Повеќе вести како оваа (25)

Ракометарот на Демократска Република Конго Готје Мвумби го одбележа светскиот шампионат во Египет. Популарниот ракометен „Шек“ вели дека по мундијалот неговиот ...
сите 9 | | | веќе видена

Еден од најсимпатичните ракометари на неодамна завршеното Светско првенство во Египет, секако беше пивотот на ДР Конго, Тјери Готје Мвумби. „Дебелкото“ од ...
| | веќе видена | слични

Ракометната репрезентација на Македонија денеска со поразот од Белорусија го заврши настапот на Мундијалот во Египет и го оствари најслабиот пласман во ...
| | веќе видена | слични

Ракометната репрезентација на Македонија го заврши својот настап на Светското првенство во Египет, па нашите пикери Стојанче Стоилов и Жарко Пешевски ја ...
| | веќе видена | слични

Ракометната репрезентација на Конго пристигна во Египет без реални шанси да ја мине групата. Сепак, еден од нивните играчи во првите две кола на турнирот ги ...
| | веќе видена | слични

Еден од тројцата дебитанти на 27. Светско првенство во Египет, репрезентацијата на ДР Конго, остави прилично добар впечаток, а во т.н. „Президент Куп“ ја ...
| | веќе видена | слични

Готје Мвумби дефинитивно е ѕвездата по првиот дел од Светското ракометно првенство во Египет. Пикерот на ДР Конго успеа од тотален анонимец, да се стекне со ...
| | веќе видена | слични

Досегашниот тек на Светското првенство во ракомет кое се игра во Египет, го одбележуваат откажувањата на репрезентации во последен час, лошата организација и ...
| | веќе видена | слични

Ракометарот на Демократска република Конго, Готје Мвумби го привлече вниманието на целиот свет со неговиот изглед, но и одличните игри. И покрај тоа што има ...
| | веќе видена | слични

Победата на Аргентина против ДР Конго од 28-22 беше меч кој се следеше со големо внимание, бидејќи таму се појави нова ѕвезда на ракометното небо и тоа поради ...
| | веќе видена | слични

Демократска Република Конго го заврши својот деби настап на еден ракометен Мундијал со три порази во три меча, но ги освои срцата на навивачите најмногу поради ...
| | веќе видена | слични

Готје Мвумби Тиери е ракометарот кој привлече најголемо внимание на Мундијалот во Египет. Не поради одличните партии, иако игра солидно, туку поради неговиот ...
| | веќе видена | слични

Готје Мвумби, кој стана голема ѕвезда на светскиот ракомет благодарение на својот изглед, на Мундијалот во Египет покажа дека и со 137 килограми може да се ...
| | веќе видена | слични

Демократската Република Конго со пораз го започна Светското првенство во ракомет. Оваа селекција е поразена од Аргентина со 28:22, а внимание на овој натпревар ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...