Повеќе вести како оваа (25)

Рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров, соопшти дека шефот на ЕУ за надворешна политика и безбедност, Жосеп Борел, му порачал дека Русија треба ...
сите 23 | | | веќе видена

, Јосеп Борел, најави дека ќе се дискутира за можни санкции против Русија поради затворската казна за Алексеј Навални. Борел, кој е мета на силни критики во ...
| | веќе видена | слични

Министрите за надворешни работи на ЕУ ја осудија бруталноста што ја покажа полицијата во Русија при растурањето на демонстрациите организирани за поддршка на ...
| | веќе видена | слични

По зборовите на шефот на руската дипломатија, Сергеј Лавров , во врска со односите на Русија со ЕУ, се огласи Брисел. „Нема да разменуваме ставови преку ...
| | веќе видена | слични

По зборовите на шефот на руската дипломатија, Сергеј Лавров, во врска со односите на Русија со ЕУ, се огласи Брисел. – Нема да разменуваме ставови преку ...
| | веќе видена | слични

По зборовите на шефот на руската дипломатија, Сергеј Лавров, во врска со односите на Русија со ЕУ , се огласи Брисел. „Нема да разменуваме ставови преку ...
| | веќе видена | слични

По зборовите на шефот на руската дипломатија, Сергеј Лавров, во врска со односите на Русија со ЕУ, се огласи Брисел. „Нема да разменуваме ставови преку ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи на ЕУ, Жосеп Борел изјави дека короновирусот предизвика глобална криза која може да се реши само со зајакнување на солидарноста ...
| | веќе видена | слични

Рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров, ја повика ЕУ на зајакнување на соработката, но и да го почитува принципот на немешање во внатрешните ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...