Повеќе вести како оваа (25)


Берлин – Германската покраина Баварија потпиша договор за купување 2,5 милиони дози од руска вакцина против коронавирус „Спутник V“, откако ќе биде одобрена од ...
| | веќе видена | слични

Канада ја започна 2016 година со благ раст на извозот, кој сепак го надмина скокот на увозот, што резултираше со зголемување на трговскиот дефицит. Дефицитот ...
| | веќе видена | слични

Вкупната трговска размена на Македонија со странство од јануари до јули е зголемена за 2,9 отсто во споредба со истиот период лани. Во период од седум месеци ...
| | веќе видена | слични

Рекордниот извоз го намали трговскиот дефицит на САД на 49 милијарди долари во март, што претставува прв пад во показателот по седум месеци, објави „АП“. ...
| | веќе видена | слични

Ненадеен трговски дефицит во Кина. Министерството за трговија објави дека извозот во февруари опаднал за 18,1 процент, додека увозот е значително зголемен. ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...