Повеќе вести како оваа (25)

Состојбата во државата е се полоша од ден на ден во секое поле. Пред само неколку недели и Извештајот на Транспаренси Интернешнл го потврди тоа каде се гледа ...
сите 169 | | | веќе видена

Игор Јанушев од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишува дека СДСМ не побарала рака за доброто на граѓаните, туку дека тие барале рака за излез од глупостите ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за борба против корупцијата Љупчо Николовски вели дека со режимското владеење од 11 години на претходната власт, била заробена и извршната и ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за борба против корупцијата Љупчо Николовски во изјава за МИА вели дека деинсталирање на режимското владеење од 11 години значи широка акција на ...
| | веќе видена | слични

Владата најави дека оваа година ќе биде антокорупциска и дека влегува во бескомпромисна борба против корупцијата и криминалот на сите нивоа и токму поради. ...
| | веќе видена | слични

Владата најави дека оваа година ќе биде антокорупциска и дека влегува во бескомпромисна борба против корупцијата и криминалот на сите нивоа и токму поради. ...
| | веќе видена | слични

Четири години СДСМ е на власт, а криминалот и корупцијата се навлезени во секоја пора во општеството. Четири години СДСМ го лаже народот дека ќе се справува со ...
| | веќе видена | слични

Владата најави дека оваа година ќе биде антокорупциска и дека влегува во бескомпромисна борба против корупцијата и криминалот на сите нивоа и токму поради. ...
| | веќе видена | слични

Токму поради тоа  Минатата недела го презентираше и Планот за борба против корупцијата кој меѓу другото предвидува борба против корупцијата во Владата но и на, ...
| | веќе видена | слични

СДСМ не може да се справи со криминалот и корупцијата во државата. Четири години СДСМ е на власт а криминалот и корупцијата се навлезени во секоја пора во ...
| | веќе видена | слични

Четири години СДСМ е на власт а криминалот и корупцијата се навлезени во секоја пора во општеството. Четири години СДСМ го лаже народот дека ќе се справува со ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за борба против корупцијата Љупчо Николовски за МИА рече дека со режимското владеење од 11 години на претходната власт, била заробена и извршната ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за антикорпуцлија Љупчо Николовски, кој неодамна изјави дека нема толку корпуција во Македонија, туку само перцепцијата кај граѓаните за ...
| | веќе видена | слични

Владата најави дека оваа година ќе биде антокорупциска и дека влегува во бескомпромисна борба против корупцијата и криминалот на сите нивоа и токму поради. ...
| | веќе видена | слични

СДСМ е дувлото на криминалот и корупцијата, се вели во денешната реакција на опозициската ВМРО-ДПМНЕ на соопштението од владејачкиот СДСМ. Крајно иронично е да ...
| | веќе видена | слични

СДСМ е дувлото на криминалот и корупцијата. Крајно иронично е да излезе Николовски и Заев да говорат дека ќе се справат со криминалот и корупцијата, а тие ја ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ е симбол на криминалот и корупцијата и нема минимум легитимитет да зборува за владеење на правото. Очигледна е нервозата во белиот дворец по ...
| | веќе видена | слични

Владата најави дека оваа година ќе биде антокорупциска и дека влегува во бескомпромисна борба против корупцијата и криминалот на сите нивоа и токму поради. ...
| | веќе видена | слични

вмро-дпмне е во паника од тоа што денес институциите и владата предводена од СДСМ водат бескомпромисна борба против криминалот и корупцијата.Sимоболот на ...
| | веќе видена | слични

Никој не е над законот, но очигледно дека Николовски и Заев се над законот, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ по прес-конференцијата на Љупчо Николоски од СДСМ.Од ...
| | веќе видена | слични

Погледнете ја во живо прес-конференцијата на заменикот на претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ...
| | веќе видена | слични

Прес-конференција на заменик-претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски.
| | веќе видена | слични

Никој не е над законот, но очигледно дека Николовски и Заев се над законот. Апсурдно е лик како Љупчо Николовски кој што се поврзува со непотизам, да води ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...