Повеќе вести како оваа (25)

„Летале" делови од автобусот кој направи сообраќајка во Германија, а во кој се превезувале и се повредени Срби. Автобусот е уништен, стаклата искршени, а ...
сите 29 | | | веќе видена

Седум државјани на Србија се повредени откако туристички автобус се превртел на автопат во Германија. Како што е потврдено од амбасадата, во несреќата се ...
| | веќе видена | слични

Девет лица се потешко повредени, а десет полесно при превртување на автобусот што сообраќал на релација Белград – Стокхолм на автопатот А13 во Германија. ...
| | веќе видена | слични

Автобус кој патувал од Белград до Стокхолм, се превртел во Германија во сојузната држава Банденбург, јавуваат српските медиуми. Во автобусот имало 34 патници, ...
| | веќе видена | слични

Три лица загинаа денеска во Тоскана во Италија, при превртување на автобус што превезувал француски ученици на патување во Фиренца, јави агенцијата Анса. Во ...
| | веќе видена | слични

Во југоисточна Австрија денеска се преврте автобус, при што беа повредени неколку патници.– Во автобусот имало околу 30 патници кога несреќата се случила на ...
| | веќе видена | слични

Најмалку 15 лица загинале, а 18 се повредени при превртување на автобус во регионот Трансбајкал, во рускиот далечен исток, соопштија локалните власти.Според ...
| | веќе видена | слични

Страотна несреќа се случи во Русија. Седум лица загинаа, а меѓу нив има и четири деца. Тие загинаа откако се преврте автобусот во близина на градот Калуга во ...
| | веќе видена | слични

Страотна несреќа се случи во Русија. Седум лица загинаа, а меѓу нив има и четири деца. Тие загинаа откако се преврте автобусот во близина на градот Калуга во ...
| | веќе видена | слични

Денеска во Турција се случи страотна сообраќајна несреќа откако автобус полн со патници се превртел во реонот Бозјујук , јавува Си-Ен-Ен Турк. Во сообраќајната ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...