Повеќе вести како оваа (25)


Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во Македонија од почетокот на епидемијата изнесува 155.716, бројката на оздравени пациенти е 150.100, на ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 1.650 тестирање, а регистрирани ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 1.650 тестирање, а регистрирани ...
| | веќе видена | слични

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа се направени 1.650 тестирање, а регистрирани се шест нови случаи со Ковид-19 од кои ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...