Повеќе вести како оваа (25)


Во Србија досега се вакцинирани 2.880.000 граѓани, а следната недела очекуваме да стигнеме до три милиони вакцинирани, вели Михајло Јовановиќ кој е директор на ...
| | веќе видена | слични

Речиси сите кои се пријавија за вакцинација во Србија, веќе се вакцинирани. Но три четвртини од полнолетното население во земјата се нема пријавено за ...
| | веќе видена | слични

Со вакцинација на двајца здравствени работници, денеска во 10 часот во модуларната болница во Скопје ќе почне процесот на имунизација во Македонија. Пунктот во ...
| | веќе видена | слични

На белградскиот Саем продолжува вакцинацијата на државјани од регионот, меѓу кои и од Македонија, а се вакцинираат и државјани на Србија кои имаат закажано ...
| | веќе видена | слични

На белградскиот Саем продолжува вакцинацијата на државјани од регионот, меѓу кои и од Македонија, а се вакцинираат и државјани на Србија кои имаат закажано ...
| | веќе видена | слични

На белградскиот Саем продолжува вакцинацијата на државјани од регионот, меѓу кои и од Македонија, а се вакцинираат и државјани на Србија кои имаат закажано ...
| | веќе видена | слични

Од македонското министерство за здравство велат дека нема никаква пречка македонските државјани да се вакцинираат во Србија или во која било друга земја, ако ...
| | веќе видена | слични

Нема никаква пречка македонските државјани да се вакцинираат во Србија или која било друга земја ако добијат уредна потврда, велат од Министерството за ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство, Венко Филипче, соопшти дека в среда ќе почне вакцинирањето со „Астра зенека“ на 20.000 пријавени граѓани, кои се над 75-годишна ...
| | веќе видена | слични

На белградскиот Саем продолжува вакцинацијата на државјани од регионот, меѓу кои и од Македонија, а се вакцинираат и државјани на Србија кои имаат закажано ...
| | веќе видена | слични

Во Србија досега се вакцинирани 2.880.000 граѓани, а следната недела очекуваме да стигнеме до три милиони вакцинирани, вели Михајло Јовановиќ кој е директор на ...
| | веќе видена | слични

Со вакцинација на здравствените работници започна процесот на имунизација против ковид-19 во државата. Први ја примат вакцината од производителот Фајзер ...
| | веќе видена | слични

В недела во земјава ќе стигнат 24.000 дози од вакцината „АстраЗенека“ преку Ковакс механизмот, објави вечерва министерот за здравство Венко Филипче на својот ...
| | веќе видена | слични

20 илјади граѓани на возраст над 75 години се пријавиле за имунизација против коронавирусот. Тие ќе бидат првите кои ќе ја примат вакцината на „АстраЗенека“. ...
| | веќе видена | слични

За два дена 453 здравствени работници, од 4.000 пријавени, кои работат во Ковид-центрите ја примија првата доза од вакцината против ковид-19, на веб-страницата ...
| | веќе видена | слични

Корона-бројките во Србија продолжуваат да паѓаат и покажуваат помалку од 1.000 заразени втор ден по ред, а белградските медиуми тврдат дека кампањата за ...
| | веќе видена | слични

Почна вакцинацијата на постарите граѓани од онаа критична категорија според Националната стратегија за вакцинација. Вакцинацијата почна во најголем број од ...
| | веќе видена | слични

Во мини-анкетата за граѓанската перцепција на темата „вакцини“ што ја спроведе „Нова Македонија“ на повеќе од стотина граѓани, два моменти од одговорите на ...
| | веќе видена | слични

Владата на вчерашната седница одлучила да набави 200.000 кинески вакцини. Направен е делатен план за транспорт , дистрибуција до вбакциналните пунктови , како ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...