Повеќе вести како оваа (25)


Ракометната репрезентација на Конго пристигна во Египет без реални шанси да ја мине групата. Сепак, еден од нивните играчи во првите две кола на турнирот ги ...
| | веќе видена | слични

Ракометарот на Демократска република Конго, Готје Мвумби го привлече вниманието на целиот свет со неговиот изглед, но и одличните игри. И покрај тоа што има ...
| | веќе видена | слични

Демократската Република Конго со пораз го започна Светското првенство во ракомет. Оваа селекција е поразена од Аргентина со 28:22, а внимание на овој натпревар ...
| | веќе видена | слични

Светското првенство во Египет уште еднаш ни покажува дека ракометот е една од најубавите спортски игри во светот. Пикерот на репрезентацијата на Конго Готје ...
| | веќе видена | слични

Ракометарот на Демократска Република Конго Готје Мвумби го одбележа светскиот шампионат во Египет. Популарниот ракометен „Шек“ вели дека по мундијалот неговиот ...
| | веќе видена | слични

Готје Мвумби дефинитивно е ѕвездата по првиот дел од Светското ракометно првенство во Египет. Пикерот на ДР Конго успеа од тотален анонимец, да се стекне со ...
| | веќе видена | слични

Ракометната репрезентација на Македонија го заврши својот настап на Светското првенство во Египет, па нашите пикери Стојанче Стоилов и Жарко Пешевски ја ...
| | веќе видена | слични

Тиери Мвумби се здоби со голема популарност на Светското првенство во Египет. Членот на репрезентацијата на Конго, со своите 137 килограми, брзо стана ...
| | веќе видена | слични

Еден од тројцата дебитанти на 27. Светско првенство во Египет, репрезентацијата на ДР Конго, остави прилично добар впечаток, а во т.н. „Президент Куп“ ја ...
| | веќе видена | слични

Досегашниот тек на Светското првенство во ракомет кое се игра во Египет, го одбележуваат откажувањата на репрезентации во последен час, лошата организација и ...
| | веќе видена | слични

Еден од најсимпатичните ракометари на неодамна завршеното Светско првенство во Египет, секако беше пивотот на ДР Конго, Тјери Готје Мвумби. „Дебелкото“ од ...
| | веќе видена | слични

Готје Мвумби Тиери е ракометарот кој привлече најголемо внимание на Мундијалот во Египет. Не поради одличните партии, иако игра солидно, туку поради неговиот ...
| | веќе видена | слични

Готие Мвумби Тиери, репрезентативец на Конго, е еден од оние ракометари кои ќе го обележат 27 Светско првенство во Египет. За Мвумби се говори со денови, на ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...