Повеќе вести како оваа (25)


Две години пред да експлодира пандемијата на коронавирус американски дипломати неколку пати го посетуваат кинескиот истражувачки центар во градот Вухан и ...
| | веќе видена | слични

Коронавирусот не избегал од лабораторија. Д-р Ши Зенгли, од Институтот за вирологија во Вухан, ги демантира новите тврдења дека коронавирусот можеби избегал ...
| | веќе видена | слични

Д-р Ли Менг Јан, виролог од Кина, објави извештај што треба да биде доказ дека новиот коронавирус е создаден во лабораторија во Вухан. Јан, која со месеци се ...
| | веќе видена | слични

Во неколку наврати американски дипломати ја посетуваат кинеската лабораторија во Вухан и по враќањето го алармираат Вашингтон на неадекватната безбедност во ...
| | веќе видена | слични

Истрага открила дека коронавирусот постоел пред седум години, кога рудари кои работеле во рудник полн со лилјаци и стаорци во Кина се рзаболеле, а примероци ...
| | веќе видена | слични

Постојат сомневања дека смртоносниот вирус излегол од тајната лабораторија за биолошко оружје, која се наоѓа во градот Вухан, од каде се прошири вирусното ...
| | веќе видена | слични

Истрагата открила дека трагата на коронавирусот постои седум години наназад откако рударите кои работеле во рудник полн со лилјаци и стаорци, во Кина, се ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот директор на ЦИА и поранешен државен секретар на САД, Мајк Помпео изјави дека на Институтот за вирусологија во Вухан се изведуваат тајни воени ...
| | веќе видена | слични

Институтот за вирологија во Вухан, којашто ја прокажуваат САД кога станува збор за извор на новиот коронавирус кој предизвика пандемија, има три живи соја од ...
| | веќе видена | слични

Двајца американски научници тврдат дека извор на заразата со корона вирус не може да биле пазарите во Вухан, туку кинески рудник оддалечен 1.600 километри од ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот шеф на британската тајна разузнавачка служба МИ6, Сер Ричард Дирлав, изјави дека сака поотворена дискусија за потеклото на пандемијата Дирлав ...
| | веќе видена | слични

Се појавија повеќе хипотези за објаснување на појавувањето на коронавирусот што ја предизвикува болеста ковид-19, но досега ниту една не беше докажана. Една од ...
| | веќе видена | слични

Во деновите спроти објавувањето на конечниот извештај на тимот на Белата куќа за потеклото на ковид-19, во кој се очекуваат и одговори за сомневањата дека ...
| | веќе видена | слични

Научниците од повеќе земји ги објавиле и анализирале геномите на вирусот САРС-КоВ-2 и со големо значење заклучуваат дека овој коронавирус потекнува од ...
| | веќе видена | слични

Бившиот шеф на британската тајна разузнавачка служба МИ6, Сер Ричард Дирлав, изјави дека сака поотворена дискусија за потеклото на пандемијата на коронавирус. ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...