Повеќе вести како оваа (25)

Меган Маркл официјално ќе стане дел од британското кралско семејство. Церемонијата ќе се одржи напладне во Сент Џорџ капелата и ќе се пренесува во живо. Принцот Чарлс, таткото на Хари, ќе му ја предаде Меган Маркл пред олтарот, во отсуство на нејзиниот татко Томас Маркл.По венчавката, парот ќе ги добие титулите војводата и војвотката од Сасекс.извор: Makfax
сите 82 | | | веќе видена

Меган Маркл официјално ќе стане дел од британското кралско семејство. Церемонијата ќе се одржи напладне во Сент Џорџ капелата и ќе се пренесува во живо. Принцот Чарлс, таткото на Хари, ќе му ја предаде Меган Маркл пред олтарот, во отсуство на нејзиниот татко Томас Маркл. По венчавката, парот ќе ги добие титулите војводата и војвотката од Сасекс.
| | веќе видена | слични

Меган Маркл официјално ќе стане дел од британското кралско семејство. Церемонијата ќе се одржи напладне во Сент Џорџ капелата и ќе се пренесува во живо. Принцот Чарлс, таткото на Хари, ќе му ја предаде Меган Маркл пред олтарот, во отсуство на нејзиниот татко Томас Маркл. По венчавката, парот ќе ги добие титулите војводата и војвотката од Сасекс.
| | веќе видена | слични

 Дојде денот кога Меган Маркл официјално ќе стане дел од Британското кралско семејство. Церемонијата ќе се одржи во Сент Џорџ капелата, а принцот Чарлс, таткото на Хари, ќе му ја предаде Меган Маркл пред олтарот, во отсуство на нејзиниот татко Томас Маркл. По венчавката, парот ќе ги добие титулите Војводата и Војвотката од Сасекс. Пристигнувањето на гостите, Хари и Меган, како и целата свеченост може во живо да ги следите во продолжение:
| | веќе видена | слични

Принцот Хари и Меган Маркл денеска ќе се венчаат во капелата во дворецот во Виндзор, а церемонијата директно од местото ќе ја следат 600 лица. Најголемо медиумско внимание последните денови предизвика веста кој ќе ја испрати Меган до олтарот. Кралското семејство соопшти дека таткото на младоженецот, британскиот престолонаследник принцот Чарлс ќе ја испрати Меган до олтарот препуштајќи му ја на принцот Хари. Британската принцеза Елизабета Втора минатата недела официјално даде свој „благослов“.  По венчавката, парот ќе ги добие титулите Војводата и Војвотката од Сасекс. Компанијата „Бритиш ервајс“ на свој начин ќе ја одбележи венчавката, со лет од Лондон до Торонто со екипаж чии членови се викаат Хари или Меган. 
| | веќе видена | слични

Принцот Хари и Меган Маркл денеска ќе се венчаат во капелата во дворецот во Виндзор, а церемонијата директно од местото ќе ја следат 600 лица. Најголемо медиумско внимание последните денови предизвика веста кој ќе ја испрати Меган до олтарот. Кралското семејство соопшти дека таткото на младоженецот, британскиот престолонаследник принцот Чарлс ќе ја испрати Меган до олтарот препуштајќи му ја на принцот Хари. Британската принцеза Елизабета Втора минатата недела официјално даде свој „благослов“. По венчавката, парот ќе ги добие титулите Војводата и Војвотката од Сасекс. Компанијата „Бритиш ервајс“ на свој начин ќе ја одбележи венчавката, со лет од Лондон до Торонто со екипаж чии членови се викаат Хари или Меган.
| | веќе видена | слични

Настанот ќе се одржи во Сент Џорџ капелата, а принцот Чарлс, таткото на Хари, ќе му ја предаде Меган Маркл пред олтарот, во отсуство на нејзиниот татко Томас Маркл. Следете ја цермонијата во живо:
| | веќе видена | слични

Принцот Хари и Меган Маркл се венчаа денеска во капелата на дворецот во Виндзор, а само церемонијата на самото место ја следеа илјадници луѓе, додека пред малите екрани таа можност ја имаа милиони гледачи ширум светот. Церемонијата се одржи во Сент Џорџ капелата и се пренесуваше во живо. Принцот Чарлс, таткото на Хари, му ја предаде Меган на својот син пред олтарот, во отсуство на нејзиниот татко Томас Маркл. Ова секако беше долгоочекувана свадба, која светските медиуми и фановите ширум светот со нетрпение ја чекаа, но покрај тоа сите сакаа да видат како нивните гости ќе се покажат за оваа гламурозна кралска свадба. Амал и Џорџ Клуни присуствуваа на склучувањето на бракот помеѓу Меган Маркл и принцот Хари. 40-годишната адвокатка и активистка изгледаше елегантно во жолт стајлинг додека со Џорџ се упатуваа кон капелата „Сент Џорџ“, но познатиот шармер се чини како малку да потфрли со својот изглед на оваа гламурозна венчавка. Војвотката Кетрин и принцот Вилијам пристигнаа одделно на венчавката на принцот Хари ...
| | веќе видена | слични

Кралската венчавка на принцот Хари и Меган Маркл заврши со приватна забава за најблиските во Фрогмор Хаус, во близина на замокот Виндзор. Околу 200 најблиски пријатели и членови на семејствата на Хари и Меган присуствуваа на забавата што ја организираше принцот Чарлс. На забавата, младоженците одржаа пригодни говори, а според присутните, принцот Хари ги расплакал сите кога со солзи во очите раскажувал како ја запознал Меган. Принцот беше видно возбуден и емотивен и за време на формалната венчавка што ја следеа милиони луѓе ширум светот. Хари и Меган, кои ја добија титулата војвода и војвотка од Сасекс, одлучија да не се бакнат на балконот на Бакингемската палата, туку на излезот од капелата во Виндзор и исто така решија да се прошетаат со отворена кочија низ Виндзор за да ги поздрават луѓето кои дојдоа за нивниот посебен ден. Како свадбен подарок, принцот Хари ја даруваше неговата нова невеста со прстен со смарагд што ѝ припаѓаше на покојната принцеза Дијана. Кралското семејство им се заблагодари на сите кои ...
| | веќе видена | слични

Британското кралско семејство им се зблагодари на сите кои дојдоа или ја гледаа свадбата на принцот Хари и актерката Меган Маркл, кои сега официјално се војводата и војвотката од Сасекс. Британското кралско семејство им се зблагодари на сите кои дојдоа или ја гледаа свадбата на принцот Хари и актерката Меган Маркл, кои сега официјално се војводата и војвотката од Сасекс. - Им благодариме на сите кои дојдоа во Виндзор и на сите оние кои ја следеа венчавката ширум Велика Британија, Комонвелтот и целиот свет, напиша кралското семејство на Твитер. На церемонијата присуствуваа околу 600 гости, меѓу кои беа и личности од јавниот живот како Опра Винфри, Викторија и Дејвид Бекам, Џорџ и Амал Клуни, Елтон Џон, Том Харди и други. Младенците првата брачна ноќ ја поминаа во замокот Виндзор. Како што претходно најавија, тие нема веднаш да одат на меден месец. На синоќешниот приватен прием, на кој домаќин беше таткото на Хари, принцот Чарлс, невестата носела прстен со смарагди кој и припаѓал на мајката на Хари, ...
| | веќе видена | слични

Родителите на Меган Маркл, холивудската актерка која на 19 мај ќе се омажи за принцот Хари, пред венчавката ќе се сретнат со кралицата Елизабета и други членови на кралското семејство, соопшти портпаролот на кралската палата. Родителите ќе имаат посебна улога на венчавката на нивната ќерка. Предвидено е таткото на Меган, Томас маркл да ја одведе ќерка си до олтарот во капелата Свети Џорџ во Виндзорската палата. Нејзината мајка ќе се вози со Меган во автомобилот до Виндзорската палата на денот на венчавката. По ќелба на принцот Хари, на венчавката ќе бидат вклучени и членови од семејството на неговата покојна мајка Дајана, а една од нејзините сестри ќе прочита говор на церемонијата.
| | веќе видена | слични

Родителите на Меган Маркл, холивудската актерка која на 19 мај ќе се омажи за принцот Хари, пред венчавката ќе се сретнат со кралицата Елизабета и други членови на кралското семејство, соопшти портпаролот на кралската палата. Родителите ќе имаат посебна улога на венчавката на нивната ќерка. Предвидено е таткото на Меган, Томас маркл да ја одведе ќерка си до олтарот во капелата Свети Џорџ во Виндзорската палата. Нејзината мајка ќе се вози со Меган во автомобилот до Виндзорската палата на денот на венчавката. По ќелба на принцот Хари, на венчавката ќе бидат вклучени и членови од семејството на неговата покојна мајка Дајана, а една од нејзините сестри ќе прочита говор на церемонијата.
| | веќе видена | слични

Родителите на Меган Маркл, холивудската актерка која на 19 мај ќе се омажи за принцот Хари, пред венчавката ќе се сретнат со кралицата Елизабета и со други членови на кралското семејство, соопшти портпаролот на кралската палата. Родителите ќе имаат посебна улога на венчавката на нивната ќерка. Предвидено е таткото на Меган, Томас Маркл да ја одведе ќерка си до олтарот во капелата Свети Џорџ во Виндзорската палата. Нејзината мајка ќе се вози со Меган во автомобилот до Виндзорската палата на денот на венчавката. По желба на принцот Хари, на венчавката ќе бидат вклучени и членови од семејството на неговата покојна мајка Дајана, а една од нејзините сестри ќе прочита говор на церемонијата.
| | веќе видена | слични

Родителите на Меган Маркл, холивудската актерка која на 19 мај ќе се омажи за принцот Хари, пред венчавката ќе се сретнат со кралицата Елизабета и други членови на кралското семејство, соопшти портпаролот на кралската палата.Родителите ќе имаат посебна улога на венчавката на нивната ќерка. Предвидено е таткото на Меган, Томас маркл да ја одведе ќерка си до олтарот во капелата Свети Џорџ во Виндзорската палата.Нејзината мајка ќе се вози со Меган во автомобилот до Виндзорската палата на денот на венчавката.По ќелба на принцот Хари, на венчавката ќе бидат вклучени и членови од семејството на неговата покојна мајка Дајана, а една од нејзините сестри ќе прочита говор на церемонијата.
| | веќе видена | слични

Родителите на Меган Маркл ќе се сретнат со кралицата Елизабета и други членови на кралското семејство пред венчавката со принцот Хари, соопшти портпаролот на кралската палата. Истиот портпарол соопшти дека таткото на Меган, Томас Маркл да ја одведе ќерка си до олтарот во капелата Свети Џорџ во Виндзорската палата. Нејзината мајка ќе се вози со Меган во автомобилот до Виндзорската палата на денот на венчавката. Според барањата на принцот Хари, на венчавката ќе бидат вклучени и членови од семејството на неговата покојна мајка Дајана. Една од нејзините сестри ќе прочита говор на церемонијата.
| | веќе видена | слични

Камерите и фотоапаратите на светските медиуми викендов се свртени кон најголемиот настан за кралското семејство, венчавката на принцот Хари и неговата избраничка, актерката Меган Маркл. Принцот Хари и Меган ќе се венчаат денеска во 12 часот во капелата на дворецот во Виндзор, а церемонијата ќе ја следат над два милијарди луѓе, преку најпознатите телевизиски канали кои веќе имаат вклучено пренос во живо. Рано изутринава во Виндзор се собраа илјадници обожаватели, но и силно обезбедување чекајќи ја спектакуларната церемонија, која почнува напладне. Полиција патролира на улиците, вооружена со полуавтоматско оружје и ја нагледува околината од блиските покриви. Се очекува над 100.000 обожаватели да ги преплават тесните улички на Виндзор, гратче на околу 30 километри западно од Лондон, а во ова место пристигнаа и стотина телевизиски екипи. Безбедноста е засилена, а посетителите мора да поминат низ полициски контролни пунктови поставени околу дворецот. Нумерата „Stand By Me“ ќе биде една од песните кои ќе бидат ...
| | веќе видена | слични

Камерите и фотоапаратите на светските медиуми денес се свртени кон најголемиот настан за кралското семејство, венчавката на принцот Хари и неговата избраничка,актерката Меган Маркл. Принцот Хари и Меган се венчаваат денеска во капелата на дворецот во Виндзор, а церемонијата ја следат над два милијарди луѓе, преку најпознатите телевизиски канали кои веќе имаат вклучено пренос во живо. Рано изутринава во Виндзор се собраа илјадници обожаватели, но и силно обезбедување чекајќи ја спектакуларната церемонија, која почнува напладне. Полиција патролира на улиците, вооружена со полуавтоматско оружје и ја нагледува околината од блиските покриви. Над 100.000 обожаватели ги преплавија тесните улички на Виндзор, гратче на околу 30 километри западно од Лондон, а во ова место пристигнаа и стотина телевизиски екипи. Безбедноста е засилена, а посетителите мора да поминат низ полициски контролни пунктови поставени околу дворецот. Нумерата „Stand by me“ ќе биде една од песните кои ќе бидат изведени во текот на службата, ...
| | веќе видена | слични

Таткото на младоженецот, британскиот престолонаследник принцот Чарлс ќе ја испрати Меган Маркл до олтарот препуштајќи му ја на принцот Хари, соопшти кралското семејство. Имено, Маркл била таа која го замолила идниот свекор да ја придружува на нејзиниот пат до олтарот на капелата Сент Џорџ, откако нејзиниот татко мораше да се повлече поради здравствени проблеми. - На принцот од Велс ќе му биде чест на овој начин да и посака добредојде на Меган Маркл во кралското семејство, се наведува во соопштението на Кенсингтонската палата. Таткото на Меган, Томас Маркл (73) нема да допатува во Обединетото Кралство, оти деновиве закрепнува по операција на срцето во болница во Калифорнија. Претходно, тој беше во центарот на вниманието за скандали околу две обвиненија за силувања што се случиле минатиот век и околу наводното продавање слики од подготовките на свеченоста на извесна папарацо агенција. Церемонијата започнува утре напладне, по локално време или во 13 часот по македонско време.
| | веќе видена | слични

Камерите и фотоапаратите на светските медиуми викендов се свртени кон најголемиот настан за кралското семејство, венчавката на принцот Хари и неговата избраничка, актерката Меган Маркл. Принцот Хари и Меган ќе се венчаат денеска во 12 часот во капелата на дворецот во Виндзор, а церемонијата ќе ја следат над два милијарди луѓе, преку најпознатите телевизиски канали кои веќе имаат вклучено пренос во живо.Рано изутринава во Виндзор се собраа илјадници обожаватели, но и силно обезбедување чекајќи ја спектакуларната церемонија, која почнува напладне. Полиција патролира на улиците, вооружена со полуавтоматско оружје и ја нагледува околината од блиските покриви.Се очекува над 100.000 обожаватели да ги преплават тесните улички на Виндзор, гратче на околу 30 километри западно од Лондон, а во ова место пристигнаа и стотина телевизиски екипи.Безбедноста е засилена, а посетителите мора да поминат низ полициски контролни пунктови поставени околу дворецот. Нумерата „Stand By Me“ ќе биде една од песните кои ќе бидат ...
| | веќе видена | слични

Британскиот престолонаследник принцот Чарлс ќе ја испрати Меган Маркл до олтарот препуштајќи му ја на принцот Хари, соопшти кралското семејство. Имено, Маркл била таа која го замолила идниот свекор да ја придружува на нејзиниот пат до олтарот на капелата Сент Џорџ, откако нејзиниот татко мораше да се повлече поради здравствени проблеми. – На принцот од Велс ќе му биде чест на овој начин да и посака добредојде на Меган Маркл во кралското семејство – се наведува во соопштението на Кенсингтонската палата. Церемонијата започнува утре напладне по локално време или во 13 часот по македонско време.
| | веќе видена | слични

Виндзор, 19 мај 2018 (МИА) – Британскиот принц Хари и американската актерка Меган Маркл го кажаа судбоносното „да“ во капелата во дворецот Виндзор. Меган до олтарот ја испрати таткото на младоженецот, британскиот принц Чарлс. Принцот Хари и неговата избраничка рекоа „да“ пред кантерберискиот надбискуп Џастин Велби, поглавар на англиканската верска заедница, кој ги прогласи за венчани. Додека стоеја пред олтарот, Хари и рече на Меган: „Прекрасно изгледаш“. Потоа следуваше обраќање на црниот американски бискуп Мајкл Брус Кари, а потоа беше изведена познатата песна „Stand by me“. Младоженците, кои сега официјално ја имаат титулата војвода и војвотка од Сасекс, разменија прстени, при што Меган Маркл доби прстен од велшко злато, кој е подарок од кралицата Елизабета, додека бурмата на принцот е од платина. Надбискупот ги прогласи венчани, по што се заколнаа дека „ќе се сакаат и ќе се грижат еден за друг додека смртта не ги раздели“, а целата церемонија ја следеше песна од хор заедно со оргули и други музички ...
| | веќе видена | слични

Таткото на Меган Маркл, Томас Маркл, рекол дека денеска е пресреќен поради раѓањето на својот прв внук и дека е горд што детето ќе му служи на британското ...
| | веќе видена | слични

Таткото на Меган Маркл, Томас Маркл, рекол дека е пресреќен поради раѓањето на својот прв внук и дека е горд што детето ќе му служи на британското кралско ...
| | веќе видена | слични

Таткото на Меган Маркл, Томас Маркл, рекол дека денеска е пресреќен поради раѓањето на својот прв внук и дека е горд што детето ќе му служи на британското ...
| | веќе видена | слични

Таткото на Меган Маркл, Томас Маркл, рекол дека денеска е пресреќен поради раѓањето на својот прв внук и дека е горд што детето ќе му служи на британското ...
| | веќе видена | слични

Таткото на Меган Маркл, Томас Маркл, рекол дека денеска е пресреќен поради раѓањето на својот прв внук и дека е горд што детето ќе му служи на британското ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...