Повеќе вести како оваа (25)


Цените на нафтата на светските берзи достигнаа вредност која е близу највисоките нивоа во последниве 17 месеци. Северноморскиот „брент“ минатата недела поскапе ...
| | веќе видена | слични

Нафтата денеска поевтини на светските берзи поради стравувањето на инвеститорите дека по договорот за иранската нуклеарна програма, Иран ќе започне со извоз на ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...