Повеќе вести како оваа (25)

Како лидер на крипто-берзата „Кракен“, Џеси Пауел треба да биде силно настроен кон рас на биткоинот. Сепак, неговите предвидувања за криптовалутата се посмели ...
сите 23 | | | веќе видена

- Долгорочните прогнози за цените на биткоинот, засновани на долари, не се во ред - вели извршниот директор на компанијата „Кракен“, Џеси Пауел. Поради ...
| | веќе видена | слични

Владите ширум светот би можеле да започнат со ограничување на употребата на биткоин и други криптовалути, предупредува Џеси Пауел, извршен директор на ...
| | веќе видена | слични

Долгорочните прогнози за цените на биткоинот, засновани на долари, се погрешни – вели извршниот директор на компанијата „Кракен“, Џеси Пауел. Поради ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Федералните резерви, Џером Пауел, во изјава која ја даде во понеделникот апелираше дека крипто-валутите остануваат нестабилни чувари на ...
| | веќе видена | слични

Цената на биткоин може да надмине 50.000 долари на долг рок, бидејќи дигиталните средства продолжуваат да се натпреваруваат со златото за инвестиции, според ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Познатата дигитална паричка доживеа вистински бум во кризата во 2020 година, а трендот на напредок на биткоин продолжува и во 2021 ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...