Повеќе вести како оваа (25)

Претседателката на „Транспаренси интернешенел Македонија“, Слаѓана Тасева, не верува дека поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање ...
сите 42 | | | веќе видена

Претседателката на „Транспаренси интернешенел Македонија“, Слаѓана Тасева, е скептична дека поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на „Транспаренси интернешенел Македонија“, Слаѓана Тасева, е скептична дека поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање ...
| | веќе видена | слични

Во одговор на новинарско прашање, специјалната јавна обвинителка Катица Јанева ја коментираше првата правосилна судкса пресуда за предмет на СЈО. Се работи за ...
| | веќе видена | слични

Условна казна од шест месеци доби еден од обвинетите во предметот „Таргет – Тврдина“ на СЈО, кој во постапката самоиницијативно ја признал својата вина. Ова е ...
| | веќе видена | слични

Условна казна од шест месеци доби еден од обвинетите во предметот „Таргет – Тврдина“ на СЈО, кој во постапката самоиницијативно ја признал својата вина. Ова е ...
| | веќе видена | слични

Условна казна од шест месеци доби еден од обвинетите во предметот „Таргет – Тврдина на СЈО, кој во постапката самоиницијативно ја признал својата вина. Ова е ...
| | веќе видена | слични

Условна казна од шест месеци доби еден од обвинетите во предметот „Таргет – Тврдина на СЈО, кој во постапката самоиницијативно ја признал својата вина. Ова е ...
| | веќе видена | слични

Империја, Талир, Траекторија, Маѓар Телеком и Актор се големите корупциски афери со кои се соочува Македонија. Сите се во надлежност на СЈО. Империја и Актор ...
| | веќе видена | слични

Екс шефот на УБК Сашо Мијалков од вчера е на издржување на мерката куќен притвор, откако прво беше недостапен за полицијата, за подоцна сам да се пријави во ...
| | веќе видена | слични

Најмалку 30 години затвор за Мијалков, ако му се утврди вина во сите предмети на СЈО Поранешниот прв човек на Управата за безбедност и контраразузнавање, Сашо ...
| | веќе видена | слични

Вработен во Управата за безбедност и контраразузнавање кој се наоѓал подолу во хиерархија е првиот обвинет за кого има правосилна пресуда со условна казна во ...
| | веќе видена | слични

Вработен во Управата за безбедност и контраразузнавање кој се наоѓал подолу во хиерархија е првиот обвинет за кого има правосилна пресуда со условна казна во ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски вчера неколку часа беше во просториите на Специјалното јавно обвинителство во својство на сведок во нова предистражна ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање Сашо Мијалков доби казна затвор од 12 години за предметот „Таргет-Тврдина“, што се однесува ...
| | веќе видена | слични

Ви го пренесуваме интервјуто на Слаѓана Тасева, претседателка на Транспаренси Интернешенел Македонија за емисијата „10 минути“ на ТВ 21.
| | веќе видена | слични

На поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, нема да му се суди за уништувањето на опремата за прислушување, затоа што кривичното дело за кое се гонеше му ...
| | веќе видена | слични

За помалку од два месеци поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков ќе мора да излезе од притвор од затворот во Шутка. Ова му го овозможува Законот за кривична ...
| | веќе видена | слични

Екс директорот на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК), Сашо Мијалков е спроведен во истражниот затвор во Шутка. Како првообвинет во случајот ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот шеф на Управата за безбедност и контраразузнавање, Сашо Мијалков, денеска, првпат откако е притворен пред девет дена, требаше да излезе од затворот ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...