Повеќе вести како оваа (25)

Врската на принцот Хари и актерката Меган Маркл станува сè посериозна. 32-годишниот претставник на британското кралско семејство заедно со саканата присуствуваше на свадба на свој близок пријател во Монтего Беј, Јамајка. За свадбената церемонија, 35-годишната актерка избра цветен макси фустан од Erdem.
сите 7 | | | веќе видена

Врската на принцот Хари и актерката Меган Маркл станува сè посериозна. 32-годишниот претставник на британското кралско семејство заедно со саканата присуствуваше на свадба на свој близок пријател во Монтего Беј, Јамајка. За свадбената церемонија, 35-годишната актерка избра цветен макси фустан од Erdem.
| | веќе видена | слични

Врската на принцот Хари и актерката Меган Маркл станува сè посериозна. 32-годишниот претставник на британското кралско семејство заедно со саканата присуствуваше на свадба на свој близок пријател во Монтего Беј, Јамајка. За свадбената церемонија, 35-годишната актерка избра цветен макси фустан од Erdem.
| | веќе видена | слични

Британскиот принц Хари беше фотографиран од папараците заедно со неговата девојка Меган Маркл за време на свадба во црква во Јамајка. Тоа е првото официјално појавување на двојката, забележува “Мирор”. Сликите се направени за време на церемонијата, на која младоженецот е најдобар пријател на принцот – Томи Инскип, и Лора Хјус-Јанг рекоа да во Монтего Беј. На нив Хари изгледа исклучително среќен во друштво на канадската актерка, за која пред некое време медиумите објавија дека е неговата нова девојка. Двајцата се прегрнуваа си зборуваа нежно додека си заминаа од церемонијата. Меган го држеше со една рака околу половината, а потоа тие се прегрнаа небрежно со гостите, додека пиеле шампањ. Забавата по повод склучениот брак се одржа во елегантен хотел во Монтего Беј малку подоцна. Набљудувачите побрзаа да нагласат дека спроведувањето на Меган на официјалниот настан, Хари му придава знак дека нивната врска е сериозна. Веднаш се појавија гласини дека е многу веројатно следната свадба да е токму нивната.
| | веќе видена | слични

Една од најактуелните вести викендов беше датумот на свадбата на новата омилена позната двојка - принцот Хари и актерката Меган Маркл. Кралското семејство објави официјално соопштение со кое ја извести јавноста дека свадбената церемонија е закажана за 19-ти мај 2018 година и ќе се одржи во Виндзор замокот. Претпоставките за тоа како Меган ќе изгледа тој ден започнаа уште со самото официјализирање на врската. Последната во низата информации е дека убавата актерка ќе се одлучи за израелската дизајнерка Ибал Дрор, која твори под истоимениот бренд. Како пренесува „Дејли Мејл“, британското семејство ја контактирало дизајнерката, па од Дрор се очекува да направи скица на тоа како ја замислува идната сопруга на принцот Хари. Инбал Дрор Креациите на Ибал се спој на храброст и сензуалност, а Бијонсе е една од личностите што ги сакаат. Минатата година на „Греми“ наградите, пејачката се појави токму во фустан со потпис на Дрор. Иако медиумите се обиделе веќе да ја контактираат дизајнерката и да добијат потврда за оваа ...
| | веќе видена | слични

Меган Маркл повторно одушеви со дамски стајлинг. 36-годишната сопруга на принцот Хари присуствуваше на првиот ден на настанот Royal Ascot заедно со повеќе припадници на британското кралско семејство. Облечена во кошула-фустан со потпис на Живанши, Меган пристигна во кочија во која се возеа и Хари, грофицата Софи и принцот Едвард. На главата Меган носеше шешир од Филип Трејси.
| | веќе видена | слични

 Принцот Хари и неговата девојка Меган Маркл, викендов го поминаа на Јамајка, заради свадбена прослава на близок пријател на Хари. За трите дена, колку што траела свеченоста, Хари и Меган одбрале да престојуваат во еден од најексклузивните ресорти, The Round Hill Hotel & Villas во Монтего Беј. Тропскиот ресорт располага со 36 гостински соби со поглед кон океан и 27 уникатни вили со приватни базени, сите уредени по вкус на дизајнерот Ралф Лорен. Ѕирнете во дел од нив:
| | веќе видена | слични

Принцот Хари и актерката Меган Маркл досега посветено ја криеја врската од јавноста. Парот, за кој се шпекулира дека наскоро ќе ја објави и својата свршувачка, беше фотографиран на „Invictus Games“ во Торонто. 33-годишиот припадник на британското кралско семејство и 36-годишната ѕвезда од „Suits“ проследија тениски натпревар на учесници со инвалидитет. Хари и Меган беа фотографирани и во изминатите месеци, но ова е прв настан на кој официјално се појавуваат заедно.
| | веќе видена | слични

Принцот Хари и неговата вереница Меган Маркл ќе бидат сместени во различни хотели ноќта пред нивната свадба, соопшти прес-службата на кралското семејство. На принцот Хари, во хотелот друштво ќе му прави неговиот постар брат, принцот Вилијам, кој воедно му е кум на венчавката. Додека Меган Маркл, во друг хотел, ќе биде сместена заедно со нејзината мајка Дорија Регланд. Свадбената церемонија е закажана за 19 мај и ќе се одржи во дворецот Виндзор.
| | веќе видена | слични

Принцот Хари и неговата вереница Меган Маркл ќе бидат сместени во различни хотели ноќта пред нивната свадба, соопшти прес службата на кралското семејство. На принцот Хари во хотелот друштво ќе му прави неговиот постар брат принцот Вилијам, кој воедно му е кум на венчавката. Додека Меган Маркл во друг хотел ќе биде сместена заедно со нејзината мајка Дорија Регланд. Свадбената церемонија е закажана за 19-ти мај и ќе се одржи во дворецот Виндзор.
| | веќе видена | слични

Помладиот принц од британското кралско семејство конечно ја пронајде љубовта и тоа во американска актерка, пишуваат светските медиуми. Триесет и двегодишниот Хари наводно е во врска со Меган Маркл (35), ѕвездата на серијата „Костуми“ (Suits). Двојката се запознала во Канада, додека принцот бил во посета на Торонто, а актерката на сетот на популарната серија. Подоцна неколку пати биле видени заедно во Лондон. Извор, близок на принцот, откри дека нивната врска е сè уште во многу рана фаза, но дека Хари е воодушевен од актерката. – Не бил толку среќен со години. Не се оптоваруваат со иднината, уживаат во меѓусебното друштво, сакаат да се дружат, а хемијата меѓунив е очигледна. Хари очајно сака да ја задржи врската во тајност, за да не ја преплаши Меган. Знае дека се ќе се промени кога јавноста ќе дознае, но тоа тешко ќе остане тајна. Се разбира, се уште е рано да се зборува колку е сериозно, но никогаш не се знае. Моментално одат чекот по чекор за да видат како ќе се развиваат работите – рекол изворот за ...
| | веќе видена | слични

Помладиот принц од британското кралско семејство конечно ја пронајде љубовта и тоа во американска актерка, пишуваат светските медиуми. Триесет и двегодишниот Хари наводно е во врска со Меган Маркл (35), ѕвездата на серијата „Костуми“ (Suits). Двојката се запознала во Канада, додека принцот бил во посета на Торонто, а актерката на сетот на популарната серија. Подоцна неколку пати биле видени заедно во Лондон. Извор, близок на принцот, откри дека нивната врска е сè уште во многу рана фаза, но дека Хари е воодушевен од актерката. – Не бил толку среќен со години. Не се оптоваруваат со иднината, уживаат во меѓусебното друштво, сакаат да се дружат, а хемијата меѓунив е очигледна. Хари очајно сака да ја задржи врската во тајност, за да не ја преплаши Меган. Знае дека се ќе се промени кога јавноста ќе дознае, но тоа тешко ќе остане тајна. Се разбира, се уште е рано да се зборува колку е сериозно, но никогаш не се знае. Моментално одат чекот по чекор за да видат како ќе се развиваат работите – рекол изворот за ...
| | веќе видена | слични

Принцот Хари и Меган Маркл досега успешно ја „криеа“ својата врска далеку од очите на јавноста, но и папараците.Сепак 32-годишниот принц и 35-годишната актерка беа фотографирани како се држат за раце по нивната вечера.Според информации од извори блиски до парот, врската на Меган и Хари станувала се посериозна, а актерката поминувала се повеќе време во Кенсингтонската палата.
| | веќе видена | слични

Војводата и војвотката од Есекс ја посетија Канадската куќа во Лондон, за настан со кој почнаа свеченостите за одбележување на Денот на Комонвелтот. Принцот ...
| | веќе видена | слични

Сопругата на британскиот принц Хари, Американката Меган Маркл со секое следно појавување во јавноста покажува дека вешто учи како да се носи со кралската улога. Поранешната актерка нејзиниот беспрекорен моден стил го преточува во кралска елеганција, а сепак е современа и актуелна. Холивудскиот гламур е присутен, но во форма достојна за претставничка на британското кралско семејство. Меган блесна во три комбинации за време на официјалната посета на Ирска како кралска двојка заедно со принцот Хари. „Живанши“, „Аквазура“ и „Биркс“ беа дел од брендовите што стилскиот тим на Меган ги избра за ова патување.
| | веќе видена | слични

Сопругата на британскиот принц Хари, Американката Меган Маркл со секое следно појавување во јавноста покажува дека знае како да се носи со кралската улога. Поранешната актерка нејзиниот беспрекорен моден стил го преточува во кралска елеганција, а сепак е современа и актуелна. Холивудскиот гламур е присутен, но во форма достојна за претставничка на британското кралско семејство. Меган блесна во три комбинации за време на официјалната посета на Ирска како кралска двојка заедно со принцот Хари. „Живанши“, „Аквазура“ и „Биркс“ беа дел од брендовите што стилскиот тим на Меган ги избра за ова патување.
| | веќе видена | слични

Принцот Хари и актерката Меган Маркл досега посветено ја криеја врската од јавноста. Парот, за кој се шпекулира дека наскоро ќе ја објави и својата свршувачка, беше фотографиран на „Invictus Games“ во Торонто. 33-годишиот припадник на британското кралско семејство и 36-годишната ѕвезда од „Suits“ проследија тениски натпревар на учесници со инвалидитет.
| | веќе видена | слични

Принцот Хари и актерката Меган Маркл досега посветено ја криеја врската од јавноста. Парот, за кој се шпекулира дека наскоро ќе ја објави и својата свршувачка, беше фотографиран на „Invictus Games“ во Торонто. 33-годишиот припадник на британското кралско семејство и 36-годишната ѕвезда од „Suits“ проследија тениски натпревар на учесници со инвалидитет.
| | веќе видена | слични

Скопје 27 ноември - 33-годишниот претставник на британското кралско семејство, принцот Хари и 36-годишната актерката Меган Маркл ќе стапат во брак следната пролет. Среќната вест беше објавена преку официјално соопштение од Кенсингтонската палата на Twitter.
| | веќе видена | слични

33-годишниот претставник на британското кралско семејство, принцот Хари и 36-годишната актерката Меган Маркл ќе стапат во брак следната пролет. Среќната вест беше објавена преку официјално соопштение од Кенсингтонската палата на Twitter. Откако Кенсингтонската палата објави за свршувачката на принцот Хари и Меган Маркл, двајцата се појавија во јавноста.
| | веќе видена | слични

Меган Маркл планира кралска свадба. Поранешната актерка ќе стапи во брак со принцот Хари во мај, па се подготвува терен за нејзиното официјално влегување во британското кралско семејство. Пред неколку дена, профилите на Меган на сите социјални мрежи беа избришани. Со оглед на тоа што Меган водеше свој блог, таа беше многу активна на Instagram. Погледнете ги нејзините највпечатливи фотографии кои беа објавени на оваа платформа.
| | веќе видена | слични

Британското кралско семејство го очекува нова свадба во 2018 година, откако принцот Хари објави дека ќе се жени. Како што беше објавено од кралската резиденција Кларенс, принцот и неговата девојка, актерката Меган Маркл, ќе прават свадба на пролет. „Пресреќен сум што можам да ја објавам нашата свршувачка. Добив благослов од семејството на Меган“, изјави Хари, кој е петти во редот за наследувањето на кралската круна. „Неговото кралско височество и госпоѓицата Маркл се свршија во Лондон претходно месецов. Принцот Хари ги информираше за тоа Нејзиното височество кралицата и другите блиски членови на своето семејство. Принцот Хари, исто така, побара и доби благослов од родителите на госпоѓицата Маркл. Двојката ќе живее во Нотингем котиџ во Кенсингтонската палата“, се вели во соопштението. Двојката, која е заедно од јули 2016, се сврши во ноември. Нивното прво јавно појавување заедно беше овој септември. Хари и Меган со месеци беа тема на гласини и шпекулации, додека медиумите нагаѓаа дали тие се свршени или не. ...
| | веќе видена | слични

 И додека на свадбената церемонија со принцот Хари во мај очекуваме елеганција и драматичен изглед, на нејзината прва свадба во 2011 години Меган била лежерна невеста. Меган Маркл доби неверојатен свршенички прстен од принцот Хари и нивната свадба е еден од најочекуваните настани на годината. Но, сигурно веќе знаете дека Меган има еден брак зад себе со продуцентот Тревор Енгелсон. Нејзиниот прв свршенички прстен бил со дијаманти и платина. Еве како изгледал: Меган Маркл по седум години врска со Тревор стапила во брак со него во 2011 година на плажа на Јамајка. Свадбената церемонија траела 4 дена и била исполнета со луда забава и игри со алкохол на плажа. Имало коктели, скара на отворено и танцување во бикини. Парот се развел во 2013 година и како причина навел „непомирливи разлики“. Како изгледала нивната свадбена забава:
| | веќе видена | слични

 Меган Маркл присуствуваше на нејзиниот прв поголем настан во името на кралското семејство заедно со нејзиниот иден сопруг, принцот Хари. На еден месец пред свадбата поранешната актерка имаше средба со млади делегати na Commonwealth Youth Forum во Лондон. Целиот стајлинг изгледаше деловно и тренди, а особено внимание привлекува нејзиниот фустан со риги. Како ви се допаѓа изгледот на Меган?
| | веќе видена | слични

Кити Спенсер успешно се проби во модната индустрија. 28-годишната внука на покојната принцеза Дијана привлече големо внимание на свадбата на принцот Хари и Меган Маркл и оттогаш е редовно ангажирана од врвните модни брендови. Шарматната припадничка на британското кралско семејство присуствуваше на доделувањето на наградите Town & Country Jewelry во Њујорк. На свеченоста, Кити се појави во црн фустан од Долче и Габана и луксузен накит од Bulgari. Таа соработува и со двата брендови и е дел нивните рекламни кампањи.
| | веќе видена | слични

28-годишната внука на покојната принцеза Дијана привлече големо внимание на свадбата на принцот Хари и Меган Маркл и оттогаш е редовно ангажирана од врвните модни брендови. Шарматната припадничка на британското кралско семејство присуствуваше на доделувањето на наградите Town & Country Jewelry во Њујорк. На свеченоста, Кити се појави во црн фустан од Долче и Габана и луксузен накит од Bulgari. Таа соработува и со двата брендови и е дел нивните рекламни кампањи.
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...