Повеќе вести како оваа (25)

Да не се заборави, потсетува лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ветувањето на премиерот Зоран Заев дадено уште во септември 2017 година ...
сите 17 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил денеска потести дека Заев кога можеше да добие помош за вакцини од Русија-тој ја одби. Да не ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска потсети на проектоте кои во 2019 година ги најавуваше заев а се уште не се реализирани. #ДаНеСеЗаборави ...
| | веќе видена | слични

Од прегрнувањето на Заев кон Ципрас и Борисов, Македонија ја боли глава! Напиша на својот Фејсбук профил претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Од ...
| | веќе видена | слични

Уште еден доказ дека неспособна мафија ја води државата. Оставка на Владата веднаш! Ова го напиша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на Фејсбук, откако ...
| | веќе видена | слични

Христијан Мицкоски, лидерот на опозициската ВМРО ДПМНЕ побара оставка од Владата по крахот со имунузацијата на населението во Македонија и ненабавувањето на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вели дека немањето вакцини е доказ за огромната неспособност на цел еден систем. -На човек му се смачува од ...
| | веќе видена | слични

На денешен ден во 1943 година после сурово измачување од тогашниот бугарски фашистички окупатор убиени се македонските херои Мирче Ацев и Страшо Пинџур. Ова не ...
| | веќе видена | слични

Најдобар доказ дека пописот ќе биде политичка, а не статистичка операција, смета претседаетлот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, е веста дека СДСМ регрутира ...
| | веќе видена | слични

Вчера кажавме дека ја лажат македонската јавност, дека авансот за кинеските вакцини е вратен. Денеска официјално потврдија. Нема да избегате од одговорноста за ...
| | веќе видена | слични

Мастер планот на Заев за обезличена Македонија ќе го стопираме. Се прашувам колку ли само силна е нашата Македонија кога ваков срам од луѓе ја воделе/водат, ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...