Повеќе вести како оваа (25)


Соопштение до јавноста, реакција на прес конференција на Јован Митрески „Единствени кои работат против интересите на граѓаните и државата се луѓето од СДСМ. ...
| | веќе видена | слични

Единствени кои работат против интересите на граѓаните и државата се луѓето од СДСМ. Никој ништо не блокира, посебно не ВМРО-ДПМНЕ. Проблемот е кај нив ...
| | веќе видена | слични

Единствени кои работат против интересите на граѓаните и државата се луѓето од СДСМ. Никој ништо не блокира, посебно не ВМРО-ДПМНЕ. Проблемот е кај нив самите, ...
| | веќе видена | слични

Наместо конструктивност, дебата и идеи, јавноста од пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ гледа само блокади, деструкции и злоупотреба на собранието, вели ...
| | веќе видена | слични

Координаторот на пратеничката група на СДСМ Јован Митрески денеска на прес-конференција обвини дека пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ вчера повторно се обидела ...
| | веќе видена | слични

СДСМ со ништо не може да го покрие општиот грабеж, кој го спроведува криминалниот картел на власт, што го гледаат и го чувствуваат сите граѓани, реагираат од ...
| | веќе видена | слични

Координаторот на пратеничката група на СДСМ Јован Митрески денеска на прес-конференција обвини дека пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ вчера повторно се обидела ...
| | веќе видена | слични

Координаторот на пратеничката група на СДСМ Јован Митрески денеска на прес-конференција обвини дека пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ вчера повторно се обидела ...
| | веќе видена | слични

Координаторот на пратеничката група на СДСМ Јован Митрески денеска на прес-конференција обвини дека пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ вчера повторно се обидела ...
| | веќе видена | слични

Координаторот на пратеничката група на СДСМ Јован Митрески денеска на прес-конференција обвини дека пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ вчера повторно се обидела ...
| | веќе видена | слични

Фактот што ВМРО-ДПМНЕ претходно го прифати Законот за употреба на јазиците, којшто денес го оспорува, е доказ за лицемерието и за лажниот патриотизам на ...
| | веќе видена | слични

Информациите за промена на расположението кај граѓаните кои од ден на ден се повеќе се противат на погубните политики на обвинетиот Никола Груевски допираат и ...
| | веќе видена | слични

Граѓани од голем број градови низ Македонија, денеска тргнаа кон Скопје на протестот кој вечерва ќе се одржи пред владата, во организација на опозициската ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ не бара амнестија, туку бара да се истражи криминалот, полнењето кутии и останатите нерегуларности на референдумот, велат од опозициската партија ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ не бара амнестија, туку бара да се истражи криминалот, полнењето кутии и останатите нерегуларности на референдумот, велат од опозициската партија ...
| | веќе видена | слични

Зоран Заев знае дека во фер и демократски изборен натпревар ќе виде поразен и ќе мора да си замине, велат од ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение. Опозициската партија ...
| | веќе видена | слични

Зоран Заев знае дека во фер и демократски изборен натпревар ќе виде поразен и ќе мора да си замине, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Опозициската партија смета дека Заев е ...
| | веќе видена | слични

Зоран Заев знае дека во фер и демократски изборен натпревар ќе биде поразен и ќе мора да си замине, велат од ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение. Опозициската партија ...
| | веќе видена | слични

Доктор Жарко Караџовски од Комисијата за заразни болести вели дека нема да дозволи никој да ја оцрнува Комиисјата за заразни болести и нејзините членови и дека ...
| | веќе видена | слични

Доктор Жарко Караџовски од Комисијата за заразни болести вели дека нема да дозволи никој да ја оцрнува Комиисјата за заразни болести и нејзините членови и дека ...
| | веќе видена | слични

Доктор Жарко Караџовски од Комисијата за заразни болести вели дека нема да дозволи никој да ја оцрнува Комиисјата за заразни болести и нејзините членови и дека ...
| | веќе видена | слични

Доктор Жарко Караџовски од Комисијата за заразни болести вели дека нема да дозволи никој да ја оцрнува Комиисјата за заразни болести и нејзините членови и дека ...
| | веќе видена | слични

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ експресно реагираше на денешната прес-конференција на портпаролот на СДСМ Петре Шилегов кој побара да се објави текстот од договорот со ...
| | веќе видена | слични

После 5-ти мај во Македонија има нова политичка реалноста, a падот на криминалната и одродена власт е започнат и неизбежен процес и уште еднаш се покажа дека ...
| | веќе видена | слични

Седницата на која е и законот за јазици утре повторно пред пратениците, но неизвесно е дали Талат Џафери ќе ја отвори и спорната точка. Се уште се чека ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...