Повеќе вести како оваа (25)


Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска потсети на проектоте кои во 2019 година ги најавуваше заев а се уште не се реализирани. #ДаНеСеЗаборави ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил денеска потести дека Заев кога можеше да добие помош за вакцини од Русија-тој ја одби. Да не ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски упати честитки до новиот американски претседател Џо Бајден. -Честитки за 46-от Претседател на САД, Џо Бајден. ...
| | веќе видена | слични

Информацијата дека финишираат деталите за петтиот сет мерки на Владата за стопанството ја коментира лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски. Подготвувале ...
| | веќе видена | слични

Човек со големо срце и добрина. Маестро големите никогаш не умираат. Слава ти!, напиша вечерва на фејсбук лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски, по веста ...
| | веќе видена | слични

Им требаше една година да го препишат проектот, со оваа динамика колку ли децении ќе им треба до првата лопата? Решението е да падне владата за да изградиме ...
| | веќе видена | слични

ПР-от на Владата продолжува со транспарентно ширење на лаги, коментира на Фејсбук лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски, по објавата дека се донирани девет ...
| | веќе видена | слични

Уште еден доказ дека неспособна мафија ја води државата. Оставка на Владата веднаш! Ова го напиша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на Фејсбук, откако ...
| | веќе видена | слични

Да не се заборави, потсетува лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ветувањето на премиерот Зоран Заев дадено уште во септември 2017 година ...
| | веќе видена | слични

Положување на цвеќе на спомен плочата на Ненад Серафимовски кој загина во Диво насеље во 2015 година, стои во Фејсбук статусот на Христијан Мицкоски. Загубата ...
| | веќе видена | слични

Подготвувале петти пакет мерки, помош за стопанството. Ниту една реченица консултација со пратеници од опозицијата, стопанството чека средба. Нема реализација ...
| | веќе видена | слични

Мастер планот на Заев за обезличена Македонија ќе го стопираме. Се прашувам колку ли само силна е нашата Македонија кога ваков срам од луѓе ја воделе/водат, ...
| | веќе видена | слични

Пркоста и огромното срце на терен победува, тоа се покажа денес со головите на Кире Лазаров и момците од нашата ракометна репрезентација. Во Унгарија и ...
| | веќе видена | слични

На денешен ден во 1943 година после сурово измачување од тогашниот бугарски фашистички окупатор убиени се македонските херои Мирче Ацев и Страшо Пинџур. Ова не ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...