Повеќе вести како оваа (25)

Данците поради пандемијата на коронавирус не можеа со навивачите да ја прослават втората последователна титула на Светското првенство, а малиот дочек за ...
сите 5 | | | веќе видена

Николај Јакобсен сигурно извесно време ќе се сеќава на гостувањето кое го имаше во Скопје, кое е прво за неговата селекција по освоената титула на Светското ...
| | веќе видена | слични

Данците вечерва стартуваат на СП во Египет на меч со Бахреин, но селекторот Николај Јакобсен остана без уште еден ракометар.Откако плејмејкерот Мортен Олсен ...
| | веќе видена | слични

Селекторот на актуелниот светски ракометен шампион Данска, Николај Јакобсен го објави списокот за двата евроквалификациски натпревари кои во март ќе ги играат ...
| | веќе видена | слични

Данската репрезентација беше совладана од Македонија во Скопје во рамките од третото коло од квалификациската група за Европското првенство следната година. ...
| | веќе видена | слични

Селекторот на фудбалската репрезентација на Данска, Мортен Олсен, си поднесе оставка од функцијата по неуспехот во баражот за пласман на Европското првенство ...
| | веќе видена | слични

Изминативе неколку дена беа навистина возбудливи за Лука Јовиќ. Српскиот репрезентативец и член на Реал, се најде во центарот на вниманието кога од Мадрид ...
| | веќе видена | слични

Светскиот првак Данска доби ракометна лекција од нашата репрезентација на чело со новиот селектор Кирил Лазаров . Поразот го призна и селекторот на гостинската ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...