Повеќе вести како оваа (25)

Данска и Шведска одиграа одлично финале на Мундијалот во Египет и само потврдија дека во последно време во Скандинавија се игра најдобриот ракомет на светот. ...
сите 20 | | | веќе видена

Македонија како прва резерва доби шанса да игра на Светското Првенство во ракомет во Египет, но тоа во никој случај не е незаслужено, ако се знае дека ...
| | веќе видена | слични

Кирил Лазаров ќе дебитира како селектор на Македонија, а се уште е и капитен на нашата ракометна селекција и ќе диригира од двете позиции, вечерва против ...
| | веќе видена | слични

Спортот во 2021 година се враќа во нормала. Светското првенство во ракомет кое ќе се одржи во Египет следниот месец ќе биде првиот голем репрезентативен собир ...
| | веќе видена | слични

Во рамноправен натпревар во кој нашата ракометна репрезентација водеше скоро во текот на целиот натпревар, во првиот натпревар на Европското ракометно ...
| | веќе видена | слични

Македонската ракометна репрезентација со дебакл го почна настапот на Светското првенство во Египет, загубивме од Шведска со 32:20. Македонија одигра лош меч ...
| | веќе видена | слични

Ракометната легенда, капитенот Кирил Лазаров денес го слави 40-тиот роденден. Македонскиот „бомбардер“ е вистински феномен, па дури и на залезот на кариерата ...
| | веќе видена | слични

Селекторот на македонската ракометна репрезентација Данило Брестовац признава дека неговите избраници беа целосно надиграни од Шведска во првиот натпревар на ...
| | веќе видена | слични

Легендата на македонскиот ракомет, актуелен директор на Агенцијата за спорт и млади, Наумче Мојсоски пред натпреварот со Шведска на стартот од Светското ...
| | веќе видена | слични

Македонската ракометна репрезентација по двата високи порази во пресметките со Шведска и домаќинот Египет, ја забележа првата победа на Светското првенство во ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...