Повеќе вести како оваа (25)


Еден од фаворитите во групата Б, во која игра и нашата репрезентација, на СП во Шпанија секако е селекцијата на Данска која нуди скандинавска пресметка со ...
| | веќе видена | слични

Селекторот на актуелниот светски ракометен шампион Данска, Николај Јакобсен го објави списокот за двата евроквалификациски натпревари кои во март ќе ги играат ...
| | веќе видена | слични

Данска остана на тронот и по ова Светско првенство. Микел Хансен и неговите соиграчи ја одбранија титулата, дојдоа до второто злато на Мундијалот, откако во ...
| | веќе видена | слични

Денеска во скандинавското финале на 27 Светско првенство кое се одржа во Египет репрезентацијата на Данска со резултат 26:24 ја совлада Шведска. Данците на тој ...
| | веќе видена | слични

Данската ракометна репрезентација го објави списокот на ракометари кои ќе конкурираат за настап на натпреварите против Финска и Швајцарија во квалификациите ...
| | веќе видена | слични

Данската ракометна репрезентација триумфираше против Србија во реприза од финалето на последното европско првенство кое се одржуваше токму кај нашиот северен ...
| | веќе видена | слични

Данска е вториот финалист на СП 2021 во Египет, откако актуелниот светски првак по голема битка ја совлада Шпанија со 35-33. Данските ракометари имаа водство ...
| | веќе видена | слични

Голманот на Данска, Никлас Ландин Јакобсен, ја цени ракометната репрезентација на Македонија и особено Кирил Лазаров за кого вели дека е играч од светска ...
| | веќе видена | слични

Ракометарите на Данска се новите владетели на Стариот континент. Селекцијата која повеќе од среќно успеа да дојде до победа над нашата репрезентација во ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...