Повеќе вести како оваа (25)


Во Украина, во последните 24 часа, се хоспитализирани рекорден број на пациенти со коронавирус, а и бројот на смртни случаи е голем. Само во текот на ...
| | веќе видена | слични

Ширењето на коронавирусот зема замав во Украина. Во оваа земја е регистриран рекорден број на нови заразени. За 24 часа во Украина се регистрирани 20.341 ...
| | веќе видена | слични

Во Украина во изминатите 24 часа регистрирани се 276 смртни случаи, што е најголема бројка од почетокот на пандемијата, изјави денеска украинскиот министер за ...
| | веќе видена | слични

Во Украина во последните 24 часа е забележан рекорден пораст за еден ден на бројот на заразени лица од почетокот на пандемијата на новиот коронавирус – 1.197, ...
| | веќе видена | слични

Во Украина во изминатите 24 часа регистрирани се 276 смртни случаи, што е најголема бројка од почетокот на пандемијата, изјави денеска украинскиот министер за ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...