Повеќе вести како оваа (25)

 Принцот Хари и Меган Маркл ја објавија веридбата пред неполн месец, а првите официјални веренички фотографии беа објавени дури денес од Бакингемската палата. Фотографирани од престижниот фотограф Алекси Лубомирски, принцот Хари и Меган позираат во приватна кралска резиденција во Виндзор замокот. Првата фотографија е официјална и ги прикажува идните сопружници во елегантно издание, додека втората, црно-белата, е поемотивна и интимна додека Меган Маркл се наоѓа во прегратка на Хари. Насмевките и вереничкиот прстен се во преден план:
сите 67 | | | веќе видена

Утринава Бакингемската палата ги објави првите официјални портрети од свршувачката на Принцот Хари и Меган Маркл, откако пред неполн месец тој ја побара за негова животна сопатничка. Објавени се две фотографии што ги фотографираше етаблираниот фотограф Алекси Лубомирски, едната во елегантно издание, а втората сентиментална црно-бела фотографија со романтичен предзнак. На првата фотографија Меган носи елегантна тоалета вредна 56 илјади фунти од „Ралф и Русо" што важи за еден од омилените брендови на кралското семејство, додека на втората фотографија е во опуштено издание во џемпер од британската дизајнерка Викторија Бекам. Нивната свадба е закажана за 18-ти мај претстојната година.
| | веќе видена | слични

Утринава Бакингемската палата ги објави првите официјални портрети од свршувачката на Принцот Хари и Меган Маркл, откако пред неполн месец тој ја побара за негова животна сопатничка. Објавени се две фотографии што ги фотографираше етаблираниот фотограф Алекси Лубомирски, едната во елегантно издание, а втората сентиментална црно-бела фотографија со романтичен предзнак. На првата фотографија Меган носи елегантна тоалета вредна 56 илјади фунти од „Ралф и Русо" што важи за еден од омилените брендови на кралското семејство, додека на втората фотографија е во опуштено издание во џемпер од британската дизајнерка Викторија Бекам. Нивната свадба е закажана за 18-ти мај претстојната година.
| | веќе видена | слични

Утринава Бакингемската палата ги објави првите официјални портрети од свршувачката на Принцот Хари и Меган Маркл, откако пред неполн месец тој ја побара за негова животна сопатничка. Објавени се две фотографии што ги фотографираше етаблираниот фотограф Алекси Лубомирски, едната во елегантно издание, а втората сентиментална црно-бела фотографија со романтичен предзнак. На првата фотографија Меган носи елегантна тоалета вредна 56 илјади фунти од „Ралф и Русо" што важи за еден од омилените брендови на кралското семејство, додека на втората фотографија е во опуштено издание во џемпер од британската дизајнерка Викторија Бекам. Нивната свадба е закажана за 18-ти мај претстојната година.
| | веќе видена | слични

Принцот Хари и Меган Маркл ги објавија официјалните портрети од свршувачката. Пред еден месец двојката објави дека ќе се венча на пролет. Фотографиите ги сними познатиот фотограф на славни личности Алекси Лубомирски, а снимани се во куќата Фрогмор, приватна кралска резиденција која е во замокот Виндзор. На едната фотографија Меган е во фустан од 56.000 илјади фунти. Креацијата е на британскиот бренд „Ралф и Русо“. На другата фотографија, таа носи џемпер, за кој медиумите пушуваат дека е на модната компанија на Викторија Бекам. Фотографот кој ги сними Хари и Меган досега има снимано голем број холивудски ѕвезди, меѓу кои Анџелина Џоли и Џулија Робертс.
| | веќе видена | слични

Принцот Хари и Меган Маркл ги објавија официјалните портрети од свршувачката. Пред еден месец двојката објави дека ќе се венча на пролет. Фотографиите ги сними познатиот фотограф на славни личности Алекси Лубомирски, а снимани се во куќата Фрогмор, приватна кралска резиденција која е во замокот Виндзор. На едната фотографија Меган е во фустан од 56.000 илјади фунти. Креацијата е на британскиот бренд „Ралф и Русо“. На другата фотографија, таа носи џемпер, за кој медиумите пушуваат дека е на модната компанија на Викторија Бекам. Фотографот кој ги сними Хари и Меган досега има снимано голем број холивудски ѕвезди, меѓу кои Анџелина Џоли и Џулија Робертс.
| | веќе видена | слични

Кралското семејство ги објави првите официјални семејни фотографии од принцот Хари и Маган Маркл по нивната свадба што се одржа на 19 мај. На една од фотографиите се и останатите членови на семејствата. Ова претставува прва заедничка фотографија од целото кралско семејство. На една фотографија принцот Хари и Меган се во романтична поза, седнати на скали. На третата фотографија војвотката од Сасекс позира со нејзиниот сопруг и малите деверуши и девери. Меѓу нив се и децата на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, принцезата Шарлот и принцот Џорџ. Групните фотографии се направени во Зелената соба во замокот Виндзор. Светските медиуми пишуваат дека фотографиите со американската актерка како стои покрај нејзиниот сопруг од кралско семејство, кралицата Елизабета Втора и нејзината мајка, која е инструктор по јога, покажуваат колку се сменило кралското семејство. Фотографиите се дело на Алекси Лубомирски.
| | веќе видена | слични

Конечно се објавени и првите официјални фотографии од кралската венчавка на принцот Хари и Меган Маркл, а како што претпоставувате, истите се прекрасни. Војводата и Војвотката од Сасекс, кои се венчаа во саботата, дадоа и официјална изјава во која се заблагодарија на сите гости што беа дел од церемонијата, но и на милионите кои свадбата ја следеа од нивните домови. На првата фотографија може да ги видиме Хари и Меган во одлично расположение, насмеани и позитивни на терасата на замокот Виндзор. На втората фотографија, која важи и за официјален портрет од венчавката, можеме да ја видиме и кралицата Елизабета и мајката на Меган, Дорија, додека пак на последната можеме да ги видиме младите со слатките дечиња кои ги носеа цвеќињата, меѓу кои и принцот Џорџ и принцезата Шарлот. „Војводата и Војвотката се многу задоволни од официјалните фотографии кои ги направи Алекси Лубомирски и се пресреќни што конечно може да ги споделат со сите вас. Тие сакаат и да ви се заблагодарат за сите пораки и целата поддршка што ја ...
| | веќе видена | слични

Принцот Хари и неговата американска свршеница, Меган Маркл, ги споделија своите први официјални фотографии, објавија Ројтерс и Асошиетед прес. Со нив тие сакаат да ја одбележат својата венчавка. Кадрите се снимени од фотографот Алекси Љубомирски. Тој ги снимил во Фрогмор хаус во близина на замокот Виндзор во западен Лондон, каде што двојката ќе се земе на 19-ти мај следната година. Љубомирски е познат по своите слики на принцезата Дијана. „Не можам да престанам да се смеам кога ги гледам сликите што ги направивме. Тие се толку среќни заедно “, вели фотографот. Едниот е портрет во црно-бело, кој вљубените веднаш го прифатиле. На другиот кадар, двајцата седат и се држат за раце. На двете фотографии може да се видат како Маркл го носи вереничкиот прстен. Принцот Хари, кој е петти на листата на наследници на британскиот трон, и актерката Меган Маркл, ѕвездата на серијата „Костимари“, ја објавија својата венчавка минатиот месец.
| | веќе видена | слични

Кралската венчавка на принцот Хари и Меган Маркл заврши со приватна забава за најблиските во Фрогмор Хаус, во близина на замокот Виндзор. Околу 200 најблиски пријатели и членови на семејствата на Хари и Меган присуствуваа на забавата што ја организираше принцот Чарлс. На забавата, младоженците одржаа пригодни говори, а според присутните, принцот Хари ги расплакал сите кога со солзи во очите раскажувал како ја запознал Меган. Принцот беше видно возбуден и емотивен и за време на формалната венчавка што ја следеа милиони луѓе ширум светот. Хари и Меган, кои ја добија титулата војвода и војвотка од Сасекс, одлучија да не се бакнат на балконот на Бакингемската палата, туку на излезот од капелата во Виндзор и исто така решија да се прошетаат со отворена кочија низ Виндзор за да ги поздрават луѓето кои дојдоа за нивниот посебен ден. Како свадбен подарок, принцот Хари ја даруваше неговата нова невеста со прстен со смарагд што ѝ припаѓаше на покојната принцеза Дијана. Кралското семејство им се заблагодари на сите кои ...
| | веќе видена | слични

Кралската венчавка на принцот Хари и Меган Маркл заврши со приватна забава за најблиските во Фрогмор Хаус, во близина на замокот Виндзор. Околу 200 најблиски пријатели и членови на семејствата на Хари и Меган присуствуваа на забавата што ја организираше принцот Чарлс. На забавата, младоженците одржаа пригодни говори, а според присутните, принцот Хари ги расплакал сите кога со солзи во очите раскажувал како ја запознал Меган. Принцот беше видно возбуден и емотивен и за време на формалната венчавка што ја следеа милиони луѓе ширум светот. Хари и Меган, кои ја добија титулата војвода и војвотка од Сасекс, одлучија да не се бакнат на балконот на Бакингемската палата, туку на излезот од капелата во Виндзор и исто така решија да се прошетаат со отворена кочија низ Виндзор за да ги поздрават луѓето кои дојдоа за нивниот посебен ден. Како свадбен подарок, принцот Хари ја даруваше неговата нова невеста со прстен со смарагд што ѝ припаѓаше на покојната принцеза Дијана. Кралското семејство им се заблагодари на сите кои ...
| | веќе видена | слични

Војводата и војвотката од Сасекс, до скоро принцот Хари и Меган Маркл, ги објавија првите официјални фотографии од нивната свадба, што се одржа во неделата. – Ми претставуваше неверојатна чест да го документирам инспиративното љубовно патување на војводата и војвотката од Сасекс. Тоа беше прекрасно поглавје од мојот живот, што никогаш нема да го заборавам – рече фотографот Алекси Лубомирски, кој беше задолжен за официјалните фотографии на двојката.
| | веќе видена | слични

Војводата и војвотката од Сасекс, до скоро принцот Хари и Меган Маркл, ги објавија првите официјални фотографии од нивната свадба, што се одржа во неделата. – Ми претставуваше неверојатна чест да го документирам инспиративното љубовно патување на војводата и војвотката од Сасекс. Тоа беше прекрасно поглавје од мојот живот, што никогаш нема да го заборавам – рече фотографот Алекси Лубомирски, кој беше задолжен за официјалните фотографии на двојката.
| | веќе видена | слични

Кралското семејство ги објави официјалните фотографии од принцот Хари и Маган Маркл по нивната свадба што се одржа во саботата, 19 мај. На една од фотографиите освен младата двојка се и останатите членови на семејствата, што претставува прва заедничка фотографија од новото кралско семејство. На една фотографија принцот Хари и Меган се претставени во романтична поза, седнати на скали, а на третата фотографија војвотката од Сасекс позира со нејзиниот сопруг и малите деверуши и девери, меѓу кои се и децата на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, принцезата Шарлот и принцот Џорџ. Групните фотографии се направени во Зелената соба во замокот Виндзор. Светските медиуми коментираат дека фотографиите со американската актерка како стои покрај нејзиниот сопруг од кралско семејство, кралицата Елизабета Втора и нејзината мајка, која е инструктор по јога, покажуваат колку се сменило кралското семејство. Фотографиите се дело на Алекси Лубомирски.
| | веќе видена | слични

Кралското семејство ги објави официјалните фотографии од принцот Хари и Маган Маркл по нивната свадба што се одржа во саботата, 19 мај. На една од фотографиите освен младата двојка се и останатите членови на семејствата, што претставува прва заедничка фотографија од новото кралско семејство. На една фотографија принцот Хари и Меган се претставени во романтична поза, седнати на скали, а на третата фотографија војвотката од Сасекс позира со нејзиниот сопруг и малите деверуши и девери, меѓу кои се и децата на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, принцезата Шарлот и принцот Џорџ. Групните фотографии се направени во Зелената соба во замокот Виндзор. Светските медиуми коментираат дека фотографиите со американската актерка како стои покрај нејзиниот сопруг од кралско семејство, кралицата Елизабета Втора и нејзината мајка, која е инструктор по јога, покажуваат колку се сменило кралското семејство. Фотографиите се дело на Алекси Лубомирски.
| | веќе видена | слични

Кралското семејство ги објави официјалните фотографии од принцот Хари и Маган Маркл по нивната свадба што се одржа во саботата, 19 мај. На една од фотографиите освен младата двојка се и останатите членови на семејствата, што претставува прва заедничка фотографија од новото кралско семејство. На една фотографија принцот Хари и Меган се претставени во романтична поза, седнати на скали, а на третата фотографија војвотката од Сасекс позира со нејзиниот сопруг и малите деверуши и девери, меѓу кои се и децата на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, принцезата Шарлот и принцот Џорџ. Групните фотографии се направени во Зелената соба во замокот Виндзор. Светските медиуми коментираат дека фотографиите со американската актерка како стои покрај нејзиниот сопруг од кралско семејство, кралицата Елизабета Втора и нејзината мајка, која е инструктор по јога, покажуваат колку се сменило кралското семејство. Фотографиите се дело на Алекси Лубомирски.
| | веќе видена | слични

Кралското семејство ги објави официјалните фотографии од принцот Хари и Маган Маркл по нивната свадба што се одржа во саботата, 19 мај. На една од фотографиите освен младата двојка се и останатите членови на семејствата, што претставува прва заедничка фотографија од новото кралско семејство. На една фотографија принцот Хари и Меган се претставени во романтична поза, седнати на скали, а на третата фотографија војвотката од Сасекс позира со нејзиниот сопруг и малите деверуши и девери, меѓу кои се и децата на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, принцезата Шарлот и принцот Џорџ. Групните фотографии се направени во Зелената соба во замокот Виндзор. Светските медиуми коментираат дека фотографиите со американската актерка како стои покрај нејзиниот сопруг од кралско семејство, кралицата Елизабета Втора и нејзината мајка, која е инструктор по јога, покажуваат колку се сменило кралското семејство. Фотографиите се дело на Алекси Лубомирски.
| | веќе видена | слични

Принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл, ги објавија првите три официјални фотографии од нивната венчавка. -Војводата и војвотката од Сасекс сакаат да им се заблагодарат на сите кои беа дел од прославата по повод нивната венчавка во саботата. Пресреќни се што можеа да ги споделат својот ден со сите оние кои се собраа во Виндзор, оние кои ја следеа венчавката преку телевизија низ Велика Британија, Комонвелтот и низ целиот свет. Нивното Кралско височество е воодушевено од официјалните портрети направени од Алекси Лубомирски и се пресреќни што може да ги споделат. Исто така би сакале да ви се заблагодарат за сите прекрасни пораки на поддршка кои што ги добија, стои во соопштението од палатата.
| | веќе видена | слични

Принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл, ги објавија првите три официјални фотографии од нивната венчавка. -Војводата и војвотката од Сасекс сакаат да им се заблагодарат на сите кои беа дел од прославата по повод нивната венчавка во саботата. Пресреќни се што можеа да ги споделат својот ден со сите оние кои се собраа во Виндзор, оние кои ја следеа венчавката преку телевизија низ Велика Британија, Комонвелтот и низ целиот свет. Нивното Кралско височество е воодушевено од официјалните портрети направени од Алекси Лубомирски и се пресреќни што може да ги споделат. Исто така би сакале да ви се заблагодарат за сите прекрасни пораки на поддршка кои што ги добија, стои во соопштението од палатата.
| | веќе видена | слични

Британскиот принц Хари официјално се венча со американската актерка Меган Маркл на свечена венчавка во замокот Виндзор. Меган носеше венчаница на креативната директорка на „Живанши“, а до олтарот на однесе таткото на Хари, принцот Чарлс. Кум на венчавката беше брат му, принцот Вилијам. Хари и Меган изгледаа среќни и опуштени додека си ги разменуваа заветите и прстените. Меган Маркл носи прстен од велшко злато, подарок од англиската кралица Елизабета. - Прстенот на принцот Хари е од платина, соопшти Кенсингтонската палата. Двата прстена се направени во лондонската продавница за накит „Клив енд компани“, која го изработи и вереничкиот прстен на Меган Маркл. Британската кралица Елизабета утрово на принцот Хари му ја додели титулата војвода од Сасекс, соопшти Бакингамската палата. Тоа значи дека и неговата избраничка Меган Маркл, по денешната венчавка, ќе ја добие титулата војвотка од Сасекс. Принцот Хари, внук на принцезата Елизабета Втора, е шести во редот за наследство на британскиот престол.
| | веќе видена | слични

Пријанка Чопра била пријателка со Меган Маркл, многу порано пред да стане членка на британското кралско семејство. Затоа, се сомневаме дека војвотката од Сасекс ќе ѝ се налути на индиската актерка, поради тоа што таа и пејачот Ник Џонас одлучиле да го ископираат нејзиниот веренички портрет, со принцот Хари. Напротив, веројатно Меган ѝ го препорачала фотографот, бидејќи Алекси Лубомирски се потпишува на двата веренички портрета. Ник и Пријанка, фотографиите ги направиле после ревијата на Ралф Лорен, по повод 50-годишнината на брендот, во склоп на модната недела во Њу Јорк. Двајцата на фотографијата носат парчиња со потпис од спомненатата модна куќа. Пријанка носи црна долга креација, со кристали, а Ник носи бело одело со црни панталони. Пејачот на фотографијата седи на фотелја, а актерката на под, потпрена на неговото крило. Истата поза, само на скали, ја одбрале и Меган и Хари, на еден од своите службени веренички портрети. Доколку не се сеќавате, во прилог може да ја погледнете токму таа фотографија. Освен ...
| | веќе видена | слични

Принцот Хари ѝ ја претставил актерката и негова девојка Меган Маркл на кралицата Елизабета на чајанка во Бакингемската палата, објави „Дејли мејл“. Двојката во автомобил со затемнети стакла минала низ портите на Бакингемската палата и продолжиле кон приватниот влез на кралицата. Според медиумскиот извештај, Хари и Меган биле на чај кај кралицата минатиот четврток, а сето ова е како вовед за кралска свршувачка на 33-годишниот принц и на 36-годишната актерка. Хари и Меган се запознаа пред 18 месеци, но заедно, како се држат за раце и се смеат, првпат беа фотографирани пред извесно време. Подоцна Меган Маркл излезе и со интервју за „Венити фер“, во кое изјави дека се заљубени.
| | веќе видена | слични

Во Лондон моментално се во тек финалните подготовки за утрешната кралска венчавка помеѓу принцот Хари и актерката Меган Маркл. Мајката на Меган Маркл, Дорија Регланд, ќе се сретне со кралицата Елизабета Втора во текот на денот за прв пат во замокот Виндзор, заедно со својата ќерка и идниот зет. Таа веќе се сретна со принцовите Чарлс и Вилијам. Меган Маркл издаде соопштение во кое потврдува дека нејзиниот татко нема да дојде на венчавката и истакна дека се надева дека тоа ќе му даде простор да се фокусира на своето здравје после операцијата. Клер Птак прави свадбена торта, која ќе им биде послужена на 600 присутни гости, пренесува „BBC“. Клер вели дека тортата е направена по традиционален рецепт и дека ја подготвувала со помош на тим од шест луѓе, пет дена во кујната во Бакингемската палата. Останатите членови на кралското семејство исто така се во Виндзор, вклучувајќи ги и војводата и војвотката од Кембриџ, како и принцот од Велс и војвотката од Корнвел. Мајката на Меган се сретна со принцот Вилијам, ...
| | веќе видена | слични

Приватни фотографии од венчавката на принцот Хари и Меган Маркл се објавени на „Инстаграм“ и „Твитер“, пишува британскиот таблоид „Сан“. Станува збор за ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...