборуваше за нивната врска јавно многу порано од тоа што треба Меган зборуваше за својата врска со Хари и пред таа официјално да биде објавена, уште од септември 2017 година. Таа тогаш изјави дека тие се вљубени и едноставно сакаат да бидат заедно. Денеска е тешко што било да се сокрие, но со ова таа го прекрши официјалниот кралски протокол. 2. Парот јавно ги прикажува своите чувства Ако внимателно ги погледнете принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, ќе забележите дека тие никогаш не се држат за рака во јавност. Од друга страна, Меган Маркл и принцот Хари не се ...
сите 30 | | | веќе видена

Венчавката на актерката Меган Маркл и принцот Хари дефинитивно е еден од најзначајните настани оваа година. Тие двајца беа главна тема меѓу луѓето и пред венчавката. За нивната врска се разговараше уште пред официјалнo да ја објават веридбата. Меѓутоа, новата принцеза во кралското семејство влегува како „бунтовник“, кој во повеќе ситуации ја прекрши кралската традиција. Во прилог прочитајте кои 5 строги кралски правила досега ги прекрши Меган Маркл. 1.Зборуваше за нивната врска јавно многу порано од тоа што треба Меган зборуваше за својата врска со Хари и пред таа официјално да биде објавена, уште од септември 2017 година. Таа тогаш изјави дека тие се вљубени и едноставно сакаат да бидат заедно. Денеска е тешко што било да се сокрие, но со ова таа го прекрши официјалниот кралски протокол 2.Парот јавно ги прикажува своите чувства Ако внимателно ги погледнете принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, ќе забележите дека тие никогаш не се држат за рака во јавност. Од друга страна, Меган Маркл и принцот Хари ...
| | веќе видена | слични

Венчавката на актерката Меган Маркл и принцот Хари дефинитивно е еден од најзначајните настани оваа година. Тие двајца беа главна тема меѓу луѓето и пред венчавката. За нивната врска се разговараше уште пред официјалнo да ја објават веридбата. Меѓутоа, новата принцеза во кралското семејство влегува како „бунтовник“, кој во повеќе ситуации ја прекрши кралската традиција. Во прилог прочитајте кои 5 строги кралски правила досега ги прекрши Меган Маркл. 1. Зборуваше за нивната врска јавно многу порано од тоа што треба Меган зборуваше за својата врска со Хари и пред таа официјално да биде објавена, уште од септември 2017 година. Таа тогаш изјави дека тие се вљубени и едноставно сакаат да бидат заедно. Денеска е тешко што било да се сокрие, но со ова таа го прекрши официјалниот кралски протокол. 2. Парот јавно ги прикажува своите чувства Ако внимателно ги погледнете принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, ќе забележите дека тие никогаш не се држат за рака во јавност. Од друга страна, Меган Маркл и принцот Хари не се ...
| | веќе видена | слични

Венчавката на актерката Меган Маркл и принцот Хари дефинитивно е еден од најзначајните настани оваа година. Тие двајца беа главна тема меѓу луѓето и пред венчавката. За нивната врска се разговараше уште пред официјалнo да ја објават веридбата. Меѓутоа, новата принцеза во кралското семејство влегува како „бунтовник“, кој во повеќе ситуации ја прекрши кралската традиција. Во прилог прочитајте кои 5 строги кралски правила досега ги прекрши Меган Маркл. 1. Зборуваше за нивната врска јавно многу порано од тоа што треба Меган зборуваше за својата врска со Хари и пред таа официјално да биде објавена, уште од септември 2017 година. Таа тогаш изјави дека тие се вљубени и едноставно сакаат да бидат заедно. Денеска е тешко што било да се сокрие, но со ова таа го прекрши официјалниот кралски протокол. 2. Парот јавно ги прикажува своите чувства Ако внимателно ги погледнете принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, ќе забележите дека тие никогаш не се држат за рака во јавност. Од друга страна, Меган Маркл и принцот Хари не се ...
| | веќе видена | слични

Венчавката на актерката Меган Маркл и принцот Хари дефинитивно е еден од најзначајните настани оваа година.Тие двајца беа главна тема меѓу луѓето и пред венчавката. За нивната врска се разговараше уште пред официјалнo да ја објават веридбата.Меѓутоа, новата принцеза во кралското семејство влегува како „бунтовник", кој во повеќе ситуации ја прекрши кралската традиција.Во прилог прочитајте кои 5 строги кралски правила досега ги прекрши Меган Маркл.1. Зборуваше за нивната врска јавно многу порано од тоа што требаМеган зборуваше за својата врска со Хари и пред таа официјално да биде објавена, уште од септември 2017 година. Таа тогаш изјави дека тие се вљубени и едноставно сакаат да бидат заедно. Денеска е тешко што било да се сокрие, но со ова таа го прекрши официјалниот кралски протокол.2. Парот јавно ги прикажува своите чувстваАко внимателно ги погледнете принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, ќе забележите дека тие никогаш не се држат за рака во јавност. Од друга страна, Меган Маркл и принцот Хари не се срамат јавно ...
| | веќе видена | слични

Принцот Хари и неговата вереница Меган Маркл ќе бидат сместени во различни хотели ноќта пред нивната свадба, соопшти прес-службата на кралското семејство. На принцот Хари, во хотелот друштво ќе му прави неговиот постар брат, принцот Вилијам, кој воедно му е кум на венчавката. Додека Меган Маркл, во друг хотел, ќе биде сместена заедно со нејзината мајка Дорија Регланд. Свадбената церемонија е закажана за 19 мај и ќе се одржи во дворецот Виндзор.
| | веќе видена | слични

Принцот Хари и неговата вереница Меган Маркл ќе бидат сместени во различни хотели ноќта пред нивната свадба, соопшти прес службата на кралското семејство. На принцот Хари во хотелот друштво ќе му прави неговиот постар брат принцот Вилијам, кој воедно му е кум на венчавката. Додека Меган Маркл во друг хотел ќе биде сместена заедно со нејзината мајка Дорија Регланд. Свадбената церемонија е закажана за 19-ти мај и ќе се одржи во дворецот Виндзор.
| | веќе видена | слични

Членовите на британското кралско семејство мора да водат грижа за своето однесување во јавноста. Тие ја претставуваат својата земја и целата британска нација. Децата кои се одгледувани како принцови и принцези во ова семејство, уште од мали нозе знаат на кој начин мора да се движат, облекуваат, говорат и слично. Со оние луѓе кои стануваат членови на семејството со венчавка, ситуацијата е малку поинаква, а ова посебно се однесува на двете најпопуларни снаи во семејството – Кејт Мидлтон и Меган Маркл. Кога ќе ги погледнете денес, ќе помислите дека целиот живот живееле на таков начин, но многумина сигурно ги забораваат нивните модни промашувања од минатото и “непримерното” однесување во јавноста. Кејт Мидлтон Кејт стана најстарата невеста во историјата на кралското семејство, кога на 29 години се омажи за принцот Вилијам. По кралската венчавка во мај, таа титула ќе ја носи Меган Маркл. Војвотката од Кембриџ е кралска снаа со факултетска диплома и е една од ретките кои не се со кралско потекло. Нејзината врска ...
| | веќе видена | слични

Членовите на британското кралско семејство мора да водат грижа за своето однесување во јавноста. Тие ја претставуваат својата земја и целата британска нација. Децата кои се одгледувани како принцови и принцези во ова семејство, уште од мали нозе знаат на кој начин мора да се движат, облекуваат, говорат и слично. Со оние луѓе кои стануваат членови на семејството со венчавка, ситуацијата е малку поинаква, а ова посебно се однесува на двете најпопуларни снаи во семејството – Кејт Мидлтон и Меган Маркл. Кога ќе ги погледнете денес, ќе помислите дека целиот живот живееле на таков начин, но многумина сигурно ги забораваат нивните модни промашувања од минатото и “непримерното” однесување во јавноста. Кејт Мидлтон Кејт стана најстарата невеста во историјата на кралското семејство, кога на 29 години се омажи за принцот Вилијам. По кралската венчавка во мај, таа титула ќе ја носи Меган Маркл. Војвотката од Кембриџ е кралска снаа со факултетска диплома и е една од ретките кои не се со кралско потекло. Нејзината врска ...
| | веќе видена | слични

Војвотката од Сасекс, сопругата на принцот Хари, Меган Маркл, се вратила во Канада додека трае дискусијата во кралството околу улогите кои таа и Хари треба да ...
| | веќе видена | слични

Принцот Хари и Меган Маркл ќе се венчаат на 19 мај, следната година – оваа информација е официјално потврдена од Кенсингтонската палата. Славниот пар минатиот месец ја објави нивната свршувачка и најави венчавка за наредната година во капелата Сент Џорџ во дворецот Виндзор. Принцот Хари и американската актерка Меган Маркл љубовната врска ја започнаа во јули, минатата година, кога се запознаа на состанок кој им го „намести“ нивни заеднички пријател. Кралското семејство ќе ја финансира венчавката, вклучително и услугата, музиката, цвеќето и рецепцијата.
| | веќе видена | слични

Членовите на британското кралско семејство мора да водат грижа за своето однесување во јавноста. Тие ја претставуваат својата земја и целата британска нација. Децата кои се одгледувани како принцови и принцези во ова семејство, уште од мали нозе знаат на кој начин мора да се движат, облекуваат, говорат и слично. Со оние луѓе кои стануваат членови на семејството со венчавка, ситуацијата е малку поинаква, а ова посебно се однесува на двете најпопуларни снаи во семејството – Кејт Мидлтон и Меган Маркл. Кога ќе ги погледнете денес, ќе помислите дека целиот живот живееле на таков начин, но многумина сигурно ги забораваат нивните модни промашувања од минатото и “непримерното” однесување во јавноста. Кејт Мидлтон Кејт стана најстарата невеста во историјата на кралското семејство, кога на 29 години се омажи за принцот Вилијам. По кралската венчавка во мај, таа титула ќе ја носи Меган Маркл. Војвотката од Кембриџ е кралска снаа со факултетска диплома и е една од ретките кои не се со кралско потекло. Нејзината врска ...
| | веќе видена | слични

Членовите на британското кралско семејство мора да водат грижа за своето однесување во јавноста. Тие ја претставуваат својата земја и целата британска нација. Децата кои се одгледувани како принцови и принцези во ова семејство, уште од мали нозе знаат на кој начин мора да се движат, облекуваат, говорат и слично. Со оние луѓе кои стануваат членови на семејството со венчавка, ситуацијата е малку поинаква, а ова посебно се однесува на двете најпопуларни снаи во семејството – Кејт Мидлтон и Меган Маркл. Кога ќе ги погледнете денес, ќе помислите дека целиот живот живееле на таков начин, но многумина сигурно ги забораваат нивните модни промашувања од минатото и “непримерното” однесување во јавноста. Кејт Мидлтон Кејт стана најстарата невеста во историјата на кралското семејство, кога на 29 години се омажи за принцот Вилијам. По кралската венчавка во мај, таа титула ќе ја носи Меган Маркл. Војвотката од Кембриџ е кралска снаа со факултетска диплома и е една од ретките кои не се со кралско потекло. Нејзината врска ...
| | веќе видена | слични

Членовите на британското кралско семејство мора да водат сметка за своето однесување во јавноста. Тие ја претставуваат својата земја, но и целата британска нација. Одгледани како принцови и принцези веќе од мали знаат на кој начин мора да се движат, облекуваат, говорат и слично. Со оние луѓе што стануваат членови на семејство, со мажење или женење, ситуацијата е нешто поинаква, а ова особено се однесува на двете најпознати снаи во семејството, Кејт Мидлтон и Меган Маркл. Кога човек сега ќе ги види, ќе рече дека целиот живот ги минале со семејство со благородно потекло, а многумина како да ги забораваат и нивните модни промашувања од минатото и непримерни однесувања во јавноста. КЕЈТ МИДЛТОН Кејт била најстарата невеста во историјата на кралското семејство кога на 29 години се омажила за принцот Вилијам. По новото кралско венчавање, кое треба да се одржи во мај, таа титула ќе ја понесе Меган Меркл. Војвотката од Кембриџ е кралска снаа со диплома од факултет и една од ретките што не биле со благородно потекло. ...
| | веќе видена | слични

Членовите на британското кралско семејство мора да водат грижа за своето однесување во јавноста. Тие ја претставуваат својата земја и целата британска нација. Децата кои се одгледувани како принцови и принцези во ова семејство, уште од мали нозе знаат на кој начин мора да се движат, облекуваат, говорат и слично. Со оние луѓе кои стануваат членови на семејството со венчавка, ситуацијата е малку поинаква, а ова посебно се однесува на двете најпопуларни снаи во семејството – Кејт Мидлтон и Меган Маркл. Кога ќе ги погледнете денес, ќе помислите дека целиот живот живееле на таков начин, но многумина сигурно ги забораваат нивните модни промашувања од минатото и “непримерното” однесување во јавноста. Кејт стана најстарата невеста во историјата на кралското семејство, кога на 29 години се омажи за принцот Вилијам. По кралската венчавка во мај, таа титула ќе ја носи Меган Маркл. Војвотката од Кембриџ е кралска снаа со факултетска диплома и е една од ретките кои не се со кралско потекло. Нејзината врска со Вилијам од ...
| | веќе видена | слични

По венчавката на американската актерка Меган Маркл со принцот Хари, во кралското семејство ова лето ќе се случи уште една историска свадба. Лорд Ивар Маунтбатен, братучед на кралицата Елизабета Втора, јавно објави дека е хомосексуалец во 2016 година и стана првиот член на кралското семејство кој јавно ја призна неговата сексуална ориентација. Тој откри дека е во врска со Џејмс Којл, со кого летово ќе прави свадба. На церемонијата ќе присутвува и поранешната сопруга на Маунтбатен, Пени, со која има три ќерки. „Дејли Мејл“објави дека таа ќе го одведе Маунтбатен до олтарот. „Тоа беше идеја на ќерките“, рекла Пени. Маунтбатен рекол дека за жал никој од кралското семејство нема да присуствува на свадбата. „За жал тие нема да стигнат на свадбата. Тие имаат испланирано настани и обврски неколку месеци однапред и нема да можат да дојдат. Но тие го обожаваат Џејмс“, рекол тој. Иако кралицата не ја коментираше претстојната свадба на нејзиниот роднина, таа лани ги поддржа првата на ЛГБТ заедницата. „Мојата влада ќе ...
| | веќе видена | слични

По венчавката на американската актерка Меган Маркл со принцот Хари, во кралското семејство ова лето ќе се случи уште една историска свадба. Лорд Ивар Маунтбатен, братучед на кралицата Елизабета Втора, јавно објави дека е хомосексуалец во 2016 година и стана првиот член на кралското семејство кој јавно ја призна неговата сексуална ориентација. Тој откри дека е во врска со Џејмс Којл, со кого летово ќе прави свадба. На церемонијата ќе присутвува и поранешната сопруга на Маунтбатен, Пени, со која има три ќерки. „Дејли Мејл“објави дека таа ќе го одведе Маунтбатен до олтарот. „Тоа беше идеја на ќерките“, рекла Пени. Маунтбатен рекол дека за жал никој од кралското семејство нема да присуствува на свадбата. „За жал тие нема да стигнат на свадбата. Тие имаат испланирано настани и обврски неколку месеци однапред и нема да можат да дојдат. Но тие го обожаваат Џејмс“, рекол тој. Иако кралицата не ја коментираше претстојната свадба на нејзиниот роднина, таа лани ги поддржа првата на ЛГБТ заедницата. „Мојата влада ќе ...
| | веќе видена | слични

Во Лондон моментално се во тек финалните подготовки за утрешната кралска венчавка помеѓу принцот Хари и актерката Меган Маркл. Мајката на Меган Маркл, Дорија Регланд, ќе се сретне со кралицата Елизабета Втора во текот на денот за прв пат во замокот Виндзор, заедно со својата ќерка и идниот зет. Таа веќе се сретна со принцовите Чарлс и Вилијам. Меган Маркл издаде соопштение во кое потврдува дека нејзиниот татко нема да дојде на венчавката и истакна дека се надева дека тоа ќе му даде простор да се фокусира на своето здравје после операцијата. Клер Птак прави свадбена торта, која ќе им биде послужена на 600 присутни гости, пренесува „BBC“. Клер вели дека тортата е направена по традиционален рецепт и дека ја подготвувала со помош на тим од шест луѓе, пет дена во кујната во Бакингемската палата. Останатите членови на кралското семејство исто така се во Виндзор, вклучувајќи ги и војводата и војвотката од Кембриџ, како и принцот од Велс и војвотката од Корнвел. Мајката на Меган се сретна со принцот Вилијам, ...
| | веќе видена | слични

Принцот Хари и актерката Меган Маркл веројатно ќе ги корситат само своите имиња, но при запишувањето во книгата на венчани, се претпоставува дека ќе го користат презимето Маунтбатен-Виндзор. Веќе е познато дека Меган после венчавката за принцот нема да стане принцеза, туку војвотка, ако кралицата Елизабета Втора одлучи на својот внук да му го даде називот по војводата од Сасекс. За порталот „Town & Country“, историчарка и експерт за кралското семејство Каролин Харис, ги објасни правилата до кои принцот и актерката треба да се придржуваат. Иако членовите на кралското семејство најчесто не користат презимиња, младите членови имаат право да одлучат дали сакаат презиме или не, изјави Харис. Хари и Меган веројатно ќе ги користат само своите имиња, но при запишување во книгата на венчани, се претпоставува дека ќе го користат презимето Маунтбатен-Виндзор. Со тоа презиме се служат наследниците на кралицата Елизабета Втора, а тоа е спој од нејзиното презиме и презимето на нејзниот сопруг, принцот Филип. На тој начин, ...
| | веќе видена | слични

Принцот Хари и актерката Меган Маркл веројатно ќе ги корситат само своите имиња, но при запишувањето во книгата на венчани, ќе го користат презимето Маунтбатен-Виндзор. Со тоа презиме се служат наследниците на кралицата Елизабета Втора, а тоа е спој од нејзиното презиме и презимето на нејзниот сопруг, принцот Филип. На тој начин, целосното име на Меган, ако така се договори со Хари, ќе гласи Меган Маунтбатен-Виндзор. Во книгата на венчани, со тоа презиме се запишаа принцезата Ана, грофот Едвард и принцот Ендрју, а принцот Чарлс не запиша никакво презиме после венчавката. Веќе е познато дека Меган после венчавката за принцот нема да стане принцеза, туку војвотка, ако кралицата Елизабета Втора одлучи на својот внук да му го даде називот по војводата од Сасекс. За порталот „Town & Country“, историчарка и експерт за кралското семејство Каролин Харис, ги објасни правилата до кои принцот и актерката треба да се придржуваат. Иако членовите на кралското семејство најчесто не користат презимиња, младите членови имаат ...
| | веќе видена | слични

По венчавката на американската актерка Меган Маркл со принцот Хари, во кралското семејство ова лето ќе се случи уште една историска свадба. Лорд Ивар Маунтбатен, братучед на кралицата Елизабета Втора, јавно објави дека е хомосексуалец во 2016 година и стана првиот член на кралското семејство што јавно ја призна својата сексуална ориентација. Тој откри дека е во врска со Џејмс Којл со кого летово ќе прави свадба. На церемонијата ќе присутвува и поранешната сопруга на Маунтбатен, Пени, со која има три ќерки. „Дејли мејл“ објави дека таа ќе го одведе Маунтбатен до олтарот. „Тоа беше идеја на ќерките“, рекла Пени. Маунтбатен рекол дека, за жал, никој од кралското семејство нема да присуствува на свадбата. „За жал, тие нема да стигнат на свадбата. Имаат планирани настани и обврски неколку месеци однапред и нема да може да дојдат. Но, тие го обожаваат Џејмс“, рекол тој. Иако кралицата не ја коментира претстојната свадба на својот роднина, таа лани ги поддржа првата на ЛГБТ-заедницата. „Мојата влада ќе направи ...
| | веќе видена | слични

По венчавката на американската актерка Меган Маркл со принцот Хари, во кралското семејство ова лето ќе се случи уште една историска свадба. Лорд Ивар Маунтбатен, братучед на кралицата Елизабета Втора, јавно објави дека е хомосексуалец во 2016 година и стана првиот член на кралското семејство што јавно ја призна својата сексуална ориентација. Тој откри дека е во врска со Џејмс Којл со кого летово ќе прави свадба. На церемонијата ќе присутвува и поранешната сопруга на Маунтбатен, Пени, со која има три ќерки. „Дејли мејл“ објави дека таа ќе го одведе Маунтбатен до олтарот. „Тоа беше идеја на ќерките“, рекла Пени. Маунтбатен рекол дека, за жал, никој од кралското семејство нема да присуствува на свадбата. „За жал, тие нема да стигнат на свадбата. Имаат планирани настани и обврски неколку месеци однапред и нема да може да дојдат. Но, тие го обожаваат Џејмс“, рекол тој. Иако кралицата не ја коментира претстојната свадба на својот роднина, таа лани ги поддржа првата на ЛГБТ-заедницата. „Мојата влада ќе направи ...
| | веќе видена | слични

 Меган Маркл обожава суптилно романтични венчаници од дизајнерот Ели Сааб, па дали ќе ја видиме токму во таква? Датумот на кралската свадба на принцот Хари и Меган Маркл ќе биде 26 мај 2018 година во замокот Виндзор, тврдат американските медиуми. Спротивно на кралските правила прославата ќе се случува за време на викенд. Исто така, низа други правила нема да бидат строго испочитувани поради фактот што Хари е петти на линијата за тронот, додека кај принцот Вилијам и Кејт Мидлтон ситуацијата беше сосема поинаква, бидејќи Вилијам на листата за крал е веднаш по синот на кралицата Елизабета, односно неговиот татко принцот Чарлс. Црква Иако Меган е разведена, парот одлучи да се венча и во црква. Тие ја избраа капелата St. George во Виндзор замокот затоа што таа била значајно место во нивната 16-месечна романса. Таму Хари е крстен, а во 2005 на ова место се венчаа и принцот Чарлс и Камила. За разлика од свадбата на Вилијам и Кејт, за свадбата на Хари и Меган, Британците нема да добијат слободен ден. Гости Покрај ...
| | веќе видена | слични

Тревор Енгелсон, поранешниот сопруг на Меган Маркл, се ожени со 32-годишната Трејси Карланд, која е ќерка на мултимилионер. Венчавката се одржа во кругот на пријателите и роднините во куќата на невестата во луксузното предградие на Лос Анџелес, Хиден Хилс. Таму живеат нејзините родители Стенфорд и Шеила. Стенфорд Карланд до 2006 бил втор човек во компанија за недвижности и позајмување кредити. Тогаш својот дел го продал за 200 милиони долари. Филмскиот продуцент Енгелсон (41) ја побарал Трејси за жена во јуни и тоа само две недели по венчавката на принцот Хари со Меган. Тревор и Меган беа две години во брак. Текстот Се ожени поранешниот сопруг на Меган Маркл е превземен од Reporter.mk .
| | веќе видена | слични

По венчавката на американската актерка Меган Маркл со принцот Хари, во кралското семејство ова лето ќе се случи уште една историска свадба. Лорд Ивар Маунтбатен, братучед на кралицата Елизабета Втора, јавно објави дека е хомосексуалец во 2016 година и стана првиот член на кралското семејство кој јавно ја призна неговата сексуална ориентација. Тој откри дека е во врска со Џејмс Којл, со кого летово ќе прави свадба.На церемонијата ќе присутвува и поранешната сопруга на Маунтбатен, Пени, со која има три ќерки. „Дејли Мејл“објави дека таа ќе го одведе Маунтбатен до олтарот. „Тоа беше идеја на ќерките“, рекла Пени.Маунтбатен рекол дека за жал никој од кралското семејство нема да присуствува на свадбата. „За жал тие нема да стигнат на свадбата. Тие имаат испланирано настани и обврски неколку месеци однапред и нема да можат да дојдат. Но тие го обожаваат Џејмс“, рекол тој.Иако кралицата не ја коментираше претстојната свадба на нејзиниот роднина, таа лани ги поддржа првата на ЛГБТ заедницата. „Мојата влада ќе ...
| | веќе видена | слични

Британскиот пејач Елтон Џон (71) потврди дека ќе пее на венчавката на принцот Хари и глумицата Меган Маркл в сабота.Пејачот последен пат беше најмен од кралското семејство за погребот на принцезата Дијана пред 21 година. Оттогаш важи за близок пријател на семејството, особено со принцовите Вилијам и Хари. Минатото лето на заедничкиот излет со Хари во Сицилија, тој сфатил колку всушност принцот е вљубен во Маркл.– Лудо е вљубен. Не сакаше многу да говори, но тоа се гледа, изјави Џон во една прилика.
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...